Wygodne układanie żywności, czyli nowoczesne rozwiązania w lodówkach

0
nowoczesne rozwiązania w lodówkach

Właściwe przechowywanie produktów żywnościowych w lodówce ma niebagatelny wpływ na ich późniejszą świeżość i jakość. Współczesne lodówki wyposażane są w nowoczesne rozwiązania, dzięki czemu układanie żywności w lodówce staje się dużo prostsze. Poznaj sposoby na wygodne układanie żywności w lodówce.

Półka EasyAccess

Nowoczesne chłodziarko-zamrażarki projektowane są w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać dostępną w urządzeniu przestrzeń. Lodówka Bosch model KGN 36KWEB została wyposażona w nowoczesny system półek EasyAccess. Półki zostały wykonane z trwałego i wytrzymałego szkła, które nie ulega stłuczeniu nawet podczas bardzo intensywnej eksploatacji. Szklane półki zostały wykonane bez obramowania, co znacząco ułatwia ich mechanizm działania. Półki umożliwiają bowiem nieinwazyjne wysunięcie półki i jej późniejsze wsunięcie, dzięki czemu dostęp do produktów znajdujących się w tylnej części półki jest ułatwiony. Rozwiązanie to pozwala mieć wszystkie produkty w zasięgu wzroku.

Chromowana półka na butelki

Przechowywanie szklanych czy plastikowych butelek w lodówce nie należy do najprostszych czynności. Aby ułatwić użytkownikom lodówek tę procedurę, producent AGD Bosch stworzył specjalną chromowaną półkę na butelki, dzięki której skutecznie uporządkować można zawartość lodówki. Rozwiązanie to zostało zastosowane w lodówce Bosch model KGN 33KL20. Chromowana półka na butelki posiada wyprofilowany kształt, dzięki czemu przechowywanie szklanych butelek jest bezpieczne i wygodne. Chromowana powierzchnia półki zapewnia jej trwałość i nierdzewność co jest wyjątkowo ważne w kontakcie z żywnością, a zaokrąglony kształt wgłębień jest idealnie dopasowany do kształtu i wielkości standardowej butelki.

nowoczesne rozwiązania w lodówkach

Pojemnik VitaFresh

Przechowywanie warzyw, owoców czy wędlin w odpowiedniej temperaturze pozwala zachować ich świeżość i niezmienną jakość przez wiele dni. Pojemnik VitaFresh został zaprojektowany w taki sposób, aby żywność nie traciła swoich cennych właściwości. Pojemnik ten posiada lodówka Bosch model KGN 39KLEB, jego system działania opiera się na niskiej temperaturze i odpowiedniej wilgotności. Pojemnik VitaFresh to specjalnie zaprojektowana komora, w której panuje temperatura bliska 0 stopni Celsjusza. Dzięki tak niskiej temperaturze możliwe jest wyhamowanie procesów biologiczno-chemicznych, które odpowiedzialne są za gnicie produktów żywnościowych. Komora VitaFresh podzielona jest na dwie części:

– suchą – wilgotność na poziomie 50% doskonale nadaje się do przechowywania mięsa, wędlin i nabiału;

– wilgotną – wilgotność powietrza sięga tu blisko 95%, co sprzyja przechowywaniu warzyw i owoców.

Tak doskonałe warunki temperaturowe i wilgotnościowe pozwalają na około 3 razy dłuższe zachowanie świeżości produktów.

MultiBox

Wspomniana wyżej lodówka Bosch model KGN 36KWEB została wyposażona w pojemnik MultiBox, doskonałą alternatywę dla wcześniej omawianego pojemnika VitaFresh. Pojemnik ten posiada falowane dno, które zabezpiecza warzywa i owoce przed skraplającą się wilgocią. Dzięki temu jest to optymalne miejsce do przechowywania produktów, które bez bezpośredniego kontaktu w wilgocią zachowują swoją świeżość na długi czas.

Balkoniki

Wygodne w codzienny użytku balkoniki to doskonałe miejsce na przechowywanie niewielkich pojemników czy słoików. Balkoniki znajdują się na wewnętrznej części drzwi lodówki Bosch i umożliwiają uporządkowanie niewielkich produktów żywnościowych. Półeczki zostały wyposażone w specjalną podkładkę na jajka, dzięki czemu ich przechowywanie jest proste i bezpieczne.

lodówka
Lodówka Whirlpool W7 811 I OX

Klasa efektywności energetycznej: F
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 346
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 234
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 104
Kolor: Inox
sprawdź cenę
lodówka
Lodówka Bosch KGN 39MBER

Klasa efektywności energetycznej: E
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 238
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 273
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 87
Kolor: Czarny
sprawdź cenę
lodówka
Lodówka Amica FK 244.4X

Klasa efektywności energetycznej: F
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 238
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 153
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 52
Kolor: Inox
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *