Mikser stacjonarny – czym jest i czy warto go mieć?

0
robot kuchenny

Każdy z nas wie czym jest mikser – to urządzenie, dzięki któremu możemy szybciej przygotować pyszne ciasta i ciasteczka. Dawniej, wszystkie panie domu musiały samodzielnie zmagać się z ręcznym wyrabianiem ciasta i ubijaniem masy. Dziś mamy urządzenia, które zrobią to za nas, jest to ogromna wygoda i sposób, aby zaoszczędzić trochę czasu. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej mikserowi stacjonarnemu. Czym jest? Jak pracuje? Czy jest wart naszej uwagi? A może już dawno odszedł do lamusa?

Mikser Bosch MFQ36460

Moc (W) 450
Ilość prędkości 5
Tryb pulsacyjny tak
Funkcja Turbo tak
Pojemność misy (l) 1
Rodzaj końcówek: Do mieszania, Do ubijania
sprawdź cenę
Mikser Bosch MFQ 2600W
Zastosowanie Miksowanie
Moc (W) 375
Regulacja prędkości tak
Ilość prędkości 4
Tryb pulsacyjny nie
Funkcja Turbo tak
Pojemność misy (l) 0.5
Rodzaj końcówek: Do mieszania, Do zagniatania ciasta
sprawdź cenę
Mikser Bosch MFQ36490
Moc (W) 450
Ilość prędkości 5
Tryb pulsacyjny tak
Funkcja Turbo tak
Pojemność misy (l) 1
Rodzaj końcówek: Do mieszania, Do ubijania
sprawdź cenę

Czym jest mikser stacjonarny i jak działa?

Miksery kuchenne jest urządzeniem, które po włączeniu pracuje samodzielnie, bez ingerencji człowieka. Jedyne co musimy zrobić, to go włączyć, ale nie koordynujemy jego pracy tak jak ma to miejsce w mikserach ręcznych.

Mikser stacjonarny składa się ze stacji roboczej i podstawy z misą. Do tego dochodzi jeszcze korpus z wymiennymi końcówkami. Jeśli chodzi o moc urządzenia – to może dochodzić nawet do 1000 W. Tak wysoka moc sprawi, że ciasto będzie gotowe znacznie szybciej niż podczas przygotowywania za pomocą modeli ręcznych.

Urządzenie to posiada wiele poziomów prędkości, dlatego możemy z łatwością dopasować szybkość mieszania do konkretnego rodzaju ciasta. Modele mikserów stacjonarnych dostępnych w sklepach mogą różnić się między sobą ceną, wielkością oraz jakością wykonania.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów?

Podobnie, jak w przypadku wybierania innego sprzętu AGD, również tutaj powinniśmy wziąć pod uwagę moc. Moc określa wydajność urządzenia, więc im jest wyższa, tym szybciej i dłużej może pracować nasz mikser. Przygotowanie cięższych ciast będzie wymagało też większej mocy, dlatego warto też zastanowić się nad tym, do jakich celów będzie używane to urządzenie.

Nie da się ukryć – mikser jest dość głośnym urządzeniem, dlatego generowany poziom hałasu również jest ważnym parametrem. Warto wybrać model, którego wytwarzany podczas pracy hałas oscyluje w granicach 65 dB. Całe urządzenie powinno być solidnie wykonane. Warto zwracać uwagę na detale i na to, czy wybrany przez nas model wygląda estetycznie i trwale.

Czy konsumenci często sięgają po miksery stacjonarne?

Pomimo wielu zalet, miksery stacjonarne wciąż brane są za urządzenia specjalistyczne. Są bardzo funkcjonalne, jednak nadal dość rzadko kupowane do celów domowych. Możliwe, że stoi za tym ich duży rozmiar – nie ma co ukrywać, zajmują one znacznie więcej miejsca, niż miksery ręczne.

Alternatywa, czyli mikser planetarny

Na rynku możemy spotkać również inne odmiany mikserów stacjonarnych. Przykładem są miksery planetarne, które mają nieograniczone funkcje. Można je rozbudowywać i poszerzać o dodatkowe funkcje. Z łatwością zastąpią nawet trzydzieści innych kuchennych urządzeń.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *