3 zalety pralki ładowanej od góry

0
pralka

Postęp techniki wciąż nas zaskakuje. Ilość dostępnych opcji i rozwiązań bez wcześniejszego rozeznania potrafi naprawdę zadziwić. Dawniej były dwa rodzaje pralek i nikt nie miał problemu z tym, które urządzenie powinien kupić. Dzisiejsze pralki dostępne są w wielu opcjach. Dostępne modele różnią się między sobą wielkością, klasą energetyczną, dodatkowymi funkcjami, ceną oraz umiejscowieniem drzwi. W poniższym artykule zajmiemy się tym ostatnim – czyli sposobem ładowania pralek. Okazuje się, że mamy do wyboru dwie opcje – pralki ładowane od frontu i pralki ładowane od góry. Dziś omówimy zalety pralki ładowanej od góry. Jesteście ciekawi?

1. Wąski front

Pierwszą zaletą pralek ładowanych od góry jest ich wąski front. W przeciwieństwie do pralek ładowanych od frontu – mamy tutaj do czynienia z węższym urządzeniem. Co to oznacza dla nas? Przede wszystkim to, że taką pralkę bez problemu wciśniemy nawet do małych łazienek. Bardzo często tradycyjne pralki po prostu nie mieszczą się w łazience, dlatego wiele osób decyduje się na trzymanie pralki w kuchni – co jest dość problematyczne. Hałas pralki może przeszkadzać podczas innych czynności, dlatego lepiej jest to urządzenie mieć w łazience.

2. Komfort w użytkowaniu i funkcjonalność

Pralka ładowana od góry to również większy komfort użytkowania. Wielu użytkowników tego typu urządzeń twierdzi, że wkładanie i wyjmowanie z nich ubrań jest o wiele wygodniejsze, niż w przypadku pralek ładowanych od frontu. Nie musimy mieć nie wiadomo jakiej przestrzeni, która umożliwi nam otworzenie drzwiczek – po prostu podnosimy klapę do góry i gotowe.

Oprócz tego, zyskujemy w łazience dodatkową półkę. Z pralki nie korzysta się codziennie, a więc możemy ją wykorzystać też w innym celu. W łazience mamy mnóstwo kosmetyków, akcesoriów do pielęgnacji – a to wszystko musi gdzieś stać. Górna powierzchnia pralki może świetnie sprawdzić się w tej roli.

Pralka Indesit BTWB 7220P EU/N

Wysokość (cm) 90
Szerokość (cm) 40
Głębokość (cm) 60
Waga (kg) 57
Pojemność znamionowa (kg) 7
Klasa efektywności energetycznej E
sprawdź cenę
Pralka Whirlpool TDLR 6030L PL/N

Wysokość (cm) 90
Szerokość (cm) 40
Głębokość (cm) 60
Waga (kg) 54
Pojemność znamionowa (kg) 6
sprawdź cenę
Pralka Indesit BTWL 50300PL/N

Wysokość (cm) 90
Szerokość (cm) 40
Głębokość (cm) 60
Pojemność znamionowa (kg) 5
Klasa efektywności energetycznej D
sprawdź cenę

3. Bezpieczeństwo

W każdym mieszkaniu bardzo ważne jest bezpieczeństwo – szczególnie trzeba o nie zadbać, jeśli w naszym domu mieszkają dzieci. Jak wiadomo, maluchy są ciekawe świata – wszędzie zaglądają, wszystko dotykają – w takich sytuacjach nie trudno o wypadek. Wybranie pralki ładowanej od góry to dobry sposób, aby zwiększyć bezpieczeństwo w naszej łazience. Tego typu pralka nie jest już tak łatwo dostępna – drzwi znajdują się wyżej i zazwyczaj nie wyglądają tak ‘ciekawie’ jak te znajdujące się na froncie. Cały panel sterujący również znajduje się u góry urządzenia, dlatego nie jest tak łatwo dostępny.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *