Maszynka do włosów – jak ją wybrać?

0
masyznka do golenia

Jak wiemy, każda wizyta w salonie fryzjerskim sporo kosztuje. Jest jednak na to sposób – jeśli nie mamy potrzeby układania lub farbowania włosów, wystarczy zaopatrzyć się w maszynkę do włosów. Dzięki niej, samodzielnie możemy zadbać o swoje włosy i przyciąć je do odpowiedniej długości. Wybór maszynek do strzyżenia jest ogromny, jednak jak się okazuje, nie wszystkie modele są godne polecenia. W dzisiejszym artykule podpowiemy wam na co zwracać uwagę podczas wybierania maszynki do włosów. Zaczynamy!


Rodzaj zasilania


W sklepach możemy spotkać trzy rodzaje zasilania maszynek do strzyżenia. Pierwszą grupę stanowią urządzenia na zasilanie akumulatorowe. Są to bezprzewodowe maszynki, które działają dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Brak kabla sprawia, że nasze ruchy nie są ograniczone, co oczywiście przekłada się na komfort podczas strzyżenia. Drugą grupę stanowią sprzęty zasilane sieciowo. To nic innego jak zwykła maszynka na kabel. Aby urządzenie działało, musi być podpięte do prądu, co nieco ogranicza nasze ruchy. Jednak nie musimy martwić się o baterię – jeśli mamy dostęp do gniazdka, to zawsze będzie działać. Trzecią grupę stanowią maszynki zasilane metodą akumulatorowo-sieciową. Tutaj łączymy zalety obu powyższych rozwiązań. Takie modele posiadają odpinany kabel, dzięki czemu maszynka jest wygodna w użytkowaniu.

Strzyżarka do włosów Wahl 9639-816 Haircut&Beard

Minimalna długość (mm) 0.7
Maksymalna długość (mm) 25
Nasadki:
10 nakładek grzebieniowych 1.5 - 25 mm
Końcówki grzebieniowe do lewego i prawego ucha
Ostrza: Stal nierdzewna, Samoostrzące
sprawdź cenę

Długość strzyżenia

Każdy model maszynki oferuje nam możliwość ustawienia kilku długości strzyżenia. W niektórych modelach zakres ten jest bardzo szeroki, w innych – ma zaledwie kilka poziomów. Oprócz dostępnych długości, ważny jest też sposób ustawiania maszynki. W niektórych maszynkach znajdują się grzebyki, które regulowane są za pomocą pokrętła. W innych, tańszych, modelach, często zmiana długości wiąże się z koniecznością zmiany grzebyka.

Materiał

Mówią, żeby nie oceniać książki po okładce, jednak materiał oraz jakość wykonania maszynki jest bardzo ważna. Należy przyjrzeć się przede wszystkim ostrzom – to właśnie one przekładają się na efektywność strzyżenia. Mogą być one wykonane ze stali, ceramiki lub tytanu.

Moc urządzenia


Na moc urządzenia powinniśmy zwrócić uwagę szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z mocnymi i gęstymi włosami. W takim przypadku słaba maszynka po prostu może sobie nie poradzić z gęstością włosów – będzie więc tylko niepotrzebnym wydatkiem. Wiele modeli zostało wyposażonych w funkcję turbo, która przyspiesza strzyżenie oraz zwiększa wydajność maszynki.


Możliwość mycia pod wodą


Nie ma co ukrywać – najwygodniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o czyszczenie maszynki, jest możliwość robienia tego pod bieżącą wodą. Dlatego warto zobaczyć, czy wybrany przez nas model posiada taką funkcję.
Dodatkowe funkcje maszynki do włosów
Liczne modele wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji, które mogą okazać się bardzo pomocne podczas strzyżenia. Mowa tutaj na przykład o samosmarujących oraz samoostrzących się ostrzach – taka maszynka nie wymaga jakiejś szczególnej pielęgnacji. Pomocna może okazać się również ruchoma głowica, która umożliwi nam strzyżenie włosów pod dowolnym kątem.


Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *