Automatyczne rozmrażanie zamrażarki – najszybszy sposób na pozbycie się lodu i szronu

automatyczne rozmrażanie zamrażarki

Jeśli szuflady Twojej zamrażarki są pokryte szronem, zmniejszyła się ich pojemność i coraz ciężej się wysuwają, to znak, że najwyższy czas zabrać się za rozmrażanie. Gruba warstwa lodu nie tylko negatywnie wpływa na przechowywane mrożonki, ale również sprawia, że zamrażarka zużywa więcej energii podczas pracy. Jeśli ręczne rozmrażanie sprawia Ci duże trudności i zajmuje wiele czasu, z pomocą przyjdzie automatyczne rozmrażanie zamrażarki.

Jak prawidłowo rozmrozić zamrażarkę?

Starsze modele zamrażarek i chłodziarek nie mają nowoczesnych funkcji, które ułatwiają proces rozmrażania. Jeśli więc Twoja zamrażarka ma już swoje lata albo po prostu kupiłeś jeden z tańszych modeli, nie unikniesz ręcznego rozmrażania. Zanim przystąpisz do pracy, musisz odłączyć urządzenie z gniazdka elektrycznego i wyjąć wszystkie mrożonki z szuflady. Najlepiej żywność umieścić w izolowanym pojemniku, który zadba o niską temperaturę. Jeśli jednak nie posiadasz takiego pojemnika, po prostu przenieś mrożonki do chłodnego miejsca. Proces rozmrażania trwa zazwyczaj kilka godzin i zależy od ilości lodu w komorze. Kiedy komora zamrażarki całkowicie się rozmrozi, możesz przystąpić do jej dokładnego wymycia. Na koniec wytrzyj do sucha całe wnętrze zamrażarki, aby pozostawiona woda szybko nie zamieniła się w lód.

automatyczne rozmrażanie zamrażarki

Na czym polega automatyczne rozmrażanie zamrażarki?

Wiele nowoczesnych zamrażarek jest wyposażonych w system automatycznego rozmrażania No Frost. Ta innowacyjna technologia całkowicie zwalnia nas z konieczności ręcznego rozmrażania urządzenia. Na czym polega jego działanie? Otóż, w komorze zamrażarki znajdują się wentylatory, które zapewniają ciągły obieg chłodnego powietrza. Gdy do komory dostanie się zbyt dużo ciepłego powietrza, np. podczas wyjmowania mrożonek, natychmiast zostanie usunięte. W jego miejsce wentylatory nadmuchają chłodne powietrze. Technologia No Frost sprawia, że w komorze zamrażarki utrzymywana jest odpowiednia wilgoć i niska temperatura. Dzięki temu na jej ściankach nie gromadzi się szron ani lód. Automatyczne rozmrażanie zamrażarki pozwoli więc oszczędzić wiele czasu i sprawi, że urządzenie przez cały czas będzie pracować z odpowiednią wydajnością.

System automatycznego odszraniania a No Frost – różnice

Przeglądając specyfikację zamrażarek i lodówek w sklepach, z pewnością nie raz natknąłeś się na funkcję automatycznego odszraniania. Od razu wyjaśniamy, że nie jest ona tym samym, co technologia No Frost. Na czym zatem polega odszranianie? Na tylnej ściance zamrażarki gromadzą się krople wody, które następnie spływają do specjalnego zbiornika. Stamtąd woda jest odprowadzana na zewnątrz w postaci pary wodnej. Dzięki temu wewnątrz komory nie gromadzi się tak dużo szronu, jak w zwykłych urządzeniach. Nie oznacza to jednak, że takich zamrażarek nigdy nie trzeba rozmrażać. Owszem, trzeba, ale znacznie rzadziej niż dotychczas. Automatyczne odszranianie znacznie ułatwia proces rozmrażania i sprawia, że wnętrze zamrażarki jest łatwiejsze do utrzymania w czystości. Jeśli więc chcesz na zawsze zapomnieć o ręcznym rozmrażaniu, postaw na technologię No Frost, czyli automatyczne rozmrażanie zamrażarki.

automatyczne rozmrażanie zamrażarki Chłodziarka Kernau KFR 18262.1 W

Klasa efektywności energetycznej E
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 121
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 380
Rozmrażanie
Automatyczne
No-Frost
sprawdź cenę
automatyczne rozmrażanie zamrażarki Lodówka Beko RCNE 366E40ZXPN

Klasa efektywności energetycznej A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 270
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 215
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 109
Instalacja Wolnostojąca
sprawdź cenę
automatyczne rozmrażanie zamrażarki Lodówka side by side Gorenje NRM8182MX

Kategoria urządzenia: Lodówka side by side
Klasa efektywności energetycznej: A++
Rozmrażanie - chłodziarka Total No Frost
Rozmrażanie - zamrażarka Total No Frost
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 3 Średnia: 4.7]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.