Pralki dla zabieganych – szybkie programy, na które warto zwrócić uwagę

0
szybkie programy prania

Jednym z podstawowych sprzętów AGD niezbędnych w domu jest pralka. Jej zakup może się okazać jednak niełatwym zadaniem. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu kierujemy się wieloma kryteriami. Wybór pralki powinniśmy rozpocząć od sprawdzenia parametrów, które wpływają na komfort jej użytkowania. Są to najczęściej pojemność, oszczędność wody i prądu, poziom hałasu, rodzaj ładowania prania oraz programy w pralce. Dla wielu z nas duże znaczenie ma również czas, dlatego przy wyborze pralki coraz więcej osób zwraca uwagę na zróżnicowane tryby prania, które pozwalają wyprać ubrania już w 15 minut. W myśl powiedzenia, że „czas to pieniądz”, przyjrzymy się bliżej pralkom z krótkimi programami prania.

ZALETY KORZYSTANIA Z KRÓTKIEGO TRYBU PRANIA

Szybkie programy w pralce służą do wyprania lekko zabrudzonej garderoby lub do jej odświeżenia. Trwają zaledwie około piętnastu minut. W tym czasie następuje pranie, płukanie i wirowanie. Temperatura prania w krótkim trybie wynosi zazwyczaj 30°C lub 40 °C.
Jedną z głównych zalet korzystania z szybkich programów pralki jest redukcja zużycia prądu. Niektóre standardowe programy mogą trwać dwie godziny lub nawet jeszcze dłużej. Krótki program pozwoli zaoszczędzić nam energię, ponieważ jest znaczniej krótszy.
Często zdarza nam się również, że przed wyjściem z domu chcemy włączyć pranie, ale nie mamy już czasu, by uruchomić pralkę na długi cykl. Wtedy z pomocą przyjdzie nam szybki program, który bez problemu w krótkim czasie poradzi sobie z usunięciem niewielkich zabrudzeń. Takie programy sprawdzą się także świetnie, w sytuacji kiedy nasze ubrania są tylko nieświeże i nie wymagają długie prania. Szybki tryb prania w zupełności wystarczy, by odświeżyć kilka T-shirtów lub koszul.

szybkie programy prania

SZYBKIE PROGRAMY W PRALKACH BEKO

Ciekawym zamiennikiem dla długiego prania są krótkie programy. Po uruchomieniu szybkiego programu prania, w kilkanaście minut odświeżymy odzież, która będzie nadawała się do ponownego użytkowania. Nie wszystkie pralki posiadają jednak takie funkcje. Znajdziesz je na pewno w modelach pralek Beko, które wyposażone są w przydatne programy ułatwiające codzienne pranie.
Podpowiadamy, które modele pralek Beko charakteryzują się szybkim czasem prania.
Możemy wyróżnić Program Xpress Super Short, który daje możliwość zrobienia prania w zaledwie 14 minut oraz Program Codzienne Szybkie, który pozwoli na pranie w pełnym zakresie temperatur od 20°C do 90°C. Beko oferuje również pralki z trybem Eco Clean trwającym 20 minut oraz Daily Expres do prania lekko zabrudzonej odzieży codziennego użytku. Dodatkowo w pralce Beko każdy inny program można samodzielnie dostosować do własnych wymagań i skrócić czas prania od 30 do 50%.

1) Program Codzienne Szybkie

Program ten opracowano z myślą o praniu lekko zabrudzonej odzieży z bawełny, szczególnie użytych jednokrotnie. Program umożliwia pranie ubrań w pełnym zakresie temperatur od 20°C do 90°C i przy pełnym wsadzie pralki.

2) Program Xpress Super Short

Funkcja ta pozwala na zrobienie prania o wadze 2 kg w zaledwie 14 minut, w zakresie temperatur 0°C – 30°C. Program Xpress Super Short stworzono do prania lekko zabrudzonych T-shirtów czy też odzieży po jednokrotnym użyciu.

Pralki, które posiadają obie z wyżej wymienionych funkcji to:

pralka Beko WTV6632XBW o pojemności 6 kg, z dodatkowym programem Dark Care, który pozwala zachować trwałość koloru na ciemnych ubraniach,

pralka Beko WTV7632XBW o pojemności aż do 7 kg., posiadająca nowoczesny program przeznaczony do prania wełnianych ubrań,

pralka Beko WTE7512XWW z elektronicznym systemem wyważania wsadu oraz ze specjalnym programem do lekko zabrudzonych syntetycznych ubrań sportowych.

szybkie programy prania Pralka Beko WTV 6632 XBW

Pojemność znamionowa (kg): 6
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 137
Roczne zużycie wody (litr/rok): 8799
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 15
Instalacja: wolnostojąca
sprawdź cenę
szybkie programy prania Pralka Beko WTV 7632 XBW

Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 156
Roczne zużycie wody (litr/rok): 9899
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 16
Instalacja: wolnostojąca
sprawdź cenę
szybkie programy prania Pralka Beko WTE 7512 XWW

Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 173
Roczne zużycie wody (litr/rok): 9899
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
Ilość programów: 15
Instalacja: wolnostojąca
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *