Ekspres ciśnieniowy – jak wybrać właściwy?

1
ekspres ciśnieniowy

W gąszczu ciśnieniowych ekspresów do kawy łatwo się zagubić. Nawet jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem tego czarnego, aromatycznego napoju, jego właściwe przygotowanie to nie lada wyzwanie. Ekspres oczywiście nam to zadanie ułatwia, jednak jak wybrać ten najlepszy?

Trzy rodzaje ekspresów

Skomplikowane ekspresy ciśnieniowe, obsługiwane przez baristów, to ekspresy kolbowe. Proces zaparzania kawy odbywa się w nich ręcznie. Ich przeciwieństwo to ekspresy automatyczne, w których wystarczy naciśnięcie guzika, żeby urządzenie samo zmieliło odpowiednią ilość ziaren i zaparzyło je właściwą ilością wody. W ostatnim czasie na kawowym rynku pojawiły się również ekspresy ciśnieniowe na kapsułki. Te z kolei charakteryzują się bardzo łatwą obsługą i stosunkowo niską ceną w porównaniu z dwoma poprzednimi, jednak możemy w nich używać wyłącznie kawy w kapsułkach, które oferuje nam ich producent.

Kawa, która jest idealna w smaku wymaga odpowiedniej dawki wiedzy i umiejętności, jeżeli chcesz zaparzać ją ręcznie. Jeśli jednak nie masz takich kompetencji, elektronika przyjdzie Ci z pomocą.

ekspres ciśnieniowy

Najlepszy ekspres ciśnieniowy do domu

Wybierając ekspres do domu, warto skupić się na parametrach, które sprawią, że będzie on najlepiej dopasowany do naszego stylu życia. Zwróć uwagę przede wszystkim na to, czy urządzenie ma wbudowany młynek. Brak młynka oznacza, że kawę będzie trzeba mielić w oddzielnym urządzeniu lub kupować już zmieloną, co z kolei znacznie obniża jakość sporządzanego przez nas napoju. Odpowiednia moc ekspresu, najlepiej taka powyżej 1500 W, skraca proces nagrzewania wody. Kluczowe jest tu również ciśnienie – im wyższe, tym mocniejsza i aromatyczniejsza będzie zrobiona przez Ciebie kawa. W zależności od tego, czy sam chcesz spieniać mleko czy wolisz, by ekspres zrobił to za Ciebie, wybierz ten z dyszą lub tzw. systemem „cappuccinatore”. Jeżeli chcesz jednak maksymalnie skrócić czas przygotowania kawy, rozważ zakup ekspresu kapsułkowego. Jego producent zmieli kawę za Ciebie i szczelnie zamknie ją w kapsułce.

Ekspres ciśnieniowy Beko CEG5311X

Moc (W) 1350
Ciśnienie (bar) 19
Wytwarzanie ciśnienia System wysokociśnieniowy
Rodzaj kawy W ziarnach
sprawdź cenę
Ekspres ciśnieniowy Beko CEG5331X

Moc (W) 1350
Ciśnienie (bar) 19
Wytwarzanie ciśnienia System wysokociśnieniowy
Rodzaj kawy W ziarnach
Spienianie mleka tak
sprawdź cenę
Ekspres ciśnieniowy Blaupunkt CMP 301

Moc (W) 850
Ciśnienie (bar) 15
Wytwarzanie ciśnienia System wysokociśnieniowy
Rodzaj filtra: Stalowy, Podwójny
Rodzaj kawy: Mielona
sprawdź cenę

Odpowiedni ekspres do biura

Wybierając ekspres ciśnieniowy do biura, pamiętaj o tym, że musi być on przystosowany do przygotowania znacznie większej ilości kawy. Dlatego też powinien mieć solidniejszą budowę i być przystosowany do pracy ciągłej. Zwróć uwagę również na to, by miał on naprawdę dobrej jakości młynek. Warto też zainteresować się dodatkowymi funkcjami tego typu urządzeń, które mogą np. informować o temperaturze zaparzanego napoju, posiadać wbudowany licznik, timer czy systemy odkamieniające.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 0 Średnia: 0]

1 thought on “Ekspres ciśnieniowy – jak wybrać właściwy?

  1. Uwielbiam pić kawę i herbatę, dlatego małe AGD jest podstawą w mojej kuchni. Postawiłam na markę Kernau, i szczerze pisząc, polecam ją wszystkim znajomym. Sprzęt jest nie tylko funkcjonalny, ale stanowi ozdobę kuchni. 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *