Zmywarka do małej kuchni – 5 zalet kompaktowego urządzenia

zmywarka kompaktowa

Nawet jeżeli posiadasz naprawdę małą kuchnię, wcale nie musisz rezygnować z użytecznych sprzętów AGD. Jeśli wydaje Ci się, że zmywarki mieszczą się jedynie w dużych pomieszczeniach, to jesteś w błędzie. Poza urządzeniami o standardowych rozmiarach, na rynku AGD znajdziesz również zmywarki kompaktowe. Oto 5 zalet takiego rozwiązania.

Idealne do małych kuchni

Zmywarki kompaktowe zazwyczaj mają ok. 45 cm szerokości, są więc znacznie węższe od standardowych urządzeń. Dzięki temu zajmują w kuchni znacznie mniej miejsca, a więc zmieszczą się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Są też świetnym rozwiązaniem do mniejszych gospodarstw domowych, gdzie pozwolą na skuteczne oszczędzanie wody i czasu.

Dla małych i dużych rodzin

Kompaktowa zmywarka z reguły jest w stanie pomieścić ok. 10 standardowych kompletów naczyń. To wystarczająco duża pojemność nawet i dla czteroosobowej rodziny, kiedy chcesz zmywać raz dziennie. Przy częstszym zmywaniu sprawdzi się również w większych gospodarstwach domowych. Ale to nie wszystko. Inteligentna zmywarka kompaktowa zawsze dopasuje parametry zmywania do wielkości załadunku, dlatego swobodnie może korzystać z niej również singiel, mogąc liczyć na oszczędne zmywanie, nawet przy niepełnym załadunku.

zmywarka kompaktowa

Gwarancja oszczędności

Wysokiej klasy zmywarka kompaktowa potrafi zmywać naczynia nawet i w 7 litrach wody. Zużycie wody uzależnione jest od stopnia zabrudzenia wsadu, jednak za każdym razem jest ono znacznie mniejsze niż, kiedy zmywasz ręcznie. Nowoczesne zmywarki ponadto wyposażane są w sensor załadunku, który dobiera ilość potrzebnej wody do jego rodzaju, a więc nigdy wody nie marnują. Dodatkowo za ich przyczyną oszczędzasz czas, który zazwyczaj spędzasz przy zlewozmywaku.

Delikatne zmywanie szkła

Ile razy zdarzyło CI się zbić ulubiony kieliszek podczas zmywania naczyń? Delikatne naczynia ze szkła potrzebują szczególnej ochrony. Właśnie taką troską są w stanie otoczyć je nowoczesne zmywarki kompaktowe. Wyposażone w specjalne systemy i funkcje potrafią zmywać naczynia z wyjątkową delikatnością, odpowiednio również je susząc.

Ciche zmywanie

Najlepsze zmywarki kompaktowe charakteryzują się niskim poziomem generowanego hałasu, ale najsprytniejsze z nich posiadają również specjalne programy do cichego zmywania. Dzięki nim możesz uruchamiać zmywarkę nawet w nocy, korzystając z niższych opłat za energię podczas nocnej taryfy. To również świetne rozwiązanie, kiedy posiadasz otwartą kuchnię. Nic nie zakłóci Twojego czasu odpoczynku w salonie.

Zmywarka Beko DFN 26422Ws Zmywarka Beko DFN 26422W

Szerokość (cm) 59.8
Głębokość (cm) 60
Wysokość (cm) 85
Waga (kg) 48.2
Klasa efektywności energetycznej A++
Pojemność znamionowa (kpl.) 14
sprawdź cenę
Zmywarka Amica DFM626ACWH Zmywarka Beko DFN 26422X

Szerokość (cm) 59.8
Głębokość (cm) 60
Wysokość (cm) 85
Waga (kg) 48.2
Klasa efektywności energetycznej A++
Pojemność znamionowa (kpl.) 14
sprawdź cenę
Zmywarka Kernau KFDW 4641 W Zmywarka Amica DFM41E6qISMG

Szerokość (cm) 44.8
Klasa efektywności energetycznej E
Pojemność znamionowa (kpl.) 10
Zużycie energii w cyklu zmywania (kWh/cykl) 0.741
Zużycie energii w programie Eko na 100 cykli (kWh) 76
Instalacja
Wolnostojąca
Do zabudowy pod blat
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.