Jakie są największe zalety posiadania elektrycznej suszarki do ubrań?

0

Suszarki do ubrań nie należą do najpopularniejszego sprzętu AGD w naszym kraju, choć potrafią znacznie przyspieszyć proces suszenia ubrań. Suszenie mechaniczne jest w pełni bezpieczne, a dodatkowo zapobiega gnieceniu się odzieży. Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w suszarkę do ubrań, sprawdź, jakie są jej największe zalety.

Suszenie o dowolnej porze

Jedną z największych zalet elektrycznej suszarki do ubrań jest możliwość suszenia ubrań o dowolnej porze i w każdych warunkach pogodowych. W przeciwieństwie do suszarek ogrodowych, w modelach bębnowych możemy suszyć ubrania zarówno gdy świeci słońce, wieje silny wiatr, jak i pada deszcz. Z elektryczną suszarką, będziemy mieć suche ubrania przez cały rok.

Schludny dom

Dzięki suszarce bębnowej, raz na zawsze skończysz z rozwieszaniem mokrego prania w salonie, łazience czy na balkonie. Możesz pozbyć się rozkładanych suszarek i wieszaków pod sufitem, które nie tylko zajmują miejsce, ale również zaburzają schludny wygląd Twojego mieszkania. Suszarka bębnowa doskonale sprawdzi się w małym mieszkaniu, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca, a w razie czego – można ją nawet postawić na pralce.

Oszczędność czasu

Dużym atutem elektrycznych suszarek do ubrań jest oszczędność czasu. Wystarczy włożyć mokre pranie do suszarki, ustawić odpowiedni program suszenia, a po kilku godzinach wyjąć suche ubrania. Jeśli potrzebujesz szybko wysuszyć ulubioną bluzkę lub jeansy, możesz ustawić krótki cykl suszenia, dzięki czemu Twoje ubrania będą suche zaledwie po kilkudziesięciu minutach. Elektryczne suszarki do ubrań polecane są szczególnie dla rodzin z dziećmi, które robią pranie kilka razy w tygodniu.

Możliwość odświeżenia ubrań

Nie wszyscy wiedzą, że suszarki bębnowe można wykorzystać nie tylko do suszenia ubrań, ale również ich odświeżenia. Jeśli ubrania były noszone, ale nie są zabrudzone, możemy zastosować program parowy, który trwa kilkadziesiąt minut. Warto dodać, że ubrania wyjęte z suszarki zawsze są miękkie, przyjemne w dotyku i pachnące. Dodatkowo, mamy gwarancję, że nie przesiąkną innymi domowymi zapachami, co jest możliwe w przypadku prania rozwieszonego na wolnostojącej suszarce.

Usuwa kurz, kłaczki i sierść zwierząt

Suszarkę bębnową docenią w szczególności właściciele włochatych czworonogów, ponieważ znakomicie radzi sobie z usuwaniem kociej i psiej sierści. Podczas cyklu suszenia, sierść zwierząt jest skutecznie wydmuchiwana z tkaniny i zbierana w filtrze – po zakończeniu pracy należy ją usunąć. Suszarka do ubrań równie dobrze radzi sobie z oczyszczaniem ubrań z kurzu, kłaczków czy zmechaceń.

Suszarka Amica AWD 82 LCB Suszarka Amica AWD 82 LCB

Wysokość (cm) 84.5
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 64
Waga (kg) 48
Pojemność znamionowa (kg) 8
sprawdź cenę
Suszarka Bosch WTH 8500SPL Suszarka Bosch WTH 850S7PL

Wysokość (cm) 84.2
Szerokość (cm) 59.8
Głębokość (cm) 59.9
Waga (kg) 48.35
Pojemność znamionowa (kg) 7
Rodzaj suszarki Kondensacyjna (z pompą ciepła)
sprawdź cenę
Suszarka Samsung DV 90M52003W Suszarka Beko DF 7312 GXW

Wysokość (cm) 85
Szerokość (cm) 60
Głębokość (cm) 45.9
Waga (kg) 39.5
Pojemność znamionowa (kg) 7
Rodzaj suszarki Kondensacyjna (z pompą ciepła)
sprawdź cenę

Łatwiejsze prasowanie ubrań

W społeczeństwie panuje przekonanie, że pranie wyjęte z suszarki bębnowej jest mocno pogniecione. Owszem, może się tak zdarzyć, jeśli włożymy do bębna za dużo odzieży i urządzenie nie będzie mogło prawidłowo funkcjonować. Jednak, suszarki zostały tak zaprojektowane, aby zapobiegały gnieceniu się ubrań i w rezultacie ułatwiały prasowanie. Niektóre programy pozwalają całkowicie zredukować zagniecenia, dzięki czemu ubrania od razu można założyć lub schować do szafy.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *