Piekarnik sterowany smartfonem – jakie daje możliwości?

1
piekarnik sterowany smartfonem

Rozwój technologiczny sprawia, że producenci sprzętów AGD raczą nas coraz to bardziej zadziwiającymi funkcjami. Jeszcze do niedawna prawdziwą innowacją w piekarnikach był Termoobieg, dzięki któremu możliwe jest pieczenie potraw na kilku poziomach jednocześnie. Dziś należy on do podstawowych funkcji, za to prawdziwym gadżetem stał się piekarnik sterowany smartfonem. Jakie korzyści niesie ze sobą użytkowanie takiego sprzętu?

Piekarnik sterowany smartfonem znajdziemy w asortymencie wielu producentów. Takie urządzenia oferuje również marka Amica – są one dostępne zarówno w linii Amica IN, jak i Amica Q-Type. Choć niektórym taka funkcjonalność wydaje się całkowicie zbędna, zapewnia wysoki komfort użytkowania i znacznie ułatwia życie, szczególnie osobom zapominalskim i zabieganym. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi, możemy bez problemu sterować piekarnikiem na odległość. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy w domu, czy w drodze do pracy. Jeśli mamy ze sobą urządzenie mobilne, nastawimy cykl pieczenia dosłownie w każdym miejscu.

piekarnik sterowany smartfonem

Sterowanie na odległość

Piekarnik sterowany smartfonem to ogromne udogodnienie. Za pomocą aplikacji w telefonie będziemy mogli szybko sprawdzić, czy rzeczywiście go wyłączyliśmy przed wyjściem z domu. Jeśli nie, nie ma powodów do paniki. Wystarczy jedno kliknięcie, aby całkowicie wyłączyć urządzenie. Takie rozwiązanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Co więcej, dzięki sterowaniu na odległość będziemy mogli włączyć podgrzewanie potrawy tak, aby była ciepła, gdy wrócimy z pracy do domu.

Pełna kontrola

Dzięki zdalnemu sterowaniu, będziemy mieć pełną kontrolę na piekarnikiem. Nie tylko z łatwością go włączymy i wyłączymy, ale również ustalimy cały plan pieczenia. Możemy podzielić go na kilka etapów – w każdym z nich urządzenie wykorzysta inną funkcję grzania, by potrawa wyszła idealnie. Oprócz tego, na smartfonie będziemy mogli śledzić, czy piekarnik osiągnął już pożądaną temperaturę, a także uruchamiać dodatkowe funkcje, np. katalizator zapachu.

Jaki wybrać piekarnik sterowany smartfonem?

W najnowszej linii wzorniczej Q-Type marki Amica znajdziemy piekarniki, które z łatwością można obsługiwać za pomocą smartfona. Należy do nich, m.in.: model Amica ED57638BA+ Q-TYPE WiFi i jego biały odpowiednik – Amica ED57638WA+ Q-TYPE WiFi. Oba modele posiadają komorę o objętości 77 l, 11 funkcji pieczenia i 19 programów automatycznych, które samodzielnie dobierają temperaturę i czas pieczenia do konkretnego rodzaju potrawy. Posiadają wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki któremu mogą łączyć się z dowolnymi urządzeniami mobilnymi. Wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację na smartfonie lub tablecie, a następnie połączyć się z piekarnikiem. Dzięki możliwości zdalnego sterowania piekarnikiem, możemy kontrolować efekty pieczenia nie wstając z kanapy. To ogromna wygoda, a także dobry sposób na przetestowanie wszelkich możliwości urządzenia. Zachęcamy do zapoznania się z innymi modelami, zdalnie sterowanych piekarników, w sklepie internetowym.

piekarnik sterowany smartfonem
Piekarnik elektryczny Grundig GEBS46000BH

Klasa efektywności energetycznej: A
Ilość komór: 1
Objętość komory (l): 72
Ilość funkcji: 15
Sterowanie smartfonem: tak
Technologie: Booster, HomeWhiz, Wi-Fi, Technologia Multi-Tase
sprawdź cenę
Piekarnik elektryczny Whirlpool W11I OP1 4S2 H
Piekarnik elektryczny Whirlpool W11I OP1 4S2 H

Klasa efektywności energetycznej: A+
Objętość komory (l): 73
Technologia 6. Zmysł
Connectivity (zdalne sterowanie)
SteamSense+ (100% pary)
sprawdź cenę
Piekarnik elektryczny Samsung Infinite Line NV75T8549RK
Piekarnik elektryczny Samsung Infinite Line NV75T8549RK

Klasa efektywności energetycznej: A+
Objętość komory (l): 75
Łączność Wi-Fi
Dual Cook
Prowadnica teleskopowa
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 2 Średnia: 5]

1 thought on “Piekarnik sterowany smartfonem – jakie daje możliwości?

  1. My od niedawna mamy electroluxa właśnie z funkcją sterowania przez aplikację my electrolux kitchen. Przydaje się zwłaszcza przy ustawianiu pieczenia z parą, gdyż automatycznie dobiera ilość pary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *