Automatyczne rozmrażanie zamrażarki – najszybszy sposób na pozbycie się lodu i szronu

0
automatyczne rozmrażanie zamrażarki

Jeśli szuflady Twojej zamrażarki są pokryte szronem, zmniejszyła się ich pojemność i coraz ciężej się wysuwają, to znak, że najwyższy czas zabrać się za rozmrażanie. Gruba warstwa lodu nie tylko negatywnie wpływa na przechowywane mrożonki, ale również sprawia, że zamrażarka zużywa więcej energii podczas pracy. Jeśli ręczne rozmrażanie sprawia Ci duże trudności i zajmuje wiele czasu, z pomocą przyjdzie automatyczne rozmrażanie zamrażarki.

Jak prawidłowo rozmrozić zamrażarkę?

Starsze modele zamrażarek i chłodziarek nie mają nowoczesnych funkcji, które ułatwiają proces rozmrażania. Jeśli więc Twoja zamrażarka ma już swoje lata albo po prostu kupiłeś jeden z tańszych modeli, nie unikniesz ręcznego rozmrażania. Zanim przystąpisz do pracy, musisz odłączyć urządzenie z gniazdka elektrycznego i wyjąć wszystkie mrożonki z szuflady. Najlepiej żywność umieścić w izolowanym pojemniku, który zadba o niską temperaturę. Jeśli jednak nie posiadasz takiego pojemnika, po prostu przenieś mrożonki do chłodnego miejsca. Proces rozmrażania trwa zazwyczaj kilka godzin i zależy od ilości lodu w komorze. Kiedy komora zamrażarki całkowicie się rozmrozi, możesz przystąpić do jej dokładnego wymycia. Na koniec wytrzyj do sucha całe wnętrze zamrażarki, aby pozostawiona woda szybko nie zamieniła się w lód.

automatyczne rozmrażanie zamrażarki

Na czym polega automatyczne rozmrażanie zamrażarki?

Wiele nowoczesnych zamrażarek jest wyposażonych w system automatycznego rozmrażania No Frost. Ta innowacyjna technologia całkowicie zwalnia nas z konieczności ręcznego rozmrażania urządzenia. Na czym polega jego działanie? Otóż, w komorze zamrażarki znajdują się wentylatory, które zapewniają ciągły obieg chłodnego powietrza. Gdy do komory dostanie się zbyt dużo ciepłego powietrza, np. podczas wyjmowania mrożonek, natychmiast zostanie usunięte. W jego miejsce wentylatory nadmuchają chłodne powietrze. Technologia No Frost sprawia, że w komorze zamrażarki utrzymywana jest odpowiednia wilgoć i niska temperatura. Dzięki temu na jej ściankach nie gromadzi się szron ani lód. Automatyczne rozmrażanie zamrażarki pozwoli więc oszczędzić wiele czasu i sprawi, że urządzenie przez cały czas będzie pracować z odpowiednią wydajnością.

System automatycznego odszraniania a No Frost – różnice

Przeglądając specyfikację zamrażarek i lodówek w sklepach, z pewnością nie raz natknąłeś się na funkcję automatycznego odszraniania. Od razu wyjaśniamy, że nie jest ona tym samym, co technologia No Frost. Na czym zatem polega odszranianie? Na tylnej ściance zamrażarki gromadzą się krople wody, które następnie spływają do specjalnego zbiornika. Stamtąd woda jest odprowadzana na zewnątrz w postaci pary wodnej. Dzięki temu wewnątrz komory nie gromadzi się tak dużo szronu, jak w zwykłych urządzeniach. Nie oznacza to jednak, że takich zamrażarek nigdy nie trzeba rozmrażać. Owszem, trzeba, ale znacznie rzadziej niż dotychczas. Automatyczne odszranianie znacznie ułatwia proces rozmrażania i sprawia, że wnętrze zamrażarki jest łatwiejsze do utrzymania w czystości. Jeśli więc chcesz na zawsze zapomnieć o ręcznym rozmrażaniu, postaw na technologię No Frost, czyli automatyczne rozmrażanie zamrażarki.

Lodówka Kernau KFRC 15153.1 NF IX Lodówka Kernau KFRC 15153.1 NF IX

Klasa efektywności energetycznej: F
Poziom hałasu (dB): 42
Wysokość (mm): 1520
Pojemność całkowita netto (l): 221
NoFrost
Zawiasy corner
sprawdź cenę
Lodówka Beko RCNA366E40ZXPN Lodówka Beko RCNA366E40ZXPN

Klasa efektywności energetycznej: E
Poziom hałasu (dB): 38
Wysokość (mm): 1852
Pojemność całkowita netto (l): 324
NoFrost
sprawdź cenę
automatyczne rozmrażanie zamrażarki Lodówka side by side Gorenje NRM8182MX

Klasa efektywności energetycznej: E
Poziom hałasu (dB): 42
Wysokość (mm): 1816
Pojemność całkowita netto (l): 405
NoFrost
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 4 Średnia: 4.8]

Bartosz Kempisty to prawdziwy pasjonat sprzętów AGD i entuzjasta nowych technologii. Od najmłodszych lat interesował się elektroniką i nowinkami technicznymi, a jego zamiłowanie do urządzeń gospodarstwa domowego stało się pasją. Zawsze gotów do eksperymentowania z nowymi rozwiązaniami, Bartosz jest znany w swoim kręgu znajomych jako - Gadżeciarz, fan burgerów i kumpel owczarka Bruno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *