Zamrażarka szufladowa – czym jest i komu się przyda?

0

Nie ma nic lepszego, niż świeże, kolorowe, pyszne owoce – zwłaszcza te sezonowe. Niestety, sezon zazwyczaj mija zbyt szybko i jesteśmy zmuszeni korzystać z dostępnych w sklepach mrożonkach – ich jakość jak wiemy, często pozostawia wiele do życzenia. W dzisiejszych czasach wszystkiego się można spodziewać, dlatego warto wiedzieć co tak naprawdę jemy i z jakiego źródła pochodzą dane produkty.

Oczywiście najlepszym sposobem na zdrowe mrożonki jest ich samodzielne przygotowanie. W sezonie warto wykorzystać świeże owoce i warzywa i zrobić większe zapasy. Wystarczą chęci i odpowiedni sprzęt AGD. W przypadku mrożonek, idealna może okazać się zamrażarka szufladowa.

Sposób na wygodne mrożenie

Tak naprawdę z wyglądu i konstrukcji, zamrażarka szufladowa przypomina zwykłą lodówkę. W środku urządzenia znajdziemy praktyczne przegródki w formie szufladek. Dzięki nim możemy wygodnie przechowywać mrożone produkty. Forma szuflad pozwala szybko i sprawnie zlokalizować produkt, którego potrzebujemy. Możemy również szybko się do niego dostać – wszystko jest ładnie posegregowane i poukładane. Jest to idealne urządzenie dla osób, które cenią sobie ład i porządek.

Zamrażarka szufladowa dzięki swojej formie umożliwia przechowywanie wielu produktów, które są oczywiście estetycznie poukładane. Każdy produkt, owoc i warzywo ma swoje miejsce, a jakość mrożenia jest bardzo wysoka.

Zamrażarka szufladowa – ładna i wygodna

Nie da się ukryć, że nietypowa forma zamrażarki sprawdza się świetnie podczas codziennego użytkowania. Jest bardzo wygodna, ponieważ szuflady umożliwiają przejrzyste przechowywanie produktów. Mamy stały i nieograniczony dostęp do naszych ulubionych owoców sezonowych.

Oczywiście zamrażarki szufladowe może nam posłużyć również do mrożenia innych produktów, jednak nie mogą być one zbyt duże. Nie zamrozimy tutaj dużych partii mięsa – szufladki po prostu ich nie pomieszczą. Jeśli chcemy, to musimy pokroić mięso na mniejsze części i gotowe!

Funkcjonalność przede wszystkim

Czym zamrażarki szufladowe zyskały tak duże uznanie wśród konsumentów? Wyróżnia je przede wszystkim duża funkcjonalność. Producenci nie spoczywają na laurach, wręcz przeciwnie, wciąż starają się ulepszać dostępne już na rynku modele. Wyposażają je w nowe funkcje oraz innowacyjne rozwiązania. Dzięki nim, korzystanie z zamrażarki szufladowej jest jeszcze bardziej wygodne.

Wiele modeli posiada dodatkowo komorę niskich temperatur. Co to takiego? Jest to przestrzeń w zamrażarce, gdzie temperatura sięga poniżej -20 stopni Celsjusza. Świetnie sprawdzi się do głębokiego zamrożenia produktów w bardzo krótkim czasie. Produkty z komory trafiają do konkretnych szufladek. W komorze tej, możemy zamrozić większe ilości jedzenia.

zamrazarka szufladowa Zamrażarka Gorenje FN4172CW
Wysokość (cm) 169.1
Szerokość (cm) 55
Głębokość (cm) 55.7
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 197
Pojemność użytkowa komory (l) 186
sprawdź cenę
Zamrażarka Amica FZ 133.4
Wysokość (cm) 82
Szerokość (cm) 55
Głębokość (cm) 57
Klasa efektywności energetycznej F
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 204
Pojemność użytkowa komory (l) 80
sprawdź cenę
Zamrażarka Amica FZ 208.3AA
Wysokość (cm) 125.2
Szerokość (cm) 54.5
Głębokość (cm) 59.7
Klasa efektywności energetycznej E
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 183
Pojemność użytkowa komory (l) 146
sprawdź cenę

Dlaczego warto?

Zamrażarka szufladowa to ogromne udogodnienie. Możemy dzięki niej mrozić większe ilości produktów. Mamy wtedy pewność, że żywność jest wysokiej jakości, bez zbędnych dodatków. Możemy całkowicie zrezygnować z mrożonek dostępnych w sklepach.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *