Czysty zysk, czyli jaką zmywarkę wybrać?

0
oszczędna zmywarka

Niejeden dowiódł już, że posiadanie zmywarki po prostu się opłaca. Pozwala nam ona bowiem nie tylko oszczędzać czas, ale również i wodę oraz energię. Zmywanie automatyczne odbywa się szybciej i generuje mniejsze koszty, niż kiedy naczynia czyścimy tradycyjnie – w zlewozmywaku. Jeszcze więcej możliwości jednak w tym zakresie dają nam zmywarki energooszczędne. Te dodatkowo cechują się obniżonym zużyciem energii elektrycznej. Ale liczy się tu nie tylko wysoka klasa efektywności energetycznej, a również i dodatkowe funkcje. Jakie? Sprawdź, jak wybrać oszczędną zmywarkę.

Obniżone zużycie wody

Kiedy chcesz, aby zmywanie naczyń w Twoim domu było naprawdę tanie, wybierając zmywarkę, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na ilość wody, jaką potrzebuje ona do zmycia pełnego załadunku w standardowym cyklu. Oszczędne zmywarki o standardowej 60-centymetrowej szerokości potrafią skutecznie oczyszczać naczynia w mniej niż 10 l wody. To wynik nie do przebicia, jeżeli wszystkie te naczynia chciałbyś umyć ręcznie.

oszczędna zmywarka

Mniejszy pobór prądu

Wysoka klasa energetyczna daje Ci pewność, że zmywarka za każdym razem będzie generować oszczędności również i w zakresie poboru prądu. Przykładowo, zmywarka o efektywności energetycznej na poziomie A+ będzie zużywała o 10% mniej energii, niż podobne urządzenie w klasie A. Naprawdę więc warto zdecydować się na sprzęt o odpowiednio wysokiej klasie energetycznej.

Tanie zmywanie w każdej sytuacji

Oszczędne zmywanie wcale nie musi oznaczać konieczności wypełniania komory zmywania po brzegi i puszczania zmywarki dopiero wtedy, gdy naczynia zaczynają się z niej wysypywać. Oczywistym jest, że czasami nie jesteś w stanie zapełnić całej zmywarki. Dlatego też, kiedy decydujesz się na wybór konkretnej zmywarki, sprawdź, czy posiada ona funkcję zmywania połowy załadunku lub części wsadu. Uruchamiając tę opcję, możesz zyskać pewność, że nawet przy niepełnym wsadzie, będziesz zmywać ekonomicznie. Zmywarka odpowiednio obniży pobór wody i automatycznie zużyje znacznie mniej energii do jej podgrzania.

Sprawdzone rozwiązania

Choć może wydać się to przewrotne, kiedy kupujesz oszczędny sprzęt AGD, warto zainwestować w niego trochę więcej, ale mieć gwarancję co do jego wysokiej jakości. Inwestycja w trwałą zmywarkę od wiodącego producenta, o wysokiej klasie energetycznej i funkcjach, które umożliwią Ci ekonomiczne zmywanie niezależnie od sytuacji, szybko się zwróci, a Ty będziesz czerpać korzyści z taniego zmywania przez długie lata.

oszczędna zmywarka Zmywarka Kernau KFDW 4641.1 X

Klasa efektywności energetycznej: E
Pojemność znamionowa (kpl.): 10
Instalacja: Wolnostojąca
Zużycie energii w cyklu zmywania (kWh/cykl): 0.755
Zabezpieczenia: Aquastop
oszczędna zmywarka
Zmywarka Amica DFV41E6aISN Zmywarka Amica DFV41E6aISN

Klasa efektywności energetycznej: E
Pojemność znamionowa (kpl.): 10
Instalacja: Wolnostojąca
HalfLoad: Połowa załadunku
Opóźnienie startu
oszczędna zmywarka
Zmywarka Amica DFM66C8EOiBH Zmywarka Amica DFV41E6aISN

Klasa efektywności energetycznej: C
Pojemność znamionowa (kpl.): 14
Instalacja: Wolnostojąca
Zużycie energii w programie Eco: 0,747 kWh/cykl
Program Higiena+
HalfLoad: Połowa załadunku
Opóźnienie startu
oszczędna zmywarka
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *