Kuchenka w kolorze inox – czy warto kupić?

0
kuchenka w kolorze inox

W żadnej kuchni nie może zabraknąć płyty grzewczej lub kuchenki. Jej rola w kuchni jest nieoceniona – gdyby jej zabrakło, nie bylibyśmy w stanie ugotować żadnego ciepłego posiłku. Warto więc postawić na model funkcjonalny, trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Takie właśnie możliwości oferuje powierzchnia inox, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. Sprawdźmy zatem, co oferuje kuchenka w kolorze inox i czy dobrze sprawdzi się podczas codziennego użytkowania.

Czym właściwie jest powierzchnia inox?

Pod pojęciem inox kryje się stal nierdzewna o specjalnych właściwościach. Jest ona bowiem trwała, odporna na korozję, wysokie temperatury i rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Poza tym nie wchodzi w żadne interakcje z żywnością ani chemikaliami. Coraz więcej producentów, jak choćby polska marka Amica, decyduje się pokryć swoje sprzęty AGD powierzchnią inox ze względu na jej wysoki połysk i umiarkowaną odporność na zanieczyszczenia.

Powierzchnia inox przypomina kolor srebrny, przez co często dochodzi do pomyłek w oznaczeniach urządzeń. Często można spotkać się z sytuacjami, w których sprzęty określane jak inox, tak naprawdę mają jedynie powierzchnię pomalowaną na kolor srebrny. Jeśli chcemy mieć pewność, czy dany sprzęt rzeczywiście pokryty jest powierzchnią inox, powinniśmy skontaktować się z producentem lub zajrzeć na jego stronę internetową.

kuchenka w kolorze inox

Kuchenka w kolorze inox – zalety

Kuchnie wolnostojące kojarzą się z tradycyjnymi urządzeniami, dostępnymi w kolorze białym i oferującymi gaz jako jedyne źródło zasilania. Tymczasem producenci dokładają wszelkich starań, aby ich urządzenia były nie tylko funkcjonale i wygodne w użytkowaniu, ale również zaspokajały potrzeby estetyczne użytkowników. Takie nowoczesne kuchnie ma w swoim asortymencie marka Amica (ich ofertę sprawdzisz na MaxElektro.pl). Nie dość, że oferują one nowoczesne technologie, co widać na przykładzie kuchni Amica 511GES3.33ZpTaFPA(Xx), to jeszcze pokryte są wyjątkowo trwałą powłoką inox.

Oto jej największe zalety:
• Wysoka trwałość – powierzchnia inox jest odporna na wilgoć, wysokie temperatury, odbarwienia i uszkodzenia mechaniczne. Na wszystkie te czynniki narażona jest kuchenka podczas codziennego użytkowania.
• Higieniczność i łatwe czyszczenie – kuchenka w kolorze inox jest higieniczna, a jej powierzchnia nie sprzyja osadzaniu się zanieczyszczeń. Co prawda, widoczne są na niej smugi i odciski palców. Jednak stosując się do zasad pielęgnacji, łatwo można się ich pozbyć.
• Wysokie walory estetyczne – kuchenka inox będzie pięknie prezentować się w każdym wnętrzu. Jej wysoki połysk doskonale uzupełni każdą nowoczesną aranżację.

Kuchenka w kolorze inox – czy warto?

Dobra kuchenka w kolorze inox z pewnością będzie inwestycją na długie lata. Wybierając sprzęt od renomowanego producenta, zyskamy pewność, że jest solidnie wykonany, a do tego powierzchnia inox faktycznie odznacza się wysoką jakością. Przykładem może być kuchnia gazowo-elektryczna Amica 511GES3.33ZpTaFPA(Xx), której obudowa została wykonana w kolorze inox. Ten model posiada również dekoracyjne czarne elementy, co podkreśla jego charakter i dodatkowo nadaje mu elegancji. Zdecydowanie warto postawić na taką kuchenkę, gdyż będzie się pięknie prezentować przez długi czas. Wymieniona kuchenka Amica, obecnie nie jest dostępna w sprzedaży. Zachęcamy do zapoznania się z innymi modelami kuchenek w kolorze inox.

 Kuchnia gazowo-elektryczna Amica 6226GcED3.43ZpTsKDpA(Xx) Kuchnia gazowo-elektryczna Amica 6226GcED3.43ZpTsKDpA(Xx)

Kolor: Inox
Rodzaj płyty grzewczej: Gazowa
Ilość palników: 4
Rodzaj rusztu: Żeliwne
Typ piekarnika: Elektryczny
Pojemność piekarnika (l): 77
sprawdź cenę
Kuchnia ceramiczna Amica 58CE3.413HTaKDpQ(Xx) Kuchnia ceramiczna Amica 58CE3.413HTaKDpQ(Xx)

Kolor: Inox
Rodzaj płyty grzewczej: Ceramiczna
Ilość pól grzewczych: 4
Typ piekarnika: Elektryczny
Pojemność piekarnika (l): 65
Elektryczny rożen obrotowy
sprawdź cenę
Kuchnia indukcyjna Amica 6118IED3.475HTaKDp(Xx) Kuchnia indukcyjna Amica 6118IED3.475HTaKDp(Xx)

Kolor: Inox
Rodzaj płyty grzewczej: Indukcyjna
Ilość pól grzewczych: 4
Typ piekarnika: Elektryczny
Pojemność piekarnika (l): 77
Amica BakingPro System
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Bartosz Kempisty to prawdziwy pasjonat sprzętów AGD i entuzjasta nowych technologii. Od najmłodszych lat interesował się elektroniką i nowinkami technicznymi, a jego zamiłowanie do urządzeń gospodarstwa domowego stało się pasją. Zawsze gotów do eksperymentowania z nowymi rozwiązaniami, Bartosz jest znany w swoim kręgu znajomych jako - Gadżeciarz, fan burgerów i kumpel owczarka Bruno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *