Czysty piekarnik bez wysiłku – systemy autoczyszczenia

0
systemy autoczyszczenia w piekarniku

Czyszczenie piekarnika to czynność, której nie lubi chyba nikt. Podczas gdy jedzenie pieczonych w nim dań i ciast sprawia nam tyle przyjemności, o myciu jego wnętrza tego powiedzieć już się nie da. Na szczęście każdy miłośnik pieczenia może odetchnąć z ulgą. Najnowsze piekarniki, oferowane nam przez najlepszych producentów sprzętu AGD, posiadają systemy, które skutecznie mogą nas wyręczyć w dbaniu o ich nieskazitelną czystość.

Skuteczne czyszczenie parowe

Program czyszczenia parowego to najprostszy sposób na to, by rozmiękczyć wszelkie pozostałości po pieczeniu. Wyposażone w funkcję czyszczenia parowego piekarniki możesz skutecznie czyścić bez większego wysiłku. Twoje zadanie ogranicza się do wylania odpowiedniej ilości wody na blachę i uruchomienia dedykowanego programu. Teraz przez około pół godziny woda będzie podgrzewana w wysokiej temperaturze i zamieniana na gorącą parę, która skutecznie rozmiękczy wszelkie zabrudzenia – nawet te przypalone i najbardziej uporczywe. Po skończonym procesie wystarczy przetrzeć komorę pieczenia ściereczką – wszystkie nieczystości znikną bez śladu.

systemy autoczyszczenia w piekarniku

Działanie paneli katalitycznych

Wnętrze piekarników, w których zastosowano system czyszczenia katalitycznego, składa się ze specjalnie zaprojektowanych ścianek, dzięki którym wszelkie zabrudzenia są spalane jeszcze w trakcie pieczenia. Jest to możliwe za sprawą specjalnych wkładów katalitycznych. Z reguły są one łatwe w demontażu i przystosowane do mycia w zmywarce, jednak raz na jakiś czas musimy wymienić je na nowe, ponieważ ulegają one zużyciu. W zależności od częstotliwości, z jaką korzystasz ze swojego piekarnika, będziesz zmuszony do wymiany paneli po kilkunastu lub kilkudziesięciu miesiącach.

Nieczystości obracają się w pył

Ostatnim z systemów, stosowanych przez producentów AGD w nowoczesnych piekarnikach, jest autoczyszczenie pyrolityczne. Pyroliza to proces, podczas którego w temperaturze sięgającej nawet 500 °C wszelkie nieczystości i pozostałości po pieczeniu zamieniane są w pył. Ten z kolei z łatwością usuniesz, wykorzystując do tego szmatkę bądź też po prostu papierowy ręcznik. W ten sposób z piekarnika znikają również nieprzyjemne zapachy. Należy pamiętać jednak, że program czyszczenia pyrolitycznego trwa z reguły dość długo – nawet dwie godziny. Oznacza to większy pobór energii elektrycznej, co generuje dodatkowe koszty.

Piekarnik Siemens HB 334A0S0 Piekarnik Siemens HB 334A0S0

Wysokość (cm) 59.5
Szerokość (cm) 59.4
Głębokość (cm) 54.8
Waga (kg) 34
Rodzaj Piekarnik
Klasa efektywności energetycznej A
sprawdź cenę
Piekarnik Kernau KBO 1066 PT B Piekarnik Amica EB 7541DB FINE

Wysokość (cm) 59.5
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 57
Rodzaj Piekarnik
Klasa efektywności energetycznej A
Ilość komór 1
sprawdź cenę
Piekarnik Whirlpool AKZM 8420 NB Piekarnik Amica EB 7521B Fine Pyroliza 56288

Wysokość (cm) 59.5
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 57
Waga (kg) 32.4
Rodzaj Piekarnik
Klasa efektywności energetycznej A
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *