Fakty i mity o płycie indukcyjnej

0
płyta indukcyjna

Kupując kuchenkę, z pewnością zastanawiasz się and tym, który rodzaj płyty będzie lepszy: tradycyjna gazowa, ceramiczna czy indukcyjna? Każda z nich ma swoje wady i zalety. Najnowszym rozwiązaniem jest płyta indukcyjna, a mimo to zdążyło już pojawić się na jej temat wiele sprzecznych informacji. Dziś wyjaśnimy, które z nich są prawdziwe, a którymi nie należy zaprzątać sobie głowy.

Na płycie indukcyjnej gotuje się szybciej – FAKT

Płyta indukcyjna niemal całą wytwarzaną energię przekazuje wprost do dna garnka, dlatego też gotowanie na niej odbywa się znacznie szybciej. Najmniej skuteczna pod tym względem jest kuchenka gazowa, a w drugiej kolejności – ceramiczna.

płyta indukcyjna

Jedzenie gotowane na płycie indukcyjnej często się przypala – MIT

To prawda, że na kuchence indukcyjnej wszystko gotuje się o wiele szybciej, dlatego Twoje pierwsze z nią doświadczenia mogą skończyć się przypalonym obiadem. Jednak bardzo szybko przyzwyczaisz się do mocy, jaką oferuje Ci płyta i nauczysz się z nią współpracować – bo jest to banalnie proste. Obsługę kuchenki szczególnie ułatwiają Ci panele dotykowe. Takie jak te zastosowane w płytach indukcyjnych Samsung. Wyposażone zostały one w tzw. slidery, które pozwalają Ci na precyzyjny wybór temperatury poprzez przesunięcie po nich palcem.

Płyta indukcyjna nie brudzi garnków – FAKT

Jeżeli do tej pory gotowałeś na kuchence gazowej, z pewnością znasz problem garnków pokrytych brzydkim i trudnym do usunięcia nalotem. Ustawione na kuchence naczynie nie jest opalane ogniem, dlatego z zewnątrz zawsze pozostaje czyste.

Razem z płytą musisz zakupić drogi zestaw garnków – MIT

Większość obecnie produkowanych garnków nadaje się do użytku na płycie indukcyjnej. Prawdopodobnie nawet nie wiesz o tym, że mimo iż jeszcze nie jesteś w posiadaniu płyty indukcyjnej, posiadasz już w swojej kolekcji garnki, w których możesz gotować na tego rodzaju urządzeniu.

Płytę indukcyjną łatwo utrzymasz w czystości – FAKT

Całkowicie gładka powierzchnia płyty indukcyjnej, bez żadnych zakamarków tworzonych przez palniki, pokrętła czy ruszty jest dużo łatwiejsza w czyszczeniu. Dzięki temu szybko usuniesz z niej nawet największe zabrudzenia.

Płyty indukcyjnej nie można zainstalować w mieszkaniu – MIT

Co prawda pierwsze modele kuchni indukcyjnych wymagały podpięcia ich do siły, a więc z reguły nie było możliwości zainstalowania ich w bloku, obecnie jednak większość płyt indukcyjnych może być zasilanych prądem o mocy 230V. Oznacza to, że z powodzeniem możesz cieszyć się jej zaletami nawet w mieszkaniu.

płyta indukcyjna Płyta Indukcyjna Samsung NZ 64H37070K

Rodzaj: płyta indukcyjna:
Ilość pól grzejnych: 4
Moc całkowita (W): 7200 W
Sterowanie: dotykowe
płyta indukcyjna Płyta Indukcyjna Samsung NZ 64H57477K

Rodzaj: płyta indukcyjna
Ilość pól grzejnych: 4
Moc całkowita (W): 7200 W
Sterowanie: dotykowe
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *