Jak wyposażyć kuchnię? Wybieramy płytę, piekarnik i okap

0
AGD do kuchni

Sprzęty AGD, takie jak płyta grzejna, piekarnik czy okap to niezbędne wyposażenie każdej kuchni, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Aby jednak było ono komfortowe, a urządzenia te mogły spełniać nasze potrzeby i służyć nam przez lata, musimy wybrać takie, które z jednej strony będą dopasowane do naszych wymagań, a z drugiej pozwolą na ich wygodne użytkowanie.

Jak wybrać płytę grzejna?

W zależności od tego, czy chcesz w tradycyjny sposób gotować na ogniu czy raczej wolisz postawić na nowsze technologie, możesz zdecydować się na wybór płyty grzewczej gazowej albo elektrycznej. Wśród tych ostatnich najpopularniejsze są ostatnio płyty indukcyjne, ponieważ to z ich pomocą możesz przygotowywać potrawy znacznie szybciej i efektywniej. To one też zawsze są w stanie dostosować się do Twoich potrzeb. Płyty indukcyjne Samsung z funkcją Flex Zone pozwalają Ci łączyć mniejsze pola grzejne w jedną dużą strefę, na której wygodnie ustawisz duży garnek czy nawet brytfannę, zyskując pewność, że zawartość naczyń będzie ogrzewana równomiernie.

AGD do kuchni

Na co zwrócić uwagę, kupując piekarnik?

Wybierając piekarnik, sprawdź przede wszystkim to, jakie oferuje Ci on funkcje grzania, To dzięki nim będziesz w stanie wykorzystywać swój piekarnik w możliwie jak najbardziej uniwersalny sposób. Pamiętaj jednak, że możliwości dobrego piekarnika nie ograniczają się wyłącznie do pieczenia. Równie dobrze sprzęt ten możesz wykorzystywać do rozmrażania produktów czy też ich grillowania. Inną kwestią, nad którą należy się zastanowić, są stosowane w piekarnikach systemy samoczyszczące. W piekarnikach Samsung znajdziesz modele wyposażone w funkcję czyszczenia parowego, katalitycznego oraz pyrolitycznego. Wszystkie trzy technologie niezwykle ułatwią Ci utrzymanie komory pieczenia w czystości, ograniczając Twój wysiłek w tym względzie do minimum.

Najlepszy i najskuteczniejszy okap

Trzecim niezbędnym elementem w każdej kuchni jest okap. To urządzenie znacząco podnosi nasz komfort podczas gotowania, pochłaniając z powietrza nadmierną wilgoć, ale i zatrzymując intensywne zapachy. Poza skutecznością, jaką jest w stanie zapewnić nam ten sprzęt AGD, wybierając okap, powinniśmy również zyskać pewność, że będzie on pasował do naszej kuchni również pod kątem jej wystroju. W ofercie okapów Samsung znajdziesz zarówno nowoczesne okapy przyścienne skośne, jak i tradycyjne okapy kominowe, ale i minimalistyczne okapy podszafkowe. Jednak niezależnie od rodzaju, wszystkie modele wyposażone są w energooszczędne oświetlenie LED, które zapewni Ci równomierne doświetlenie całej płyty grzewczej, skutecznie ułatwiając Ci codzienne przygotowywanie posiłków.

Płyta Indukcyjna Kernau KIH 64-2B Płyta indukcyjna Amica PIH 6544PHTSU

Szerokość (cm) 59.2
Głębokość (cm) 52.2
Ilość pól grzejnych 4
Rodzaj Płyta indukcyjna
Moc całkowita (W) 7400
Technologie
Funkcja Booster (płyty)
Funkcja Bridge
sprawdź cenę
Piekarnik Amica EB 621BA+ IN Piekarnik Amica EB 7521B Fine Pyroliza 56288

Wysokość (cm) 59.5
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 57
Waga (kg) 32.4
Rodzaj Piekarnik
Klasa efektywności energetycznej A
sprawdź cenę
Okap Amica OKP 9321Z Okap Amica IN600WS

Rodzaj Okap kominowy
Wysokość minimalna (cm) 57.5
Wysokość z kominem (cm) 90
Szerokość (cm) 60
Głębokość (cm) 45.5
Średnica wylotu (cm) 15
Klasa efektywności energetycznej B
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *