Ranking lodówek do zabudowy – jaka lodówka będzie najlepsza?

0
lodówka whirlpool do zabudowy whsp70t122 8

Lodówki do zabudowy nie cieszą się tak dużą popularnością jak te wolnostojące, ale i tak ich wybór jest bardzo szeroki. To oznacza, że znalezienie godnego zaufania, solidnego modelu lodówki do zabudowy, który oferuje optymalną pojemność i najważniejsze funkcje, może być trudnym zadaniem. Dlatego przygotowaliśmy ranking lodówek do zabudowy, w którym znajdziecie rekomendowane przez nas modele.

Lodówki do zabudowy nie są tak popularne, jak modele wolnostojące, ale i tak ich oferta jest bardzo bogata. Oznacza to, że niełatwo jest znaleźć sprawdzoną i solidną lodówkę do zabudowy, która oferuje dużą pojemność i funkcje wpływające na świeżość przechowywanej żywności. Dlatego przygotowaliśmy ranking lodówek do zabudowy, w którym znajdziecie polecane przez nas modele.

O czym przeczytasz w artykule?

  • Lodówki do zabudowy z zewnątrz prezentują się skromnie, gdyż są zakryte frontem meblowym. Ich wnętrze skrywa jednak praktyczne wyposażenie i wiele nowoczesnych funkcji. Jakie lodówki do zabudowy dostępne są na rynku?
  • Niestety nie jest łatwo wybrać idealną lodówkę do zabudowy do swojej kuchni. Dlatego podpowiemy, na jakie parametry warto zwrócić uwagę podczas zakupu.
  • Przedstawimy również nasz ranking lodówek do zabudowy. Wszystkie zawarte w nim lodówki dostępne są w naszym sklepie.

Jaka lodówka do zabudowy?

Producenci sprzętów AGD oferują różne lodówki do zabudowy. Są to zarówno modele o dużej pojemności, polecane dla dużych gospodarstw domowych, jak i niewielkie lodówki, które sprawdzą się dla osób mieszkających samotnie. Jeśli zdecydujemy się na zakup lodówki w zabudowie, to do wyboru będziemy mieć:

  • Lodówki z zamrażalnikiem u dołu do zabudowy – są najbardziej popularne, dlatego też ich oferta na rynku jest największa. Jak sama nazwa wskazuje, takie lodówki do zabudowy mają zamrażalnik umieszczony na dole, pod chłodziarką.
  • Lodówki z zamrażalnikiem u góry do zabudowy – są mniej popularne, ale bez problemu można je znaleźć w sprzedaży. W takich lodówkach zamrażalnik umieszczony jest na górze i zwykle ma tylko jedną półkę.
  • Lodówki podblatowe do zabudowy – to kompaktowe lodówki, które mają maksymalnie 85 cm wysokości. W takich urządzeniach może znajdować się niewielki zamrażalnik albo komora niskich temperatur.
  • Chłodziarki do zabudowy jednodrzwiowe – nie są to typowe lodówki, ponieważ nie mają zamrażalnika. Sprawdzą się zatem w przypadku osób, które nie potrzebują mrozić żywności.

Jaką lodówkę kupić? Poradnik

W dalszej części poradnika znajdziecie ranking lodówek do zabudowy. Zanim jednak przejdziemy do zestawienia polecanych modeli, najpierw sprawdźmy, na jakie parametry należy zwrócić uwagę, wybierając lodówkę do domu.

  • Wielkość lodówki – należy dokładnie zmierzyć wysokość, głębokość i szerokość lodówki, aby dopasować ją zabudowy meblowej. Należy również pamiętać o tym, aby z każdej strony pozostawić kilka centymetrów wolnej przestrzeni, by zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza.
  • Pojemność lodówki – niezależnie od tego, jaką lodówek chcemy kupić, pojemność będziemy dobierać zawsze w ten sam sposób, czyli do liczby domowników. Przyjmuje się, że dla jednej osoby potrzeba 120 litrów pojemności. Natomiast na każdego kolejnego domownika musimy doliczyć dodatkowe 30 litrów pojemności.
  • Klasa energetyczna – to jeden z najważniejszych parametrów lodówek wolnostojących i przeznaczonych do zabudowy. Z racji tego, że lodówka pracuje przez cały czas, w dużej mierze wpływa na nasze rachunki za prąd. Dlatego warto wybrać urządzenie, które cechuje się jak najwyższą klasą efektywności energetycznej. Aktualnie klasy energetyczne mieszczą się w zakresie od A do G, gdzie klasa A oznacza najbardziej energooszczędne lodówki, a klasa G najmniej energooszczędne modele.
  • Regulacja temperatury – każda lodówka do zabudowy powinna być wyposażona w kilkustopniową regulację temperatury. W takich urządzeniach panel sterowania znajduje się w środku, z reguły nad najwyższą półką w lodówce. Ze względu na to, że drzwi lodówki do zabudowy przykrywa front meblowy, nie są one wyposażone w zewnętrzne wyświetlacze.
  • System No Frost – jest to jedna z najważniejszych technologii w lodówkach. System ten zapobiega osadzaniu się szronu i lodu na ściankach urządzenia. Dzięki temu nie ma potrzeby ręcznego rozmrażania lodówki. Poza tym samo urządzenie jest łatwiejsze do utrzymania w czystości, a do tego zużywa mniej energii elektrycznej.
  • Poziom hałasu – lodówka do zabudowy będzie działać przez cały czas, dlatego warto zwrócić uwagę, ile decybeli generuje podczas pracy. Głośno pracująca lodówka może być irytująca, szczególnie jeśli jest umieszczona w kuchni połączonej z salonem.
  • Dodatkowe funkcjonalności – warto też sprawdzić, jakie funkcje oferuje lodówka do zabudowy. W niektórych modelach oprócz pojemników na warzywa i owoce znajdziemy też uchwyty na butelki czy specjalne komory z niższą wilgotnością.

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jaka lodówka najlepsza? Aby na nie odpowiedzieć, warto najpierw zastanowić się, jakie parametry i funkcje lodówki nas najbardziej interesują. Dzięki temu będziemy wiedzieć, na co zwracać największą uwagę, porównując poszczególne modele. Ponieważ najlepsza lodówka to taka, która jest dopasowana do naszych potrzeb.

kuchnia z lodówką do zabudowy

Ranking lodówek do zabudowy 2023

Jeśli macie problem z wyborem odpowiedniego modelu, poniżej znajdziecie ranking lodówek do zabudowy, a w nim urządzenia o bardzo dobrych parametrach, które na dłużej zachowają świeżość przechowywanej żywności. W przypadku modelu do zabudowy wygląd nie jest ważny, gdyż całe urządzenie ukryte jest za frontem meblowym. W rezultacie z zewnątrz przypomina zwykłą szafkę. Ważne są natomiast takie parametry jak: wymiary i pojemność, klasa energetyczna, system No Frost oraz inne dodatkowe funkcje. Przedstawiamy najlepsze lodówki do zabudowy, które można kupić w naszym sklepie.

Lodówka Samsung BRB30705DWW

Lodówka do zabudowy Samsung BRB30705DWW
Zalety: Pełny No Frost Duża pojemność – 298 l System Twin Cooling Plus™ Strefa Cool Select+ Cicha praca – 35 dB Wady: Brak

Nasz ranking lodówek do zabudowy otwiera lodówka Samsung BRB30705DWW. Jest to model o wysokości 193,5 cm, w klasie energetycznej D o całkowitej pojemności 298 l. Oznacza to, że spokojnie zmieścimy w nim duże ilości jedzenia, a także mrożonki. Plecy lodówki są wyłożone metalowym panelem Metal Cooling, który działa jak akumulator zimna. Dzięki temu przyspiesza powrót do ustawionej temperatury po otworzeniu drzwi urządzenia. Producent zastosował w tym modelu system Twin Cooling Plus™. Są to dwa niezalenie działające obiegi powietrza, które utrzymują optymalną temperaturę i wilgotności w chłodziarce i zamrażarce.

Lodówka Samsung została wyposażona również w szufladę Optimal Fresh oraz Humidity Fresh, które stwarzają najlepsze warunki do przechowywania mięsa i ryb oraz warzyw i owoców. Ciekawą opcją jest również Strefa Cool Select+. Dolna komora wcale nie musi działać jako zamrażalnik – z powodzeniem można zamienić ją w chłodziarkę, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Warto również wspomnieć, że lodówka ma system No Frost, a podczas pracy generuje dźwięki na poziomie zaledwie 35 dB.

Lodówka Samsung BRB26715DWW

Lodówka do zabudowy Samsung BRB26715DWW
Zalety: Pełny No Frost System Twin Cooling Plus™ Strefa Cool Select+ Cicha praca – 35 dB Wady: Brak

To kolejna lodówka do zabudowy Samsung w naszym rankingu. Ten model jest jednak niższy od poprzedniego, ponieważ mierzy 177,5 cm. Przekłada się to na mniejszą pojemność, która wynosi 264 l – 190 l w chłodziarce i 74 l w zamrażarce. Poza tym lodówka może się pochwalić klasą energetyczną D oraz systemem No Frost, zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce. Lodówka Samsung BRB26715DWW cechuje się wysoką funkcjonalnością i praktycznym wyposażeniem, które wpływa na komfort przechowywania żywności oraz na jej jakość. W lodówce znajdziemy takie technologie jak Twin Cooling Plus™, Cool Select + czy Metal Cooling. Poza tym urządzenie oferuje praktyczne szuflady Optimal Fresh i Humidity Fresh do przechowywania świeżych produktów oraz wielofunkcyjną półkę na napoje. Dzięki kompresorowi Digital Inverter lodówka działa efektywnie, energooszczędnie i bardzo cicho. Podczas pracy generuje zaledwie 35 dB.

Lodówka Bosch Serie 4 KIN86VFE0

Lodówka do zabudowy Bosch Serie 4 KIN86VFE0
Zalety: Cicha praca – 35 dB Komora VitaFresh XXL Pełny No Frost Cyrkulacja powietrza EcoAirflow Elektroniczny wyświetlacz Wady: Wysoka cena Klasa energetyczna E

To lodówka w zabudowie Bosch o wysokości 177,2 cm i pojemności całkowitej 260 l. Model ten ma system No Frost zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce, co oznacza definitywny koniec z rozmrażaniem urządzenia. W części chłodzącej znajduje się duża szuflada VitaFresh XXL, w której panuje temperatura 0°C. Szuflada ta stwarza optymalne warunki do przechowywania świeżej żywności – zarówno mięsa i ryb, jak i owoców oraz warzyw. Producent zamontował w urządzeniu również system EcoAirflow, który równomiernie rozkłada temperaturę oraz wilgotność w całym obszarze chłodzenia. Przekłada się to na dłuższą świeżość i lepszy smak przechowywanej żywności. Lodówka do zabudowy Bosch Serie 4 KIN86VFE0 ma także elektroniczny panel sterowania dla obu komór, który położony jest powyżej chłodziarki – praktycznie na poziomie wzroku. Pozwala ona na precyzyjną zmianę temperatury w komorach i uruchamianie dodatkowych funkcji, takich jak Supermrożenie.

Lodówka Whirlpool WHC20 T352

Lodówka do zabudowy Whirlpool WHC20 T352
Zalety: Cicha praca – 32 dB Pełny No Frost Technologia 6. Zmysł Szuflada MultiFresh Box Wady: Klasa energetyczna E

Nasz ranking lodówek do zabudowy zawiera także lodówkę Whirlpool WHC20 T352. Jest to duże urządzenie, bo ma wysokość aż 193,5 cm. Dzięki temu oferuje dużą pojemność – 280 l. Producent zastosował w lodówce kompresor z technologią ZenInverter, który przez cały czas pracuje na niskiej prędkości, co przekłada się na wyjątkowo cichą pracę – generuje zaledwie 32 dB. Co więcej, kompresor redukuje również wahania temperatury, dzięki czemu urządzenie stwarza optymalne warunki do przechowywania żywności. Dużą zaletą lodówki Whirlpool jest system Total No Frost z Metal Multiflow. Zapewnia on odpowiednią cyrkulację powietrza w obu komorach, dzięki czemu zapobiega osadzaniu się szronu i lodu na ściankach urządzenia. Poza tym równomiernie rozprowadza temperaturę po całym wnętrzu chłodziarki. W lodówce nie zabrakło również autorskiej technologii producenta – 6. Zmysł, która wykrywa wahania temperatury i szybko przywraca optymalną temperaturę, zapewniając optymalne warunki dla żywności.

Lodówka Amica BK3055.6 NFM

Lodówka do zabudowy Amica BK3055.6 NFM
Zalety: Pełny No Frost Stosunkowo niska cena Elektroniczny wyświetlacz Szuflada VitControl Wady: Klasa energetyczna F

Jest to lodówka do zabudowy atrakcyjna pod względem cenowym. W stosunkowo niedużej kwocie oferuje wszystkie niezbędne funkcje. Technologia Total NoFrost zapewnia stałą kontrolę poziomu wilgotności, zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce. Dzięki temu na ścianach urządzenia nie osadza się szron. To z kolei niweluje konieczność ręcznego rozmrażania. Zaletą tego modelu jest także funkcja CoolBalance. Na tylnej ścianie lodówki Amica znajduje się metalowa płytka, które jest mniej podatna na wahania temperatury spowodowane otwieraniem drzwi. Dzięki temu zapewnia stabilną temperaturę, dbając o jakość produktów, a także wpływa na mniejsze zużycie energii elektrycznej. Lodówka Amica BK3055.6 NFM ma również pojemnik VitControl, w którym można regulować poziom wilgotności za pomocą suwaka. Dzięki temu łatwo można zwiększyć wilgotność do przechowywania warzyw albo zwiększyć, jeśli zamierzamy przechowywać owoce. Oprócz tego lodówka ma funkcję Super Chłodzenie i Super zamrażanie, a także alarm, który uruchomi się, gdy drzwi nie zostaną szczelnie domknięte.

Lodówka Beko BCNA306E42SN

Lodówka do zabudowy Beko BCNA306E42SN
Zalety: Technologia NeoFrost Technologia Harvest Fresh Elektroniczny wyświetlacz Wady: Klasa energetyczna E

Nasz ranking lodówek do zabudowy zamyka lodówka Beko BCNA306E42SN o wysokości 193,5 cm. Jest to urządzenie w klasie energetycznej E, które oferuje 284 l pojemności całkowitej. Urządzenie pomaga zachować witaminy i minerały zawarte w owocach i warzywach. Wszystko dzięki technologii HarvestFresh, wykorzystującej 3 kolory – niebieski, zielony i czerwony, które naśladują 24-godzinny cykl słoneczny. Sprawia to, że w świeżej żywności dłużej utrzymują się witaminy A i C. Oprócz tego lodówka Beko została wyposażona w technologię NeoFrost. Dwa niezależne parowniki oraz wentylatory w chłodziarce i zamrażarce eliminują powstawanie szronu i lodu, co z kolei niweluje konieczność ręcznego rozmrażania. Wewnątrz lodówki Beko BCNA306E42SN znajduje się wyświetlacz elektroniczny, który pozwala na precyzyjne ustawienie temperatury oraz wybór dodatkowych funkcji, takich jak Szybkie Mrożenie. Warto również wspomnieć, w tej lodówce producent zastosował sprężarkę inwerterową z wentylatorem BLDC i niską prędkością obrotową. Dzięki niej lodówka pracuje cicho, zużywa mniej energii elektrycznej, a do tego wspomaga system chłodzenia w minimalizowaniu wahań temperatury.

Ranking lodówek do zabudowy – podsumowanie

Lodówki do zabudowy to nie tylko minimalistyczne urządzenia, które świetnie wkomponują się w ciąg meblowy w kuchni. To przede wszystkim funkcjonalne urządzenia, które oferują dużą pojemność, praktyczne wyposażenie i nowoczesne funkcje, wpływające na jakość przechowywanej żywności. Nasz ranking lodówek do zabudowy zawiera modele pochodzące od różnych producentów i cechujące się innymi parametrami. Jednak wszystkie polecane przez nas lodówki do zabudowy oferują system No Frost, który niweluje konieczność ręcznego rozmrażania.

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie lodówek do zabudowy pomoże Wam w wyborze odpowiedniego urządzenia chłodniczego. Pamiętajcie jednak, aby przy wyborze lodówki zawsze kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami oraz preferencjami, a także wielkością kuchni.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Bartosz Kempisty to prawdziwy pasjonat sprzętów AGD i entuzjasta nowych technologii. Od najmłodszych lat interesował się elektroniką i nowinkami technicznymi, a jego zamiłowanie do urządzeń gospodarstwa domowego stało się pasją. Zawsze gotów do eksperymentowania z nowymi rozwiązaniami, Bartosz jest znany w swoim kręgu znajomych jako - Gadżeciarz, fan burgerów i kumpel owczarka Bruno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *