Pralka w kuchni – wady i zalety

0
pralka w kuchni

Urządzając nowe mieszkanie, czasem zastanawiasz się, gdzie powinna stanąć w nim pralka. W mniejszym metrażu na tradycyjne umieszczenie pralki w łazience może po prostu braknąć miejsca. Chcąc więc zachować funkcjonalność w naszym domu, niekiedy decydujemy się na zainstalowanie pralki w kuchni. Jakie są zalety, a jakie wady tego rozwiązania?

Nie ma wątpliwości co do tego, że miejsce pralki jest w pralni. Mało kto jednak może sobie pozwolić na osobne pomieszczenie, które może poświęcić wyłącznie na robienie prania. Tradycyjnie więc stawiamy pralkę w łazience. Jednak czasem decydujemy się na umieszczenie jej w kuchni, oszczędzając w ten sposób miejsce w łazience, na przykład na wymarzoną wannę. Instalacja pralki w kuchni ma jednak swoje wady i zalety, dlatego też warto je dokładnie przeanalizować, zanim zdecydujemy, że właśnie tam będzie jej miejsce.

pralka w kuchni

Pralka w kuchni – co przemawia „za”?

Instalując pralkę w kuchni, możesz umieścić ją w kuchennej zabudowie czy chociażby ustawić pod kuchennym blatem. Dzięki temu w całym mieszkaniu zapanuje większy ład, a wolnostojąca pralka nie będzie szpecić łazienki. Pozwoli też na zyskanie w tym pomieszczeniu dodatkowego miejsca, które w łazience, gdy chodzi komfortowe w niej funkcjonowanie, jest szczególnie cenne. Pralka w kuchni to również dobre rozwiązanie, kiedy lubisz pracować wielozadaniowo, czyli np. jednocześnie prać i przygotowywać obiad – w takiej sytuacji wszystkie sprzęty AGD masz w jednym miejscu, a więc znacznie łatwiej jest Ci nad nimi zapanować.

Pralka w kuchni – to może stać się wyzwaniem

Kiedy decydujesz się na ustawienie pralki w kuchni, musisz liczyć się też z kilkoma niedogodnościami, które możesz napotkać. Jedną z nich jest znalezienie odpowiedniego miejsca dla kosza na brudną bieliznę. Trzymanie go w kuchni wydaje się być mało higieniczne, a przenoszenie prania pomiędzy łazienką a kuchnią, może okazać się niezbyt wygodne. Właściciele zainstalowanych w otwartych kuchniach pralek niekiedy skarżą się również na generowany przez te urządzenia hałas, który, zdarza się, że zakłóca czas relaksu w salonie. Na szczęście, przy nowoczesnych pralkach przestaje być to problemem, gdyż pracują one znacznie ciszej. Ciche pralki firmy Bosch wyposażone w bezszczotkowe silniki nowej generacji nie będą przeszkadzać Ci ani uruchomione w ciągu dnia, ani nawet wtedy, gdy, chcąc korzystać z taryfy nocnej, pranie puszczasz w nocy. Takie rozwiązanie daje Ci całkowitą swobodę podczas urządzania swojego mieszkania.

pralka w kuchni Pralka Amica MAWJ6102SLB

Wysokość (cm) 84.5
Szerokość (cm) 59.7
Głębokość (cm) 41.6
Pojemność znamionowa (kg) 6
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 171
Roczne zużycie wody (litr/rok) 9900
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min) 1000
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *