Jak wybrać dobrą zmywarkę wolnostojącą?

zmywarka wolnostojąca

Zmywarka to urządzenie, które może posłużyć przez wiele lat, wyręczając domowników ze żmudnego mycia naczyń. Jednak aby tak się stało, musi ona zostać odpowiednio wybrana – by była trwała i wytrzymała, a jednocześnie, by posiadała takie udogodnienia i funkcje, które pozwolą na efektywne zmywanie, ale też między innymi na oszczędność energii.

Zmywarka wolnostojąca – jak ją wybrać?

Takie zmywarki – w przeciwieństwie do tych do zabudowy – mają kompletną obudowę i blat. Dzięki temu można je ustawić w dowolnym miejscu w kuchni. Są one dostępne w różnych opcjach kolorystycznych, najczęściej można jednak spotkać zmywarki białe albo srebrne. Kupując tego rodzaju sprzęt AGD, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, między innymi na:
– Ilość kompletów naczyń w jednym załadunku. Im bardziej pojemna będzie zmywarka, tym bardziej opłacalne dla budżetu domowego będzie jej użytkowanie,
– Ilość i rodzaj programów zmywania,
– Klasę energetyczną. Jeśli chodzi o zmywarki, wyróżnia się siedem klas: oznaczanych literami od A do G. Najbardziej efektywne będą urządzenia klasy A, a najmniej wydajne i oszczędne te klasy G. Sprzęty oznaczone symbolem A+ wskazują zaś, że zmywarka należy do modeli superoszczędnych i wydajnych.
– Funkcje podstawowe i dodatkowe. Zawsze sprawdzić trzeba głośność sprzętu czy poziom zużycia wody. Ważne jest jednak także zwrócenie uwagi na funkcje, które wyróżniają dany sprzęt, np. pomysłowy rozstaw półek czy sposoby na oszczędność wody i/lub energii.

zmywarka wolnostojąca

Zmywarka do 1500 zł – na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o zmywarki wolnostojące, jednymi z najlepszych na rynku będą obecnie sprzęty Bosch, a mówiąc dokładniej, modele takie jak:
1) SMS 25EI01E. Taka zmywarka Bosch w trakcie jednego mycia mieści 13 kompletów naczyń, a przy jednym cyklu zmywania zużywa 9,5 l wody. Panel sterowania jest zewnętrzny (na srebrnym froncie), a klasa energetyczna sprzętu to A+. Emitowany przez urządzenie poziom hałasu to zaledwie 46 dB, a jego rozmiary to 60 cm szerokości i 60 cm głębokości. Wśród ciekawych funkcji zmywarki można wymienić mycie naprzemienne oraz dodatkowe suszenie.
2) SPS 25CI05E. To sprzęt w kolorze srebrnym, o wymiarach 45 cm szerokości i 60 cm głębokości (idealny do mniejszych kuchni). Pozwala na załadunek 9 kompletów naczyń. Klasa energetyczna zmywarki to A+, a zużycie wody sięga 9,5 l. Świetną funkcją jest tutaj funkcja HalfLoad, która umożliwia brak oczekiwania na pełny załadunek: w zmywarce umyć można nawet niewielką ilość naczyń, bo cykl zostanie dopasowany do zmniejszonego załadunku – przy jednoczesnej oszczędności wody i energii.
3) SPS 25FI03E. Ta zmywarka Bosch o klasie energetycznej A+ występuje w kolorze srebrnym, ma 45 cm szerokości. Umożliwia załadunek 10 kompletów naczyń, a poziom wydawanego przez nią hałasu to 46 dB. Zaletą tego modelu jest na pewno posiadany przez nią system koszy z ruchomymi elementami, gdzie składane półki i części pozwalają na wygospodarowanie miejsca na filiżanki (na górze) albo na większe garnki i talerze (na dole).

Zmywarka Bosch Serie 4 SMS4HMI02E Zmywarka Bosch Serie 4 SMS4HMI02E

Typ: Zmywarka wolnostojąca
Szerokość (cm): 60
Klasa efektywności energetycznej: D
Pojemność znamionowa (kpl.): 14
Ilość programów: 6
Zużycie wody na cykl: 9,5l
HomeConnect
zmywarka wolnostojąca
Zmywarka Bosch Seria 2 SMS25AI05E Zmywarka Bosch Serie 2 SMS25AI05E

Typ: Zmywarka wolnostojąca
Szerokość (cm): 60
Klasa efektywności energetycznej: E
Pojemność znamionowa (kpl.): 12
Ilość programów: 5
Zużycie wody na cykl: 9,5l
Technologia ActiveWater
zmywarka wolnostojąca
Zmywarka Bosch Serie 6 SMS6EDI06E Zmywarka Bosch Serie 6 SMS6EDI06E

Typ: Zmywarka wolnostojąca
Szerokość (cm): 60
Klasa efektywności energetycznej: D
Pojemność znamionowa (kpl.): 13
Ilość programów: 6
Zużycie wody na cykl: 9,5l
HomeConnect
zmywarka wolnostojąca
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *