Jak wybrać dobrą zmywarkę wolnostojącą?

0
zmywarka wolnostojąca

Zmywarka to urządzenie, które może posłużyć przez wiele lat, wyręczając domowników ze żmudnego mycia naczyń. Jednak aby tak się stało, musi ona zostać odpowiednio wybrana – by była trwała i wytrzymała, a jednocześnie, by posiadała takie udogodnienia i funkcje, które pozwolą na efektywne zmywanie, ale też między innymi na oszczędność energii.

Zmywarka wolnostojąca – jak ją wybrać?

Takie zmywarki – w przeciwieństwie do tych do zabudowy – mają kompletną obudowę i blat. Dzięki temu można je ustawić w dowolnym miejscu w kuchni. Są one dostępne w różnych opcjach kolorystycznych, najczęściej można jednak spotkać zmywarki białe albo srebrne. Kupując tego rodzaju sprzęt AGD, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, między innymi na:
– Ilość kompletów naczyń w jednym załadunku. Im bardziej pojemna będzie zmywarka, tym bardziej opłacalne dla budżetu domowego będzie jej użytkowanie,
– Ilość i rodzaj programów zmywania,
– Klasę energetyczną. Jeśli chodzi o zmywarki, wyróżnia się siedem klas: oznaczanych literami od A do G. Najbardziej efektywne będą urządzenia klasy A, a najmniej wydajne i oszczędne te klasy G. Sprzęty oznaczone symbolem A+ wskazują zaś, że zmywarka należy do modeli superoszczędnych i wydajnych.
– Funkcje podstawowe i dodatkowe. Zawsze sprawdzić trzeba głośność sprzętu czy poziom zużycia wody. Ważne jest jednak także zwrócenie uwagi na funkcje, które wyróżniają dany sprzęt, np. pomysłowy rozstaw półek czy sposoby na oszczędność wody i/lub energii.

zmywarka wolnostojąca

Zmywarka do 1500 zł – na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o zmywarki wolnostojące, jednymi z najlepszych na rynku będą obecnie sprzęty Bosch, a mówiąc dokładniej, modele takie jak:
1) SMS 25EI01E. Taka zmywarka Bosch w trakcie jednego mycia mieści 13 kompletów naczyń, a przy jednym cyklu zmywania zużywa 9,5 l wody. Panel sterowania jest zewnętrzny (na srebrnym froncie), a klasa energetyczna sprzętu to A+. Emitowany przez urządzenie poziom hałasu to zaledwie 46 dB, a jego rozmiary to 60 cm szerokości i 60 cm głębokości. Wśród ciekawych funkcji zmywarki można wymienić mycie naprzemienne oraz dodatkowe suszenie.
2) SPS 25CI05E. To sprzęt w kolorze srebrnym, o wymiarach 45 cm szerokości i 60 cm głębokości (idealny do mniejszych kuchni). Pozwala na załadunek 9 kompletów naczyń. Klasa energetyczna zmywarki to A+, a zużycie wody sięga 9,5 l. Świetną funkcją jest tutaj funkcja HalfLoad, która umożliwia brak oczekiwania na pełny załadunek: w zmywarce umyć można nawet niewielką ilość naczyń, bo cykl zostanie dopasowany do zmniejszonego załadunku – przy jednoczesnej oszczędności wody i energii.
3) SPS 25FI03E. Ta zmywarka Bosch o klasie energetycznej A+ występuje w kolorze srebrnym, ma 45 cm szerokości. Umożliwia załadunek 10 kompletów naczyń, a poziom wydawanego przez nią hałasu to 46 dB. Zaletą tego modelu jest na pewno posiadany przez nią system koszy z ruchomymi elementami, gdzie składane półki i części pozwalają na wygospodarowanie miejsca na filiżanki (na górze) albo na większe garnki i talerze (na dole).

Zmywarka Bosch Serie 4 SMS4HMI02E Zmywarka Bosch Serie 4 SMS4HMI02E

Typ: Zmywarka wolnostojąca
Szerokość (cm): 60
Klasa efektywności energetycznej: D
Pojemność znamionowa (kpl.): 14
Ilość programów: 6
Zużycie wody na cykl: 9,5l
HomeConnect
zmywarka wolnostojąca
Zmywarka Bosch Seria 2 SMS25AI05E Zmywarka Bosch Serie 2 SMS25AI05E

Typ: Zmywarka wolnostojąca
Szerokość (cm): 60
Klasa efektywności energetycznej: E
Pojemność znamionowa (kpl.): 12
Ilość programów: 5
Zużycie wody na cykl: 9,5l
Technologia ActiveWater
zmywarka wolnostojąca
Zmywarka Bosch Serie 6 SMS6EDI06E Zmywarka Bosch Serie 6 SMS6EDI06E

Typ: Zmywarka wolnostojąca
Szerokość (cm): 60
Klasa efektywności energetycznej: D
Pojemność znamionowa (kpl.): 13
Ilość programów: 6
Zużycie wody na cykl: 9,5l
HomeConnect
zmywarka wolnostojąca
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *