Zmywarka 45 cm – kiedy warto się zdecydować na mniejszy model?

0
zmywarka 45 cm

Z reguły wydaje nam się, że zmywarka to dobre rozwiązanie dla dużych gospodarstw domowych, a przy mniejszych, 1- czy 2-osobowych, taki sprzęt jest nieopłacalny. Nic bardziej mylnego. Wiodący producenci sprzętów AGD w swojej ofercie posiadają również mniejsze modele zmywarek, z których nawet singiel jest w stanie korzystać w sposób ekonomiczny.

Mała zmywarka – czy warto?

Nawet mniejsza zmywarka może przynieść Ci spore oszczędności w zużyciu wody. Najlepsza zmywarka 45 cm podczas jednego cyklu może pobrać zaledwie 8,5 l wody. Zmycie tych samych naczyń pod bieżącą wodą, nie dość, że zabierze Ci Twój cenny czas, to jeszcze może skończyć się rachunkiem za ok. 50 l wody. Zatem, nawet jeżeli do ogólnego rozrachunku dodasz koszt zużytego przez zmywarkę prądu, nadal automatyczne zmywanie naczyń będzie znacznie tańsze, niż mycie ręczne. Zwłaszcza, gdy zdecydujesz się na urządzenie o wysokiej klasie energetycznej. Wtedy oszczędności będą jeszcze większe. Nie ma więc wątpliwości, że zmywarka 45 cm się po prostu opłaca.

zmywarka 45 cm

Elastyczny załadunek i szybkie napełnianie

Zmniejszona do 45 cm szerokość zmywarki, co zrozumiałe, wiąże się z tym, że zmieścimy w niej mniej naczyń, niż w urządzeniu o standardowych wymiarach. W mniejszych gospodarstwach domowych będzie to oczywiście zaletą, gdyż pozwoli nam szybciej zapełnić zmywarkę. W ten sposób z urządzenia będziemy korzystać znacznie efektywniej. Zmywarka 45 cm, w zależności od modelu, jest w stanie pomieścić od 8 do 10 standardowych kompletów naczyń. Co więcej, wykorzystywane w niej systemy, pozwalają na dopasowanie jej wnętrza do własnych potrzeb. Przykładowo, zmywarki Bosch wyposażone zostały w system koszy VarioFlex Pro, który pozwala Ci w maksymalnie elastyczny sposób korzystać z wnętrza urządzenia dzięki składanym elementom na wszystkich trzech poziomach. W ten sposób możesz optymalnie wykorzystać całą komorę zmywania, a co najważniejsze, z łatwością zrobisz miejsce nawet na duże garnki czy patelnie.

Doskonałe rozwiązanie do małej kuchni

Kompaktową zmywarkę o szerokości 45 cm dużo łatwiej jest zainstalować w kuchni, zwłaszcza jeżeli przestrzeń w tym pomieszczeniu jest wyjątkowo ograniczona. Z uwagi na to, że jest sporo węższa, zmieści się nawet w niewielkiej kuchni. Na rynku znajdziesz zarówno zmywarki 45 cm wolnostojące, jak i zabudowy. W zależności od preferencji albo projektu kuchni, możesz zdecydować się na jedną lub drugą z opcji. Niemniej jednak, niezależnie od tego, którą wybierzesz, będziesz mógł w pełni cieszyć się zaletami kompaktowego sprzętu kuchennego.

Zmywarka Beko DFS 05013S Zmywarka Kernau KFDW 4641.1 X

Szerokość (cm) 44.8
Wysokość (cm) 85
Klasa efektywności energetycznej E
Pojemność znamionowa (kpl.) 10
Sposób suszenia Ciepło resztkowe
sprawdź cenę
Zmywarka Amica DFM436ACWH Zmywarka Amica DFM41E6qISMG

Szerokość (cm) 44.8
Głębokość (cm) 60
Wysokość (cm) 84.5
Klasa efektywności energetycznej E
Pojemność znamionowa (kpl.) 10
Instalacja
Wolnostojąca, Do zabudowy pod blat
sprawdź cenę
Zmywarka Beko DFS 05013W Zmywarka Amica DFM42D7TOqWH

Szerokość (cm) 44.8
Głębokość (cm) 60
Wysokość (cm) 84.5
Waga (kg) 40
Klasa efektywności energetycznej D
Pojemność znamionowa (kpl.) 10
Instalacja:
Wolnostojąca, Do zabudowy pod blat
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *