Przydatne funkcje w zmywarkach

0
funkcje w zmywarkach

Kupując zmywarkę, z pewnością chcesz w pełni korzystać z jej możliwości, ale również zmywać szybko i oszczędnie. Dlatego, jeśli właśnie stoisz przed wyborem sprzętu AGD do swojej kuchni, warto prześledzić praktyczne funkcje, które pojawiają się w najnowszych zmywarkach. Z jednej strony ułatwią Ci one życie, z drugiej zaś sprzyjać będą domowemu budżetowi. W ten sposób zmywarka stanie się urządzeniem wielofunkcyjnym, a jej wykorzystanie będzie możliwie najbardziej optymalne. Oto trzy rozwiązania, na które warto zwrócić uwagę.

Automatyczne dopasowanie parametrów

Nowoczesne zmywarki oferują Ci program automatyczny. Za jego sprawą nie musisz już wybierać konkretnych parametrów zmywania, bo urządzenie zrobi to za Ciebie. Twoja rola ogranicza się tu do naciśnięcia jednego przycisku. Pracująca w trybie auto zmywarka, sama dobierze czas cyklu oraz odpowiednią ilość wody, którą następnie podgrzeje ją do właściwej temperatury, dopasowując parametry te do automatycznie rozpoznanej wielkości wsadu oraz stopnia zabrudzenia naczyń. W ten sposób, kiedy do umycia masz mniej naczyń albo też są one znacznie mniej zabrudzone, możesz liczyć na zmniejszone zużycie wody i prądu oraz sporą oszczędność czasu.

funkcje w zmywarkach

Praktyczna opcja zmywania połowy załadunku

Niezależnie od tego, jak duża ma być Twoja zmywarka, niekiedy trudno będzie Ci wypełnić całe jej wnętrze brudnymi naczyniami. Kiedy więc chcesz cieszyć się z możliwości optymalnego wykorzystania zmywarki przy mniejszej ich ilości, wybierz model wyposażony w funkcję zmywania połowy załadunku. W tym trybie urządzenie po raz kolejny zużyje znacznie mniej energii i wody, a Ty, w sytuacji gdy któreś z brudnych naczyń będzie Ci potrzebne znacznie szybciej, nie będziesz musiał zmywać go ręcznie. Mimo iż zmywarkę będziesz puszczać częściej, nadal będziesz mógł cieszyć się z wydajnego i taniego zmywania.

Rozwiązania dla rodziców i alergików

Funkcja dezynfekcji jest idealnym rozwiązaniem zarówno do domu, w którym mieszkają małe dzieci, ale też takim, w którym funkcjonują alergicy. Przy jej wykorzystaniu, wyjmując naczynia ze zmywarki, możesz cieszyć się ich steryną czystością. Ponieważ myte są one w bardzo wysokiej temperaturze, stają się bezpieczne zarówno dla niemowląt jak i uczuleniowców. Dzięki tej opcji ze zmywarki możesz korzystać jak z wyparzacza, a więc myć w niej również dziecięce butelki czy smoczki, które skutecznie zostaną zdezynfekowane. To dobry sposób również na to, by raz na jakiś czas wyczyścić plastikowe zabawki, zwłaszcza, kiedy niemowlę ma tendencję do wkładania ich do buzi.

funkcje w zmywarkach Zmywarka Samsung DW 60M6050BB

Klasa efektywności energetycznej: A++
Pojemność znamionowa (kpl.): 14
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 266
Roczne zużycie wody (litr/rok): 2940
Poziom hałasu (dB): 44
Instalacja: Do zabudowy
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *