Świeże owoce i warzywa na dłużej!

0
przechowywanie owoców i warzyw

Latem wiele osób chętniej spożywa owoce oraz warzywa. Są one nie tylko smaczne, ale również wartościowe. Dostarczają ogromnej ilości witamin oraz składników odżywczych. Pozytywnie wpływają na zdrowie, a także wspierają pracę narządów wewnętrznych. Są one polecane zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Powinny one znaleźć się stałym uzupełnieniem jadłospisu – specjaliści zalecają spożywać dziennie pięć porcji warzyw i owoców. To również doskonałe dopełnienie diety osób odchudzających się. Opisywane produkty spożywcze są nie tylko sycące, ale także niskokaloryczne. Niestety wiele osób ma problem z ich przechowywaniem.

Gdzie przechowywać owoce i warzywa?

Przechowywanie owoców i warzyw może okazać się problematyczne. Wiadomym jest, że latem produkty przechowywane na kuchennym blacie szybciej stracą swoją świeżość, a tym samym będą nadawać się wyłącznie do wyrzucenia. Na szczęście możemy się przed tym uchronić. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyżej wspomniane produkty przechowywać w lodówce. Lodówki Amica to doskonała opcja, jeśli zależy nam na tym, aby zwiększyć świeżość warzyw oraz owoców. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że posiada ona innowacyjny pojemnik VitControl. Można go elastycznie dopasować do typu przechowywanej żywności. W ten sposób przedłużymy jej świeżość nawet trzykrotnie – potwierdzają to liczne testy. Oczywiście możemy przechowywać tam nie tylko owoce i warzywa, ale również wiele innych produktów.

przechowywanie owoców i warzyw

Jak działa pojemnik VitControl?

Wiele chłodziarko-zamrażarek Amica jest wyposażonych w nowoczesny pojemnik VitControl. Nie każdy jednak ma świadomość, na czym polega jego wyjątkowość. Pojemnik został wyposażony w specjalny suwak. Za jego pomocą możemy regulować wilgotność panującą w jego wnętrzu. Na uwagę zasługuje fakt, że suwak jest oznaczony symbolami, co ułatwia ustalenie prawidłowych parametrów. Owoce nie lubią zbyt dużej wilgotności. Zupełnie inaczej jest w przypadku warzyw, które utrzymują swój doskonały stan właśnie wtedy, gdy w lodówce panuje wysoka wilgotność. W dużej mierze to właśnie dlatego standardowe pojemniki znajdujące się w lodówkach innych marek nie zdają egzaminu. Niemal każdy typ żywności ma zupełnie inne wymagania.

Trzeba wspomnieć, że pojemniki VitControl posiadają dno FreshPad. Niewielkie otwory umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza. Dodatkowym plusem jest fakt, że wilgoć osiadająca na produktach spożywczych jest efektywnie odprowadzana. W przypadku zabrudzenia po prostu demontujemy tacę – możemy ją umyć zarówno ręcznie, jak i w zmywarce, więc wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Posiadając taki pojemnik możemy zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Jaka lodówka z VitControl?

Na rynku znajdziemy kilkanaście modeli lodówek Amica, które wyposażone są w pojemnik VitControl. Poniżej przedstawiono trzy propozycje, które usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających.

1. Amica FK3556.2FZAA – to wysoki model wolnostojący, który charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością oraz energooszczędnością. Lodówka została wyposażona w system AirFlow, dzięki temu na każdym poziomie chłodzenie zachowuje najwyższą efektywność.

2. Amica FK3356.2FX – model ten jest niezwykle komfortowy podczas codziennego użytkowania. Został on wyposażony w system Total No Frost, który gwarantuje automatyczne rozmrażanie lodówki. To idealna opcja dla tych, którzy nie znoszą tej czynności,

3. Amica FK3355.2F – lodówka została wyposażona w sterowanie elektroniczne Simple InsideControl. Dzięki temu bez trudu ustalimy optymalne parametry pracy.

Lodówka Amica FK2995.2FTH Lodówka Amica FK2995.2FTH

Klasa efektywności energetycznej: F
Zdolność zamrażania: 3,5 kg/24 h
Pojemność całkowita brutto: 250 l
Technologia Total NoFrost
Szuflada VitControl Plus
Super chłodzenie
przechowywanie owoców i warzyw
Lodówka Amica FK2995.2FTX Lodówka Amica FK2995.2FTX

Klasa efektywności energetycznej: F
Zdolność zamrażania: 3,5 kg/24 h
Pojemność całkowita brutto: 252 l
Technologia Total NoFrost
Szuflada VitControl Plus
Super chłodzenie
przechowywanie owoców i warzyw
Lodówka Amica FK3415.2FX Lodówka Amica FK3415.2FX

Klasa efektywności energetycznej: F
Zdolność zamrażania: 4,3 kg/24 h
Pojemność całkowita: 318 l
Technologia Total NoFrost
Szuflada VitControl Plus
Super chłodzenie i super zamrażanie
przechowywanie owoców i warzyw
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *