Jaką baterię wybrać do kuchni?

0
kuchnia

Nie da się nie zauważyć, że podczas urządzania kuchni, do niektórych jej elementów przykładamy większą uwagę, niż do innych. Tygodniami zastanawiamy się nad kolorem ścian, meblami czy sprzętem AGD. Staramy się, aby wszystko do siebie pasowało i tworzyło efektowną całość. Kuchenna aranżacja to nie tylko ściany, meble i dodatki – to również zlew i bateria.

Wiele osób lekceważy i zbyt pobieżnie podchodzi do tego tematu – bo kto by się przejmował kranem… Okazuje się jednak, że nawet jeśli w kuchni mamy zmywarkę, to wybór baterii kuchennej jest bardzo ważny. W poniższym artykule przyjrzymy się rodzajom dostępnych baterii kuchennych na rynku.

Baterie kuchenne na rynku

Aktualnie na rynku znajduje się mnóstwo baterii – technika wciąż idzie do przodu – armatura łazienkowa również. Możemy spotkać baterie bezdotykowe, baterie z podgrzewaczem, baterie filtrujące wodę – wybór i ilość rozwiązań jest naprawdę ogromna. My jednak dzisiaj skupimy się na podstawowych rodzajach baterii do kuchni. Zapraszamy!

Baterie kuchenne możemy podzielić ze względu na sposób montażu. Możemy wyróżnić baterie stojące i baterie naścienne. Baterie naścienne powoli tracą na popularności, głównie ze względu na montaż. Jak sama nazwa wskazuje w tym przypadku bateria jest montowana bezpośrednio do ściany. Tam przykręcona jest do złącza ciepłej i zimnej wody. Jeśli dojdzie do usterki to naprawia i wymiana baterii jest bardzo kłopotliwa.

Baterie stojące to baterie, które najczęściej można spotkać w polskich kuchniach. Tego typu baterie są montowane bezpośrednio w blacie lub też w odpowiednim otworze w zlewie. Montaż baterii stojącej jest bardzo prosty – podłącza się je z zimną i ciepłą wodą tuż pod zlewem. W razie jakiejkolwiek usterki – wymiana czy naprawa nie sprawia większych kłopotów.

Bateria Franke GARO onyx 1150275339

Materiał Fragranit
Liczba otworów 1
Sposób montażu Stojąca
Zawory 1 mieszacz
sprawdź cenę
Bateria Franke Active Plus Pull Out onyx

Materiał Fragranit
Liczba otworów 1
Sposób montażu Stojąca
Zawory 1 zawór miksujący
Głowica Ceramiczna
sprawdź cenę
Bateria Franke Centro pull-out czarny 115.0621.592

Liczba otworów 1
Sposób montażu Stojąca
Zawory 1 dźwignia
Głowica Ceramiczna
Typ wylewki: Obrotowa, Wyciągana
Kolor Czarny-matowy
sprawdź cenę

Wylewka ma znaczenie

Nie bez znaczenia, jest także wylewka baterii. To od niej zależy, czy korzystanie z wody w kuchni będzie łatwe i wygodne. Wpływa ona również na to, jakiego kształtu będzie nasza bateria. Największą popularnością cieszy się bateria z wyciąganą wylewką.

Konsumenci najczęściej sięgają po baterię kuchenną z wyciąganą wylewką. Taka bateria wyposażona jest w kilkunastocentymetrowego węża, za pomocą którego możemy swobodnie umyć i opłukać cały zlew. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – bez problemu poradzimy sobie z umyciem dużych garnków i innych naczyń.

Mogłoby się wydawać, że kran to kran – nie ma znaczenia, jaki wybierzemy. Okazuje się jednak, że wybór nie jest taki oczywisty. Nawet jeśli mamy zmywarkę, to z baterii kuchennej będziemy korzystać nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Warto wybrać model, który sprawdzi się podczas codziennego użytkowania.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *