Zmywarka = oszczędność?

0
zmywarka

Zmywarka, podczas gdy jeszcze niedawno niektórym wydawała się być zbędnym luksusem, obecnie staje się standardowym wyposażeniem naszych kuchni. I to nie tylko ze względu na to, iż oszczędza nam czasu i wysiłku, jaki musimy włożyć w zmywanie ręczne, ale przede wszystkim dlatego, że oszczędza wodę, a zmywanie w niej jest po prostu tańsze. Jaką zmywarkę kupić, aby przynosiła nam jak największe zyski?

Mniej zużytej wody

Nowoczesne zmywarki pozwalają Ci zmywać maksymalnie dużo naczyń i minimalnej ilości wody. Przykładowo, zmywarka o pojemności 13 kompletów naczyń potrafi umyć je wszystkie nawet w zaledwie 11,5 l wody. Zmywając ręcznie, nie jesteś w stanie oczyścić tylu naczyń w tak niewielkiej ilości wody. Wystarczy bowiem, że napełnisz nią standardowej wielkości zlew, aby już przekroczyć ilość tę nawet kilkakrotnie. Pamiętaj zatem, aby podczas wyboru oszczędnej zmywarki w pierwszej kolejności sprawdzić zużycie wody podczas zmywania pełnego załadunku.

zmywarka

Oszczędne zmywanie połowy załadunku

Pamiętaj, że w oszczędnych zmywarkach ekonomicznie możesz zmywać nie tylko pełny wsad, ale również i jego połowę. Pozwala Ci na to dodatkowa funkcja Połowa Załadunku, dzięki której nie musisz czekać, aż zmywarka wypełni się brudnymi naczyniami po brzegi, aby rozpocząć zmywanie. Wystarczy zapełnić ją w połowie, aby urządzenie dobrało adekwatną ilość wody, nie marnując ani kropli. Najlepsze zmywarki z funkcją Połowa Załadunku pozwalają Ci na dowolne rozmieszczenie naczyń na wszystkich dostępnych koszach, nie ograniczając Cię w tym względzie i dbając o bezpieczne ułożenie naczyń.

Wysoka klasa energetyczna

Oszczędna zmywarka zużywa nie tylko niewielkie ilości wody, ale również i energii elektrycznej. Pamiętaj, że już urządzenie o efektywności energetycznej na poziomie A+ pozwala Ci w ogólnym rozrachunku oszczędzać na zużyciu energii elektrycznej o 10% w porównaniu ze zmywarką o klasie energetycznej A. Ta oszczędność ma jeszcze jedną zaletę – nie tylko sprzyja Twojemu domowemu budżetowi, ale również jest przyjazna dla środowiska naturalnego. W łatwy sposób możesz więc czerpać podwójne korzyści z jednego energooszczędnego sprzętu AGD.

Oszczędny system suszenia

Od zmywarki wymagamy przede wszystkim tego, aby umyła nasze naczynia do czysta, ale nowoczesne zmywarki potrafią je również efektywnie osuszyć. Te oszczędne wykorzystują do tego gorące powietrze, które zostaje w ich wnętrzu po zmywaniu naczyń ciepłą wodą. Nie generują więc dodatkowych kosztów, a naczynia są idealnie suche.

Zmywarka Bosch Serie 6 SPS6YMI17E Zmywarka Bosch Serie 6 SPS6YMI17E

Klasa efektywności energetycznej: B
Pojemność znamionowa (kpl.): 10
Instalacja: Wolnostojąca
Szerokość: 45 cm
Ilość programów: 8
Suszenie Zeolith
PerfectDry
zmywarka
Zmywarka Bosch Serie 6 SMS6EDI06E Zmywarka Bosch Serie 6 SMS6EDI06E

Klasa efektywności energetycznej: D
Pojemność znamionowa (kpl.): 13
Instalacja: Wolnostojąca
Szerokość: 60 cm
Ilość programów: 6
EfficientDry
Wymiennik ciepła
zmywarka
Zmywarka Beko BDIN38640D Zmywarka Beko BDIN38640D

Klasa efektywności energetycznej: C
Pojemność znamionowa (kpl.): 16
Instalacja: Do zabudowy
Szerokość: 60 cm
Ilość programów: 6
Suszenie Hot Air Drying
Połowa załadunku
zmywarka
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *