Najlepsza pralka dla singla – na co zwrócić uwagę?

0
pralka dla singla

Kupno pralki dla jednej osoby zazwyczaj wiąże się z koniecznością ustawienia jej w niewielkiej przestrzeni, dlatego urządzenie nie może być zbyt duże. Pralka dla singla musi również pozwolić nam na odpowiednio częste robienie prania przy stosunkowo małym wkładzie. Nie bez znaczenia będzie tu również niski pobór wody i wysoka klasa energetyczna, która zadba o nasz budżet.

Dobierz rozmiar pralki

Mieszkanie dla singla to zazwyczaj niewielka kawalerka, w której przestrzeń i możliwość jej urządzenia są znacznie ograniczone. Tu liczy się nie tylko każdy metr, ale wręcz centymetr kwadratowy. Dlatego w takich mieszkaniach najlepiej sprawdzą się wąskie i płytkie modele, które z łatwością ustawisz w wybranym miejscu w łazience czy nawet kuchni, w sytuacji gdy Twoja łazienka jest za mała na to, by zmieścić w niej nawet najbardziej kompaktową pralkę. W ofercie wiodących producentów z łatwością znajdziesz pralki, których głębokość nie przekracza 50 cm. Ba! Znajdziesz i takie 40-centymetrowe.

pralka dla singla

Wybierz odpowiedni wsad

Kluczowym parametrem, na który powinieneś zwrócić uwagę, wybierając pralkę dla jednej osoby, jest możliwość prania niewielkiej ilości ubrań. Na potrzeby singla idealna będzie pralka z załadunkiem pomiędzy 5 a 7 kg. Odpowiednia pojemność bębna sprawi, że nie będziesz musiał tygodniami kolekcjonować brudnych ubrań, a jednocześnie w pralce swobodnie zmieścisz na przykład komplet pościeli.

Sprawdź funkcję szybkiego prania

Przy niewielkim załadunku świetnie sprawdza się funkcja krótkiego cyklu, która pozwala Ci w szybkim czasie odświeżyć garderobę. Niezależnie od tego, czy chcesz wyprać ulubioną koszulę, której potrzebujesz na jutro czy też czeka na Ciebie pełny kosz brudnych ubrań, dostępny w popularnych modelach program szybkiego prania da Ci możliwość załatwienia sprawy w mniej niż pół godziny. W ten sposób dodatkowo oszczędzasz wodę i energię.

Pamiętaj o ekonomicznych rozwiązaniach

Wybierając pralkę zwróć uwagę na jej klasę energetyczną i poziom poboru wody. To parametry, dzięki którym zadbasz o swój budżet. Pralki o najwyższej klasie energetycznej A+++ pobierają najmniej energii, pozwalając Ci sporo zaoszczędzić. Koszty użytkowania obniży też odpowiednio niski pobór wody. Przydatną funkcją dla singli może okazać się również pogram samooczyszczania się urządzenia, który pozwoli Ci w prosty sposób zadbać o higienę i żywotność Twojej nowej pralki. Intensywne wypłukanie pralki gorącą wodą, pozwala na pozbycie się z niej pozostałości po proszkach, ale również zabija bakterie i drobnoustroje.

pralka dla singla Pralka Amica MAWT 6101WSW 1140423

Wysokość (cm) 84.5
Szerokość (cm) 59.7
Głębokość (cm) 50.1
Pojemność znamionowa (kg) 6
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 195
Roczne zużycie wody (litr/rok) 9900
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min) 1000
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *