Suszarka do włosów z dyfuzorem czy bez?

0
suszarka

Suszarka do włosów z pewnością należy do ulubionych urządzeń elektrycznych większości kobiet. Korzysta się z niej niemalże codziennie – służy nie tylko do wysuszenia włosów, ale także to ułożenia niesfornych kosmyków. Producenci sprzętów gospodarstwa domowego dbają o to, by konsumentki nie miały zbyt łatwego wyboru. Nowoczesne funkcje, zimne nawiewy, wymienne końcówki – to tylko przykłady ‘rewolucji’ tych urządzeń. Już jakiś czas temu, na rynku pojawiły się suszarki do włosów z dyfuzorem. Czym jest dyfuzor? Do czego służy? Czy jest niezbędny i dlaczego warto go mieć? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym tekście.


Suszarka – ciężko się bez niej obejść


Okazuje się, że większość kobiet korzysta z suszarki codziennie. Poranny prysznic, mycie włosów – a zaraz trzeba zbierać się do pracy! Suszarka to urządzenie, które za pomocą gorącego powietrza suszy włosy. Dzięki niej pielęgnacja włosów jest szybsza i łatwiejsza. Suszarka świetnie sprawdza się również podczas stylizacji włosów. Wystarczy okrągła szczotka i ciepły nawiew suszarki, aby stworzyć piękną fryzurę.


Do wyboru, do koloru…


Wybór nowej suszarki do włosów wcale nie jest taki prosty. Asortyment dostępny w sklepach jest ogromny – a producenci, podsuwają nam coraz to nowsze rozwiązania. Są już suszarki z chłodnym nawiewem, z dodatkowymi nakładkami, a od niedawna pojawiły się modele z dyfuzorem…


Co to jest dyfuzor?


Dyfuzor to specyficzna – szeroka plastikowa nakładka (końcówka) na suszarkę. Posiada ona charakterystyczne wypustki, dzięki którym można stworzyć delikatne fale, lub bujne loki. Najprościej mówiąc jest to element odpowiedzialny za nadanie włosom objętości podczas suszenia. Dlaczego? Suszarki z dyfuzorem o wiele szybciej i dokładniej suszą nasze włosy. Gorące powietrze rozprowadzane jest równomiernie, co znacznie skraca proces suszenia włosów. Ponadto, dyfuzor jest bardzo pomocny podczas modelowania oraz stylizowania włosów. Przyda się zarówno paniom z gęstymi lokami, jak i delikatnymi, cienkimi, prostymi włosami. Dzięki takiej suszarce, można całkowicie zmienić charakter fryzury. Zwiększona objętość, naturalne loki – to jest to!

Suszarka do włosów Philips BHD 030/00

Moc (W) 2000
Regulacja temperatury 3 stopnie
Regulacja prędkości 2 stopnie
Zimny nadmuch tak
Jonizacja tak
sprawdź cenę


Jak używać suszarki z dyfuzorem?


Wiele osób boi się suszarek z dyfuzorem w obawie, że nie będą umiały się nią obsługiwać. Tutaj – jak w wielu innych przypadkach, trening czyni mistrza. Tak naprawdę stylizacja oraz układanie włosów za pomocą dyfuzora jest łatwe – jeśli już nabierze się wprawy. Jak należy obchodzić się z dyfuzorem? Jego końcówkę należy przykładać bezpośrednio do głowy, przekręcać go o 180 stopni i wykonywać ruchy okrężne. Modelowanie włosów za pomocą suszarki z dyfuzorem to zabawa – trzeba zmieniać kąty pod którym ‘zbiera’ się kosmyki włosów oraz ich ułożenie. Brzmi strasznie? Koniecznie spróbuj – zobaczysz, że nie ma się czego bać!

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *