Po co w lodówce komora zero stopni?

0
komora zero

Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, żeby owoce albo warzywa nie psuły się zbyt szybko? Jeśli jak najdłużej chcesz cieszyć się świeżością kupionych produktów, musisz stworzyć odpowiednie warunki do ich przechowywania. Jednym z najważniejszych urządzeń, które Ci to ułatwią, jest dobrze dobrana lodówka, najlepiej taka wyposażona w komorę zero stopni.

Komora zero stopni – wszystko, co trzeba wiedzieć

Nie jest tajemnicą, że różne produkty spożywcze wymagają innych sposobów przechowywania. Dzięki temu można dłużej cieszyć się ich dobrą jakością i oszczędzić czas na codziennych zakupach. I choć mogłoby się wydawać, że najbezpieczniejszym miejscem dla żywności jest zwykła półka w lodówce, to w rzeczywistości okazuje się, że taka temperatura nie zawsze wystarcza.

Komora zero stopni, którą nazywa się też komorą zerową, czy świeżości powstała, żeby stworzyć idealne warunki do przechowywania produktów mających skłonność do szybszego psucia się. Są to na przykład różne warzywa, owoce albo mięsa, które najdłużej zachowują świeżość w temperaturze 0 stopni Celsjusza. Z tego powodu trzymanie ich na zwykłej półce w lodówce nie przyniesie zbyt dobrych rezultatów. Aby sprostać oczekiwaniom klientów i podwyższyć jakoś oferowanych urządzeń, producenci lodówek stworzyli specjalną szafkę, w której panuje temperatura dopasowana do potrzeb tego typu produktów. Oprócz tego w komorze zero panuje też inna wilgotność. Jest to szczególnie ważne w przypadku lodówek z systemem zapobiegającym gromadzeniu się lodu. Mimo że ta technologia ułatwia korzystanie z lodówki, ponieważ likwiduje potrzebę jej regularnego rozmrażania, to zmniejsza także wilgoć w urządzeniu. Niestety zdarza się, że nie wpływa to dobrze na niektóre rodzaje żywności. Dlatego lodówka z komorą zero sprawi, że nie będziesz musiał martwić się o to, czy przechowujesz swoje produkty w dobrych warunkach. Bez żadnego problemu zrobisz też większe zakupy ze sporym wyprzedzeniem czasowym przed różnymi spotkaniami z rodziną albo przyjęciami.

komora zero

Dlaczego warto zainwestować w lepszą lodówkę?

Wiele osób popełnia duży błąd, nie przykładając zbyt dużej wagi do tego, jaką lodówkę kupuje. Tacy klienci mylnie uważają, że im lepsza jakość urządzenia i im więcej przydatnych funkcji, tym większy wydatek. W rzeczywistości dobrze wyposażoną lodówkę można kupić w cenie, która nie odbiega zbytnio od pozostałych, bardziej podstawowych modeli. Co więcej, patrząc nieco dalej w przyszłość, okazuje się, że taki zakup jest oszczędnością. Przechowywane przez Ciebie jedzenie nie psuje się tak szybko, a wysokiej jakości lodówka działa sprawnie i przez długie lata nie wymaga żadnych napraw. Dlatego dobrze wiedzieć, jaki model wybrać, żeby nie tracić przy tym nie tylko zbyt wielu pieniędzy, ale też nerwów. Oto dwa modele lodówek Beko, na które warto zwrócić uwagę:

RCNA406I30XB – będzie idealnym wyborem dla osób, którym szkoda czasu i siły na regularne rozmrażanie lodówki. Jest wyposażona w technologię NeoFrost powstrzymującą gromadzenie się zbędnego lodu oraz zapewniającą idealną temperaturę do przechowywania żywności. Innym istotnym elementem urządzenia jest komora zero, która znacznie przedłuża termin przydatności warzyw, owoców albo mięsa. Co więcej, ten model posiada także specjalny alarm uruchamiający się, kiedy drzwi lodówki są zbyt długo otwarte lub niedomknięte,

RCNA366E30ZXP – ta lodówka Beko pozwoli Ci zachować świeżość jedzenia przez odczuwalnie dłuższy czas. Podobnie jak poprzedni model jest wyposażona w technologię NeoFrost oraz w komorę zero, ale oprócz tego posiada także system Active Fresh Blue Light. Jest to nic innego jak specjalne, niebieskie światło, które pozytywnie wpływa na proces fotosyntezy zachodzący w warzywach oraz owocach. W efekcie produkty nie tracą swoich wartości odżywczych i nie psują się nawet przez 30 dni!

lodówka Lodówka Beko RCNA 366I60XBN

Klasa efektywności energetycznej: B
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 166
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 215
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 109
Kolor: Inox
sprawdź cenę
lodówka
Lodówka Beko RCNE 366E40ZXPN

Klasa efektywności energetycznej: E
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 250
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 215
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 109
Kolor: Szary metalik
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *