Lodówka w kolorze czarnym – wady i zalety

0
czarna lodówka

Biel od dawna nie jest jedyną słuszną barwą dla urządzeń kuchennych. Chętnie kupujemy sprzęt w innych kolorach, który staje się nie tylko elementem wyposażenia, ale też śmiałym akcentem w kuchennej aranżacji. Czarne AGD powoli staje się coraz powszechniejszym elementem wystroju w naszych domach. Jakie są wady i zalety takich rozwiązań?

Skąd u projektantów AGD pomysł na czerń?

Wolnostojące AGD w kolorze innym, niż biały, do niedawna było w naszych kuchniach elementem stosunkowo rzadko spotykanym, choć pożądanym. Biel być może pasuje do wszystkiego, ale inne barwy nieraz komponują się zresztą wystroju zdecydowanie lepiej. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, projektanci czołowych producentów sprzętu AGD, postawili na czerń. Przykładem jest Samsung i jego lodówka RB33J3230BC. Elegancki i nowoczesny zarazem design tego modelu, doskonale prezentuje się w każdej kuchni.

czarna lodówka

Czarna lodówka – elegancka i funkcjonalna

Sprzęt marki Samsung od lat jest ceniony przez klientów za wzornictwo, ale też za wyjątkową niezawodność i funkcjonalność zastosowanych rozwiązań. Czarna lodówka RB33J3230BC absolutnie nie jest wyjątkiem. Za co najbardziej ceniony jest ten model?
1. Solidne wykonanie – tej cechy poszukują zwłaszcza rodziny. Dzieci nie zawsze delikatnie obchodzą się z drzwiami i szufladami lodówki. Dzięki solidnemu wykonaniu i doskonałym materiałom użytym w sprzęcie Samsung, nie ma potrzeby ograniczania samodzielności naszych pociech. Przynajmniej nie z powodu rozwiązań konstrukcyjnych.
2. Oszczędność energii – zastosowanie nowoczesnego kompresora Digital Inverter, zapewnia 7 poziomów chłodzenia, które ustawiamy w zależności od aktualnej potrzeby. Tak płynna regulacja, pozwala na znaczne oszczędności energii i zapewnia cichsza pracę urządzenia.
3. CoolSelect Zone – szuflada dająca możliwość przechowywania wybranych produktów w najbardziej odpowiedniej dla nich temperaturze. Użytkownik może przechowywać w niej dłużej świeże produkty mięsne w temperaturze 0 stopni Celsjusza, lub w 3 stopniach soczyste i jędrne warzywa i owoce.
4. All-Around Cooling – ten innowacyjny system zapewnia docieranie schłodzonego powietrza do każdego zakamarka lodówki. Gdziekolwiek umieszczone zostaną produkty – zawsze pozostają dłużej świeże.
5. No Frost – ta technologia jest już standardem w lodówkach dobrej klasy. Każdy producent ma jednak swoje dodatkowo dopracowane rozwiązania, które sprawiają, że lodówki z No Frost są jeszcze bardziej funkcjonalne. W przypadku lodówek Samsung dołożono starań, w kierunku utrzymania stałej temperatury wewnątrz komory chłodzącej. Schładzanie produktów odbywa się dwukrotnie szybciej, a system jest mniej obciążony. Lodówki Samsung są dzięki temu bardziej żywotne.

Czy czarne lodówki mają jakieś wady?

W obszarze rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, trudno stwierdzić, by czarna lodówka Samsung miała jakiekolwiek wady. Jedyne, co może być argumentem na nie, to fakt, że czerń nie sprawdza się w absolutnie każdej aranżacji. Styl retro i wystrój rustykalny będą wymagały raczej tradycyjnej bieli, lub obudowy w kolorze écru.

czarna lodówka Lodówka Amica FK 3356.4GBDFZAA 1171474

Klasa efektywności energetycznej: E
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 244
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 223
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 94
Technologia Total No Frost
Superchłodzenie
Fresh Zone
Vit Control
Kolor: Czarny
czarna lodówka
czarna lodówka Lodówka Amica KGC15634S

Klasa efektywności energetycznej: E
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 180
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 162
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 44
Linia Retro
Kolor: Czarny
czarna lodówka
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *