Wybierz zmywarkę do zabudowy w 5 krokach

0
zmywarka

Zmywarka do zabudowy musi idealnie wpasować się w projekt naszej kuchni. Dlatego też, aby uniknąć niemiłych niespodzianek, warto wybrać ją jak najbardziej świadomie. Nie oznacza to jednak, że wybór zmywarki musi ciągnąć się w nieskończoność. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na pięć kluczowych parametrów, aby szybko wybrać urządzenie odpowiednie dla siebie.

Szerokość

Zmywarki do zabudowy z reguły występują w dwóch szerokościach: 45 i 60 cm. Najbardziej popularne są zmywarki 60-centymetrowe i to one sprawdzą się w większości gospodarstw domowych. Jeżeli więc nie jesteś w posiadaniu wyjątkowo małej kuchni, warto zdecydować się na model o standardowej szerokości, by móc swobodnie ustawiać w nim odpowiednią ilość kompletów naczyń, efektywnie wykorzystując całą pojemność urządzenia.

Pojemność

Pojemność zmywarki podawana jest w ilości kompletów naczyń, jakie jesteś w stanie do niej zmieścić. Z reguły pojemność zmywarek o 60-centymetrowej szerokości oscyluje w zakresie od 12 do 14 kompletów naczyń. W zależności od potrzeb, możesz zdecydować więc o tym, która z opcji będzie dla Ciebie najlepsza. Pamiętaj jednak, że w zmywarce o większej pojemności wygodnie pomieścisz też większe garnki i patelnie.

Zużycie wody

Parametr ten określa ilość wody, jaką zmywarka zużywa podczas jednego cyklu. Mniejsze urządzenia, co jasne, będą potrzebowały mniejszej ilości wody do skutecznego oczyszczenia naczyń, bo będzie ich tam po prostu mniej. Ale i wśród zmywarek o standardowej wielkości z łatwością znajdziesz takie, które są w stanie dokładnie umyć cały załadunek w zaledwie 10 litrach wody.

Głośność

Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest głośność zmywarki. Będzie ona dla nas szczególnie ważna, kiedy mieszkamy w małym mieszkaniu bądź dysponujemy otwartą kuchnią z salonem. Poziom hałasu emitowany przez ciche zmywarki nie przekracza 45 db. Decydując się na taką opcję, masz pewność, że pracujące urządzenie nie wpłynie na Twój komfort, na przykład podczas gotowania, ale też nie zakłóci czasu relaksu w salonie.

Programy specjalne

Programy specjalne to dodatkowe funkcje, które sprawiają, że ze zmywarki możemy korzystać w sposób znacznie bardziej wydajny. Szczególnie przydatna jest tu na przykład stosowana w zmywarkach Samsung opcja zmywania ½ załadunku. Z jej pomocą możesz zmywać nawet niewielkie ilości naczyń, wciąż skutecznie oszczędzając wodę i energię elektryczną. Inną przydatną opcją jest funkcja dezynfekcji. Ta pozwoli Ci skutecznie pozbyć się bakterii i zarazków z naczyń, ale też wysterylizować dziecięce butelki czy smoczki.

zmywarka Zmywarka Bosch SMV 4HVX31E

Klasa efektywności energetycznej: E
Pojemność znamionowa (kpl.): 13
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 262
Roczne zużycie wody (litr/rok) 2660
Poziom hałasu (dB): 46
Ilość programów: 6
Instalacja: Do zabudowy
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *