Czy warto kupić pralkę wirnikową?

pralki

W dzisiejszych czasach, wybór pralki nie jest taki prosty. Ilość dostępnych modeli i możliwości tych urządzeń, potrafi przyprawić o zawrót głowy. Poszczególne urządzenia różnią się między sobą wyglądem, sterowaniem, dodatkowymi funkcjami oraz ceną. Kiedyś jedyną opcją były pralki wirnikowe. Dziś, pomimo że często zastępowane są pralkami automatycznymi, wciąż posiadają szerokie grono odbiorców.

Czy w dzisiejszych czasach warto kupić pralkę wirnikową?

Zanim pralka z wirówką się pojawiła, nasi prapradziadkowie musieli radzić sobie sami i wszystko prać ręcznie. Jak już powstała, to w wielu domach, była ona jednym z pierwszych urządzeń. Pierwsza pralka wirnikowa „Frania” była urządzeniem o prostej konstrukcji. Trzeba było ją napełnić wodą, a ubrania odwirowywać w oddzielnym urządzeniu. Pralki wirnikowe, które są dostępne teraz, znacząco różnią się od dobrze znanej Frani.

Pralka z wirówką – jak to działa?

Należy pamiętać, że pralka wirnikowa to nie pralka automatyczna – takie urządzenie znacząco różni się od dobrze nam znanych modeli pralek. Działa inaczej, wygląda inaczej – dlatego zanim podejmiemy decyzję o zmianie pralki, warto wiedzieć ‘na co się piszemy’. Przede wszystkim, trzeba liczyć się z tym, że pralki wirnikowe należy napełniać i opróżniać ręcznie. Urządzenia tego typu posiadają tylko włącznik – nie mają żadnych dodatkowych funkcji. Oczywiście, na rynku można spotkać też bardziej rozbudowane modele pralek z wirówką, które posiadają dodatkowe udogodnienia.

Pralko-wirówka Solido SPW 6301

Prędkość (obr/min) 1300
Rodzaj obudowy Tworzywo sztuczne
Okienko podglądu tak
Wsad (kg) 6.5
sprawdź cenę

Pralka wirnikowa – zalety i wady urządzenia

Największą zaletą pralki wirnikowej jest jej cena – tego typu urządzenia są bardzo tanie. Pralka z wirówką jest sprzętem o prostej konstrukcji, dzięki temu rzadko się psuje. Jeśli dojdzie do jakiejś awarii, można ją łatwo, szybko i samodzielnie usunąć. Z pralki wirnikowej można korzystać bez konieczności podłączania jej do sieci wodociągowej. Niewielkie gabaryty oraz ciężar sprawiają, że jest ona urządzeniem mobilnym, dzięki czemu możemy ją swobodnie przenosić po całym domu. Pralka z wirówką jest łatwa w obsłudze, wykazuje niskie zużycie wody, a sam proces prania trwa od kilku do kilkunastu minut.

Jednak przygotowanie prania trwa nieco dłużej. Sami musimy napełnić urządzenie wodą, a później za pomocą węża się jej pozbyć. Pralka wirnikowa nie posiada żadnych dodatkowych funkcji, a najprostsze modele nie posiadają nawet wirówki. Pralki z wirówką mają mniejszą pojemność, niż tradycyjne pralki automatyczne.

Pralka wirnikowa – u kogo się sprawdzi?

Pralka wirnikowa to idealna opcja dla osób, które mieszkają w mieszkaniach bez dostępu do wody bieżącej. Nie ma tam możliwości podpięcia tradycyjnej pralki, więc lepiej sprawdzi się pralka z wirówką. Jest to również urządzenie, które świetnie sprawdzi się w domkach letniskowych, na działce lub podczas urlopu.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *