Dlaczego warto kupić pralkę z wymiennym łożyskiem?

0
pralka z wymiennym łożyskiem

Kupując nową pralkę zazwyczaj bierzemy pod uwagę szereg jej parametrów technicznych, ale tak naprawdę, rzadko zastanawiamy się nad tym, czy wybrany przez nas model posiada wymienne łożysko. A jednak, jest to sprawa ważna, chociażby dlatego, że to właśnie łożysko jest takim elementem pralki, który najczęściej ulega awarii. Na szczęście, na rynku znajdują się pralki z wymiennym łożyskiem, a kupując pralkę w sklepie zawsze możemy o ten szczegół dopytać sprzedawcę.

Uszkodzone łożysko pralki- jakie niesie ze sobą konsekwencje?

To właśnie łożysko jest takim elementem konstrukcji całej pralki, który najbardziej jest narażony na obciążenia oraz skutki regularnej eksploatacji. W przypadku, kiedy zakupiony przez nas model pralki ma wymienne łożysko, zawsze możemy dokupić zepsutą część i zatrudnić fachowca do naprawienia pralki, co może okazać się dla nas korzystne finansowe niż w sytuacji, kiedy musielibyśmy znowu kupować nową pralkę. Dlatego też, warto dać sobie taką możliwość wybierając model, w którym taka naprawa może zostać wykonana. Zazwyczaj, dobrym wyznacznikiem łożyska, które ulega awarii jest podejrzany hałas, jaki wydobywa się z pralki podczas jej pracy. Hałas ten może nasilać się z każdym kolejnym praniem, a uszkodzone łożysko może powodować psucie się kolejnych podzespołów- dlatego też najlepiej zareagować jak najszybciej i nie bagatelizować tego, że z naszą pralką się coś dzieje. Kolejnymi wyznacznikami awarii pralki może być zwolnienie jej obrotów podczas prania, a także pobieranie większej ilości prądu podczas jednego cyklu, w porównaniu do sytuacji poprzedniej. Uszkodzone łożysko wymaga większej ilości energii do wykonania tej samej pracy, co poprzednio.

pralki

Dlaczego wiele pralek nie posiada możliwości wymiany łożyska?

Tak naprawdę, odpowiedź jest prosta – producentom zależy na tym, aby w przypadku awarii klient zdecydował się na całkiem nową pralkę, zamiast remontować tą, którą zakupił już lata temu. A ze względu na fakt, że klienci często nie znają się na pralkach i nie wiedzą, na jakie parametry zwracać uwagę, bardzo wiele modeli nie posiada opcji wymiany łożyska. Oczywiście, trzeba się także liczyć z tym, że o ile zakup nowych łożysk to koszt kilkudziesięciu złotych, trzeba będzie także zatrudnić fachowca, który taką naprawę przeprowadzi, a taka usługa to koszt około 600 zł.

Czy wymiana łożyska się opłaca?

I tak i nie – wszystko zależy od wyjściowej ceny pralki, tego ile ma lat i jak była eksploatowana. W przypadku starych i mocno zużytych pralek, po wymianie łożyska może się okazać, że kolejne podzespoły również będą ulegać awarii, gdyż jest to normalnym procesem zużywania się sprzętu. Jednakże, bardzo często w przypadku dużych pralek renomowanych producentów, opcja naprawy jest znacznie tańsza od zakupu nowej pralki o podobnych parametrach technicznych. Pralka z wymiennym łożyskiem jest więc znacznie lepszym rozwiązaniem, gdyż w przypadku awarii mamy wybór, co chcemy zrobić- kupić nową czy też podjąć się naprawy. Podczas wymiany łożysk zawsze należy pamiętać o odpowiednim sprawdzeniu szczelności urządzenia tak, aby podczas pracy pralki nie powstawały żadne wycieki. Dlatego też po przeprowadzonej wymianie należy pralkę obserwować podczas pierwszych dni jej użytkowania tak, aby mieć pewność, że działa ona poprawnie i nie zaleje naszej łazienki.

Pralka Beko WTE 7512 XWW Pralka Amica MAWJ6102SLB

Wysokość (cm) 84.5
Szerokość (cm) 59.7
Głębokość (cm) 41.6
Pojemność znamionowa (kg) 6
Klasa efektywności wirowania C
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 171
Roczne zużycie wody (litr/rok) 9900
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min) 1000
sprawdź cenę
Pralka Amica GAW 7123 LCW Pralka Amica GAW 7123 LCW

Wysokość (cm) 85
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 49.5
Waga (kg) 61
Pojemność znamionowa (kg) 7
Klasa efektywności energetycznej A+++
sprawdź cenę
Pralka Amica TAW 6123DCiWT Pralka Amica MAWT 6101WSW 1140423

Wysokość (cm) 84.5
Szerokość (cm) 59.7
Głębokość (cm) 50.1
Pojemność znamionowa (kg) 6
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 195
Roczne zużycie wody (litr/rok) 9900
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min) 1000
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *