Jaki robot koszący bez przewodu ograniczającego wybrać?

0
robot koszący bez przewodu ograniczającego

Robot koszący Dreame Roboticmower A1

Roboty koszące bez przewodu ograniczającego stają się coraz popularniejsze. Wynika to z ich wygody i łatwości użytkowania. Nie wymagają one instalowania przewodów granicznych, co oszczędza czas i wysiłek. Ale jaki robot koszący bez przewodu ograniczającego wybrać? Robot koszący Dreame może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Robot koszący bez przewodu ograniczającego – czym jest i jak działa?

Czym jest robot koszący trawę? To nic innego jak kosiarka automatyczna. To innowacyjne urządzenie porusza się samodzielnie po powierzchni ogrodu, kosząc trawę. Każdy robot ogrodowy ma wgrane oprogramowanie i interfejs, a za jego prawidłową pracę odpowiadają specjalne algorytmy.

Większość dostępnych na rynku robotów koszących wymaga instalacji przewodu ograniczającego, który definiuje obszar działania maszyny. Przewód ten zakopuje się na obrzeżach trawnika, zwykle kilka centymetrów pod ziemią. Taki przewód służy jako wirtualne ogrodzenie, które zapobiega wyjechaniu robota poza wyznaczony teren. Dzięki temu, że robot koszący odbiera sygnały z przewodów, rozpoznaje je jako granice trawnika. W rezultacie nie wyjeżdża poza posesję. Taka instalacja jest stosunkowo łatwa, ale wymaga dodatkowego czasu i niekiedy specjalistycznych narzędzi, co może być dużym utrudnieniem zwłaszcza w przypadku większych i bardziej skomplikowanych ogrodów.

Na rynku istnieją jednak roboty koszące bez przewodu ograniczającego. Takie urządzenia są o wiele bardziej zaawansowane, a do działania wykorzystują systemy nawigacji GPS, system laserowe, kamery czy algorytmy sztucznej inteligencji. Dzięki temu są w stanie samodzielnie określić granice koszenia i dostosować się do kształtu oraz ukształtowania terenu, co sprawia, że są one bardziej elastyczne i łatwiejsze w konfiguracji. Brak konieczności instalacji przewodu ograniczającego jest szczególnie korzystny w ogrodach z wieloma przeszkodami lub nieregularnym kształtem.

robot koszący bez przewodu ograniczającego
Robot koszący bez przewodu ograniczającego Dreame Roboticmower A1

Jaki robot koszący wybrać? Dreame Roboticmower A1

Na rynku znajdziemy niewiele robotów koszących, które działają bez przewodu ograniczającego. Są one o wiele droższe od modeli z przewodem granicznym, ale oferują większą swobodę koszenia i łatwiejszą instalację. Najlepsze roboty koszące bezprzewodowe gwarantują piękny i równo skoszony trawnik każdego dnia.

Jednym z takich robotów koszących jest Roboticmower A1 od marki Dreame. Firma ta specjalizuje się w produkcji urządzeń sprzątających, w tym głównie inteligentnych robotów sprzątających. Jednak niedawno jej oferta poszerzyła się właśnie o automatyczną kosiarkę, która sprawdzi się w każdym ogrodzie.

Robot koszący Dreame Roboticmower A1 zaskakuje wyglądem. Przy jego produkcji producent inspirował się bowiem luksusowymi samochodami sportowymi – jednym ze wzorów dla projektantów było Porsche 911 Carrera 4S. Nowoczesny design nie jest jednak największym atutem tego urządzenia. Sprawdźmy, co może nam zaoferować.

robot koszący bez przewodu ograniczającego Robot koszący Dreame Roboticmower A1

Wydajność robocza (m2): 1000
Szerokość koszenia (mm): 220
Poziom hałasu (dB): 60
Pojemność baterii (mAh):
5000
Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: Tak
Harmonogram pracy: Tak
sprawdź cenę

Nawigacja i mapowanie

Dreame Roboticmower A1 wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, aby zapewnić skuteczne koszenie trawy i wygodne użytkowanie. Ten robot koszący bez przewodu ograniczającego do mapowania i nawigacji wykorzystuje technologię OmniSense. Dzięki niej robot jest w stanie wykrywać obiekty we wszystkich kierunkach (360° x 59°) na odległość nawet 70 m. Producent podkreśla, że dokładność pomiarów jest wręcz milimetrowa, nawet przy słabym oświetleniu. Nie musimy się więc martwić, że robot uszkodzi nasze rabaty z kwiatami czy meble ogrodowe. Co ważne, działanie technologii OmniSense wspiera sztuczna inteligencja. Odpowiednie algorytmy tworzą optymalną trasę przejazdu robota i pozwalają po niej jeździć, omijając przeszkody w czasie rzeczywistym. Dzięki technologii U Path Planning robot koszący przemieszcza się po ścieżkach w kształcie litery U, a nie w sposób chaotyczny.

robot koszący bez przewodu ograniczającego
Robot koszący Dreame Roboticmower A1

Duża wydajność pracy

Robot do trawy bez przewodu ograniczającego Dreame Roboticmower A1 może pochwalić się dużą wydajnością pracy. Jego dzienna powierzchnia koszenia wynosi nawet 1000 m2, a maksymalny obszar to 2000 m2. Dodatkowo pracę robota można łatwo dostosować do swoich potrzeb. Wysokość cięcia jest regulowana w zakresie 30-70 mm, a średnica koszenia wynosi 22 cm. Dla tego modelu nachylenia terenu też nie są większym problemem, gdyż pracuje do 45% nachylenia.

Dreamehome – łatwa kontrola nad robotem

Do obsługi robota koszącego Dreame służy aplikacja Dreamehome. Z jej poziomu można generować mapy i ustalać harmonogramy pracy. Można też ustalić, czy koszenie ma się odbywać na całej powierzchni ogrodu, czy tylko w wyznaczonych strefach, np. tam, gdzie chcemy rozstawić grilla. Aplikacja pozwala też na wybór trybu pracy urządzenia.

robot koszący bez przewodu ograniczającego
Robot koszący Dreame Roboticmower A1

Wygoda i bezproblemowe koszenie

Dreame Roboticmower A1 to robot koszący bez przewodu ograniczającego. Oznacza to, że jest łatwy i szybki w instalacji. Wystarczy umieścić stację ładującą w wybranym miejscu, pobrać aplikację na smartfona i wyznaczyć w niej harmonogram koszenia. Wszystko to potrawa nie więcej niż 15 minut. Gdy akumulator będzie bliski rozładowania, robot automatycznie wróci do bazy. Natomiast po naładowaniu wróci do swojej pracy i zacznie koszenie od miejsca, w którym wcześniej przerwał. Podobne działanie robot podejmie w trakcie deszczu. Dzięki temu, że ma zamontowany czujnik deszczu, wykrywa opady i wraca do stacji ładującej.

Podsumowanie

Koszenie trawy to zwykle żmudny i czasochłonny obowiązek. Jest jednak konieczny, jeśli zależy nam na pięknie wyglądającym trawniku. W okresie letnim taki trawnik wymaga koszenia nawet co kilka dni. Dlatego warto zainwestować w robot koszący bez przewodu ograniczającego Dreame Roboticmower A1, który szybko i wydajnie skosi cały trawnik pod naszą nieobecność w domu.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Bartosz Kempisty to prawdziwy pasjonat sprzętów AGD i entuzjasta nowych technologii. Od najmłodszych lat interesował się elektroniką i nowinkami technicznymi, a jego zamiłowanie do urządzeń gospodarstwa domowego stało się pasją. Zawsze gotów do eksperymentowania z nowymi rozwiązaniami, Bartosz jest znany w swoim kręgu znajomych jako - Gadżeciarz, fan burgerów i kumpel owczarka Bruno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *