Toster czy opiekacz – co wybrać?

0

Wiele osób zaczyna dzień od filiżanki gorącej kawy i pożywnego śniadania. Niektóre osoby po prostu nie wyobrażają sobie wyjścia z domu z pustym żołądkiem. Pomysłów i propozycji na śniadania jest wiele – mogą być to płatki z mlekiem, jajecznica lub tosty czy kanapki na ciepło. Dziś podpowiemy Wam jakie urządzenia mogłyby wam się przydać podczas przygotowywania porannych posiłków. Wiele osób twierdzi, że toster i opiekacz to to samo – dziś przekonacie się, że są to zupełnie różne urządzenia.

Czym jest toster?

Toster jest urządzeniem, z którego pomocą możemy przygotować grzanki. Kromki chleba podgrzewane są w pozycji pionowej i robi się je bez żadnych dodatków. Dopiero po ich upieczeniu dodaje się dżem, ser, pomidor lub jakikolwiek inny składnik, na który akurat mamy ochotę. Tostery dostępne są w wielu opcjach – poszczególne modele różnią się między sobą wyglądem, wielkością oraz dodatkowymi funkcjami.

Wielkość urządzenia powinniśmy dopasować do liczby domowników – możemy za jednym zamachem przygotować 2 lub 4 tosty. Bardzo ważną kwestią jest termo-izolowana obudowa, która nie nagrzewa się podczas pracy. Zaletą może okazać się wyjmowana tacka na okruchy, dzięki której czyszczenie tostera będzie o wiele łatwiejsze.

Coraz więcej modeli posiada regulację stopnia opiekania. Dzięki temu, sami decydujemy o tym, czy chcemy lekko czy mocno przypieczone kromki. Wiele sprzętów posiada także funkcję wstrzymania grzania, gdy na przykład tosty utkną w środku urządzenia. Toster jest banalnie prosty w użyciu. Jedyne co musimy zrobić to włożyć pieczywo, wybrać moc i wcisnąć guzik. Jak już tosty będą gotowe, to same wyskoczą. Tosty są świetną alternatywą zwykłych kanapek. Ciekawym modelem jest np. Toster Siemens TT 86104 cieszący się pozytywnymi opiniami pośród klientów.

Czym jest opiekacz?

Opiekacze często nazywane są sandwicherami, gdyż potrafi przygotować kanapki na ciepło. Jest to urządzenie, które pracuje w orientacji poziomej. Przypieka on dwie kromki, między którymi jest dowolna zawartość. Pomidor, ogórek, ser, kukurydza – wszystko zależy od nas i naszej wyobraźni. Ilość i dobór składników zależy tylko od ciebie. Podczas wybierania opiekacza, bardzo ważna jest jego termoizolowana obudowa oraz powłoka, do której kanapki nie będą przywierać. Ułatwi to utrzymanie opiekacza w czystości.

Warto zwrócić uwagę na moc urządzenia – większa zapewni szybszą gotowość urządzenia do pracy i nasze kanapki będą gotowe szybciej. Na uwagę zasługuje również przewód zasilający o odpowiedniej długości. Dłuższy kabel zapewni wygodniejsze użytkowanie. Opiekacze wyposażony jest w lampki kontrolne, które informują nas o zakończonym procesie opiekania. Jest to idealne urządzenie dla osób, które lubią kanapki na ciepło.

Toster Amica TD 3021 1190222
Pojemność 2 tosty
Moc (W) 800
Wysokie podnoszenie tostów tak
Wyjmowana tacka na okruchy tak
sprawdź cenę
Opiekacz Amica SMK 2012
Rodzaj Opiekacz do kanapek
Moc (W) 700
Rodzaj kanapek/gofrów Kanapki
Płytki Powłoka nieprzywieralna
sprawdź cenę
Opiekacz 3w1 Optimum ST 1600
Rodzaj: Opiekacz do kanapek
Gofrownica, Grill
Moc (W) 900 - 1100
Rodzaj kanapek/gofrów
4 trójkąty, 2 gofry
Płytki: Powłoka nieprzywierająca
sprawdź cenę

A ty co wybierasz?

Niektórzy wolą tosty, inni kanapki na ciepło. Oba te urządzenia cieszą się dużą popularnością i uznaniem wśród konsumentów. Warto czasem zamienić jajecznicę czy płatki z mlekiem na tosty czy ciepłe kanapki. Jest to idealne śniadanie, nie tylko dla najmłodszych.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *