Suszarka z pompą ciepła – dlaczego warto ją wybrać?

0
suszarka z pompą ciepła

Suszenie ubrań po wypraniu jest dużo szybsze i przyjemniejsze z użyciem porządnej suszarki do ubrań. Warto zakupić urządzenie najwyższej klasy, z górnej półki jakościowej i cenowej. Dzięki temu można zapewnić sobie wiele lat bezawaryjnego funkcjonowania i suszenia ubrań na najwyższym poziomie!

Technologia pompy ciepła w suszarkach

Pompa ciepła w suszarce to innowacyjny pomysł, który pozwala jeszcze delikatniej suszyć mokre pranie, z zachowaniem energooszczędności. Dla wielu osób argumentem przeciwko zakupowi suszarki do ubrań może być dodatkowa energia pochłaniana na działanie tego urządzenia. Dzięki pompie ciepła możliwe jest obalenie tego argumentu jednym ciosem! AGD Bosch to urządzenia skoncentrowane nie tylko na wygodzie użytkownika, ale również na dbałości o jego portfel oraz środowisko naturalne. Pompa ciepła zastosowana w suszarce Bosch umożliwia suszenie w temperaturach niższych w porównaniu z innymi suszarkami, za to z wyższą efektywnością — czyli szybciej i dokładniej. W rezultacie, podczas suszenia pobierane jest mniej energii, a co za tym idzie — oszczędzane są pieniądze i środowisko!

suszarka z pompą ciepła

Dlaczego warto suszyć w suszarkach?

Dziś suszarki pojawiają się coraz częściej w polskich domach i zaczynają być niezbędnym sprzętem AGD, a nie fanaberią. Dzięki nowym możliwościom technicznym suszarki są coraz bardziej zaawansowane i w efekcie wykonują naprawdę dobrą robotę. Po upraniu ubrań nie trzeba rozwieszać ich na dworze ani w domu, ani oczekiwać przez cały dzień aż wyschną. Problemem polskich gospodyń jest też fakt, że tylko w sezonie letnim w bardzo słoneczne dni pranie schnie szybko i pięknie pachnie. Zimą, gdy suszy się je w łazience, nie daje to już tak dobrego efektu, a także trwa dłużej.

Delikatne traktowanie ubrań

Również, gdy chodzi o jakość prania wyjętego z suszarki, obecne sprzęty są o niebo skuteczniejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. W ciągu 40 minut jesteś w stanie wysuszyć standardową ilość prania, czyli jeden bęben pralki. W rezultacie od włożenia brudnych ubrań do wyjęcia ich suchych i czystych, gotowych do wyprasowania, nie mija zwykle więcej niż 2 godziny, co znacznie skraca czas prac domowych! Umożliwia to również wykonanie większego prania w ciągu jednego dnia! Nowoczesna suszarka z pompą ciepła Bosch bardzo delikatnie traktuje ubrania, poprzez dostosowanie niższej temperatury do ich suszenia. W efekcie nawet tkaniny delikatne lub bardzo puszyste są traktowane z należytą starannością i nie tracą na swojej strukturze po wysuszeniu mechanicznym.

Czy warto kupić suszarkę z pompą ciepła?

Suszenie z urządzeniem mającym pompę ciepła sprawia, że powietrze zostaje ogrzane, a następnie dość szybko schłodzone, co powoduje usunięcie wilgoci z tkaniny. Zamknięty w ten sposób obwód ciepła powoduje, że energia nie jest tracona na darmo i nie rozpływa się „w powietrzu”. Efekt? Nawet 50% mniejsze zużycie energii elektrycznej i bardzo dobrze, delikatnie wysuszone ubrania!

suszarka z pompą ciepła Suszarka Beko DF 7312 GXW

Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: A+
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 276.5
Rodzaj sterowania: Elektromechaniczne
Rodzaj suszarki: Kondensacyjna (z pompą ciepła)
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *