7 cech, które powinna posiadać każda pralka

0
pralka

Ilość i różnorodność pralek dostępnych na rynku może przyprawić o ból głowy. Trudno się więc dziwić, że wiele osób ma problemy z wyborem tego jedynego modelu. Aby ułatwić Wam podjęcie decyzji, przygotowaliśmy zestawienie 7 cech, które powinna posiadać każda pralka.

Oszczędność

Pralka należy do wąskiego grona sprzętów AGD, które oprócz wody, zużywają również energię elektryczną i środki piorące. Właśnie dlatego, pralki wyposażane są w technologie, które mają zredukować zużycie wody i energii, co z biegiem czasu przełoży się na niższe rachunki. Do najbardziej energooszczędnych należą modele w klasie A+++, takie jak pralka Amica GAW 7123 LCW. Pozwala ona na oszczędność około 21% energii w stosunku do urządzeń plasujących się w klasie energetycznej A+.

Funkcjonalność

Każda pralka, aby mogła spełniać postawione przed nią zadania, musi być funkcjonalna. Dotyczy to w szczególności oferowanych programów prania, które powinny się odnosić nie tylko do rodzaju tkanin, ale również do różnych typów odzieży. Specjalne programy pozwolą nam przeprowadzić cykl prania efektywniej, a do tego ochronią ubrania przed uszkodzeniem. Dobrym przykładem będzie tutaj pralka marki AmicaTAWD 6102 LCW, która została wyposażona aż w 23 różne programy prania.

pralka

Cicha praca

Chyba nikt z nas nie chciałby, żeby wszyscy sąsiedzi słyszeli, kiedy nastawiamy pranie. Dźwięki generowane przez pracujące sprzęty są nie tylko irytujące, ale również bardzo mocno przeszkadzają podczas wykonywania innych czynności. Choćby z tego względu, pralka powinna cechować się cichą pracą. Warto zatem wybierać modele generujące hałas do około 55 dB, jak pralka Amica AWG 8143 Cdi.

Bezpieczeństwo

Pralka powinna być bezpieczna zarówno dla naszych ubrań, jak i naszego mieszkania. Z pewnością ani my, ani nasi sąsiedzi z dołu, nie bylibyśmy zadowoleni z zalania łazienki. Na szczęście nowoczesne pralki posiadają specjalne systemy zabezpieczeń, które w razie awarii od razu odcinają dopływ wody do urządzenia, niwelując ryzyko wycieku. Natomiast o bezpieczeństwo naszych ubrań mają dbać bębny o specjalnych konstrukcjach, jak np. bęben Soft Drum w modelu Amica TAW 6103LSW. Posiada on przetłoczenia, które są delikatniejsze dla ubrań i zapobiegają ich ewentualnym uszkodzeniom.

Komfort użytkowania

Warto również zwracać uwagę na funkcje, które mają usprawnić pranie i zapewnić nam wygodę podczas użytkowania pralki. Jedną z nich jest opcja Add+, którą znajdziemy w pralce TAW 6123DCiW. Umożliwia ona dołożenie ubrań do bębna nawet podczas trwającego cyklu prania. To niezwykle praktyczna funkcja, dzięki której unikniemy konieczności nastawiania kolejnego prania, by móc wyprać odzież o której wcześniej zapomnieliśmy.

pralka
Pralka Amica WA1S 610CLiSH
Pojemność znamionowa (kg): 6
Klasa efektywności energetycznej: B
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 48 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 43 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
sprawdź cenę
pralka
Pralka Amica WA1S 712CLiSMG
Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: B
Zużycie energii na 100 cykli prania (kWh) 51
Ważone zużycie wody na cykl prania (litrów) 45
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min) 1150
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *