Prostownica do włosów z jonizacją – co to takiego?

0
prostownica do włosów

Prostownice to urządzenia, z których korzysta coraz więcej kobiet. Kiedyś służyły tylko do prostowania i wygładzania włosów, ale coraz częściej służą również do kręcenia. Producenci wciąż ulepszają swoje urządzenia i wyposażają je w dodatkowe funkcje. Ostatnio, zrobiło się dość głośno o prostownicach z jonizacją. Okazuje się, że jonizacja pozytywnie wpływa na nasze włosy, dlatego warto dowiedzieć się o niej coś więcej.

Co to jest jonizacja?prostownica

Po nagrzaniu, płytki prostownicy wytwarzają jony ujemne. Dzięki temu, włosy przestają się elektryzować, są gładsze i wyglądają na zdrowsze. Sekret tkwi w tym, że jony korzystnie wpływają na strukturę włosa – zamykają łuski – dlatego efekt zauważymy już po pierwszym prostowaniu. Coraz więcej użytkowników zamienia zwykłą prostownicę, na prostownicę z jonizacją. Dzięki niej, włosy są w lepszej kondycji – są wyraźnie wygładzone.

Prostownica z jonizacją – czy to jest bezpieczne?

Jak powszechnie wiadomo, zbyt częste stosowanie suszarki, lokówki czy prostownicy niszczy nasze włosy. Okazuje się, że w przypadku prostownicy z jonizacją jest trochę inaczej. Wytwarzane jony ujemne korzystnie wpływają na kondycję naszych włosów – wygładzają je i nadają im blasku. Jeśli dodamy do tego środki ochronno-pielęgnacyjne, to możemy być pewne, że włosy się nie zniszczą.

Co jest ważne podczas wybierania prostownicy z jonizacją?

Gdy wybieramy prostownicę do włosów, powinniśmy skupić się na płytkach, ponieważ to one odgrywają główną rolę. Od materiału płytki będzie zależał efekt końcowy – im gładsze płytki, tym lepiej. Najbardziej polecane na rynku, są prostownice z płytkami ceramicznymi. Równomiernie się nagrzewają i są perfekcyjnie gładkie. Bardzo ważna jest także możliwość regulacji temperatury. Dzięki temu, będziemy mogli dopasować temperaturę prostowania do rodzaju i kondycji włosów. Nie bez znaczenia jest także moc urządzenia – im wyższa moc, tym szybciej prostownica nagrzeje się do pożądanej temperatury.

Prostownica z jonizacją – czy warto?

Prostownice do włosów z jonizacją są stosunkowo nowymi urządzeniami na naszym rynku. Pomimo tego, zdążyły już zyskać szerokie grono odbiorców. Prostownice zazwyczaj kojarzone były z niszczeniem włosów i paleniem końcówek – aż do teraz. Okazuje się, że jony ujemne korzystnie wpływają na strukturę włosów, dzięki temu po prostowaniu włosy są gładkie i lśniące.

płyta indukcyjna bekko Prostownica Babyliss ST255E

Sposób użytkowania Do włosów suchych
Regulacja temperatury 3 stopnie
Zakres temperatur (st. C) Maks. 230 st. C
Wytwarzanie pary nie
Jonizacja tak
sprawdź cenę
płyta indukcyjna bekko Prostownica Philips BHS674/00

Sposób użytkowania Do włosów suchych
Regulacja temperatury 10 stopni
Zakres temperatur (st. C) Maks. 220 st. C
Czas nagrzewania (s) 30
Wytwarzanie pary nie
Jonizacja tak
Automatyczne wyłączenie tak
sprawdź cenę
płyta indukcyjna bekko Prostownica Remington S7710

Sposób użytkowania Do włosów suchych
Regulacja temperatury tak
Zakres temperatur (st. C) 150 - 230 st. C
Czas nagrzewania (s) 15
Wytwarzanie pary nie
Jonizacja tak
Automatyczne wyłączenie tak
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *