Czajnik elektryczny czy na gaz? Oto jest pytanie!

1

Jak najlepiej zacząć dzień? Oczywiście od filiżanki gorącej, aromatycznej kawy. Wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez wypicia tego magicznego napoju. Każdy dzień to nowe obowiązki i milion spraw na głowie, z którymi musimy sobie jakoś poradzić. Często kawa jest takim olejem napędowym, który daje nam zastrzyk energii o poranku. Rano liczy się tylko jedno – jak najszybciej zagotować wodę i zaparzyć naszą ulubioną kawę. Do tego niezbędny jest czajnik, a możliwości mamy dwie. Możemy zdecydować się na czajnik elektryczny lub czajnik z gwizdkiem. W poniższym artykule przedstawimy wam wady i zalety obu tych rozwiązań.

Czajnik Bosch TWK 6A013
Pojemność (l) 1.7
Minimalna ilość wody (l) 0.3
Moc grzałki (W) 2400
Filtr Wymienny
sprawdź cenę
Czajnik Gorenje K17GLBW
Pojemność (l) 1.7
Minimalna ilość wody (l) 0.5
Moc grzałki (W) 2200
Regulacja temperatury nie
Filtr Antywapienny
sprawdź cenę
Czajnik Maestro MR 1305 retro
Pojemność (l) 3
Pokrywa Stalowa
Rączka Nienagrzewająca się
Gwizdek Odchylany
Rodzaj kuchenek: Kuchnie gazowe,
Kuchnie ceramiczne, Kuchnie elektryczne
Kuchnie halogenowe,Kuchnie indukcyjne
sprawdź cenę

Czajnik elektryczny – liczy się czas

Gdy tylko się pojawił, zrewolucjonizował rynek. Zaczął wypierać swojego poprzednika, czyli czajnik na gaz. Ogromną zaletą czajników elektrycznych jest szybkość działania – potrzebujemy zaledwie kilku minut, aby zagotować wodę na kawę czy herbatę. Każdy żyje w biegu, wciąż się spieszymy, dlatego często podczas wybierania urządzeń, kierujemy się przede wszystkim szybkością działania.

W sklepach znajdziemy ogromny wybór czajników elektrycznych. Możemy wyróżnić modele ceramiczne, plastikowe, ze stali szlachetnej czy szkła. Wszystko zależy od naszych upodobań – czajnik powinien nam się podobać i pasować do naszego kuchennego wnętrza. Plastikowe modele są tanie i bardzo lekkie, niestety przygotowana w nich woda często przechodzi zapachem plastiku. Są one również łatwo dostępne i występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Nie ma co ukrywać – takie modele często są słabej jakości.

Kolejne, to czajniki wykonane ze stali nierdzewnej. Znacznie dłużej utrzymują wysoką temperaturę i występują tylko w jednym, tradycyjnym dla stali kolorze. Coraz większą popularnością cieszą się czajniki ceramiczne. Pięknie się prezentują, a dodatkowo są trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia. Bez względu na to, jaki model wybierzemy, czajnik elektryczny pobiera dużo prądu. Oczywiście – woda gotuje się bardzo szybko, jednak z pewnością zauważymy to po rachunkach za energię elektryczną.

Czajnik z gwizdkiem, czyli powrót do przeszłości

Czajniki na gaz zazwyczaj kojarzą się z babcią i dziadkiem. Dzisiaj zostały trochę wyparte przez modele elektryczne, jednak wciąż mają swoich zwolenników. Aktualnie styl vintage przeżywa drugą młodość, dlatego za jakiś czas można się spodziewać mody na tego typu mały sprzęt AGD. Jeśli zdecydujemy się na czajnik na gaz, to z pewnością zaoszczędzimy na rachunkach za prąd. Korzystanie z czajnika z gwizdkiem jest dużo tańsze niż w przypadku czajnika elektrycznego. Oczywiście musimy pamiętać też o tym, że tutaj czas oczekiwania na wodę będzie dłuższy.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

1 thought on “Czajnik elektryczny czy na gaz? Oto jest pytanie!

  1. Kocham styl vintage, ale w mieszkaniu nie mam kuchenki gazowej. Dlatego bardzo się ucieszyłam jak udało mi się znaleźć piękny i funkcjonalny czajnik elektryczny w stylu vintage z Ariete

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *