Robot – odkurzacz automatyczny – co musimy o nim wiedzieć?

0
odkurzacze automatyczne

Nie wszyscy mamy czas na takie proste czynności jak sprzątanie czy odkurzanie. Na szczęście z pomocą spieszą producenci sprzętów oraz ich niezawodne wynalazki. W taki sposób powstały automatyczne odkurzacze. Dzięki nim, możemy zapomnieć o kurzu i paprochach na podłodze naszego mieszkania. Czy warto kupić robota odkurzacza?

„Robot” odkurzacz – wymarzony pomocnik w każdym domu

Każdy odkurzacz automatyczny został wyposażony w tzw. stację dokującą. Za pomocą podczerwieni nawiguje nasze urządzenie i „przyciąga” je, gdy nadejdzie czas ładowania. Oczywiście wszystko wygląda pięknie, jednak przed zakupem warto zapoznać się z działaniem tego urządzenia.

Odkurzacze automatyczne samodzielnie poruszają się po domu, a po drodze usuwają wszystkie zabrudzenia. Wszystko za sprawą czujników oraz zainstalowanych algorytmów ruchu i sprzątania. Automatyczny robot nie spadnie ze schodów, nie uderzy w ścianę, wjedzie natomiast w każdy kąt i dokładnie wysprząta całe mieszkanie. Jest to urządzenie bezprzewodowe, które cieszy się coraz większą popularnością.

Automatyczny odkurzacz – jak to działa?

Mogłoby się wydawać, że automatyczny odkurzacz jest bardzo skomplikowanych urządzeniem, tymczasem sam układ sprzątania jest bardzo prosty. Samo sprzątanie odbywa się za pomocą szybko obracającej się szczotki – zebrane śmieci natychmiast lądują we wbudowanym w urządzeniu pojemniku.

Dodatkowo, roboty odkurzające wyposażone są w boczną szczotkę, która wygania brud z kątów. W przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, tutaj nie stosuje się worków – wszystkie zanieczyszczenia trzeba regularnie usuwać z plastikowego pojemnika. Wiele osób twierdzi, że automatyczny odkurzacz swoim działaniem bardziej przypomina zautomatyzowaną zmiotkę, niż odkurzacz.

Do czego używać i jak się przygotować?

Odkurzacz automatyczny może być wykorzystywany do odkurzania chodników, podłóg oraz dywanów. Aby działał lepiej, sprawniej i dokładniej, należy odpowiednio przygotować dane pomieszczenie. Należy pozwijać wszystkie kable. Pozbyć się wszystkich zabawek, gazet i innych przedmiotów, które są przeszkodzą dla urządzenia.

Odkurzacz automatyczny Hoover HGO320H 011

Pojemność pojemnika na kurz (l) 0.35
Rodzaj filtrów EPA
Zastosowane czujniki Żyroskop
Zabezpieczenia Przed upadkiem
Rodzaj akumulatora Litowy
sprawdź cenę
Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 976
Pojemność pojemnika na kurz (l) 0.6
Rodzaj filtrów AeroForce
Zastosowane czujniki; Cliff Detect, Anti-Tangle,
Dirt Detect
Zabezpieczenia: Przed upadkiem
Przed zaplątaniem w kable
sprawdź cenę
Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba E5(5158)

Pojemność pojemnika na kurz (l) 0.4
Rodzaj filtrów AeroForce
Zastosowane czujniki Dirt Detect
Zabezpieczenia Przed upadkiem
Rodzaj akumulatora Li-Ion
Czas ładowania (min) 120
Czas działania (min) 90
sprawdź cenę

System nawigacji

Urządzenia dostępne na rynku mogą pokonywać trasę pomieszczenia chaotycznie lub uporządkowanie. W pierwszym przypadku robot odbija się od przeszkód w wyniku czego zmienia kierunek ruchu. Tym sposobem robot może kilkakrotnie pokonywać ten sam obszar – wtedy sprzątanie zajmuje więcej czasu. Drugą opcją jest system uporządkowany – robot jeździ po linii prostej, a jeśli natrafi na przeszkodę to algorytm wyznaczy trasę jeszcze raz.

Czas pracy i ładowania

Przed zakupem automatycznego odkurzacza powinniśmy dowiedzieć się czegoś o czasie działania urządzenia na akumulatorze. Istotny jest również czas ładowania.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *