Czyszczenie płyty indukcyjnej – praktyczne wskazówki

0
czyszczenie płyty indukcyjnej

Płyty indukcyjne mają gładką powierzchnię, dzięki czemu tworzą z blatem spójną strefę roboczą. Sprawia to, że prezentują się niezwykle efektownie, i to w każdym wnętrzu. Jeśli chcemy, aby utrzymały swój pierwotny wygląd przez długi czas, powinniśmy odpowiednio je czyścić i pielęgnować. Na szczęście czyszczenie płyty indukcyjnej nie jest bardzo skomplikowane i nie wymaga wielkiego zachodu. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci szybko wyczyścić płytę, nie rysując jej delikatnej powierzchni.

Nie zwlekaj, działaj od razu

Kluczem do utrzymania czystości wszystkich sprzętów AGD jest ich systematyczne czyszczenie. Dzięki temu nasze posiłki zawsze będą przyrządzane w higienicznych warunkach, a płyta indukcyjna zachowa swój elegancki wygląd. Aby uniknąć największych zabrudzeń, powinniśmy optymalnie dostosowywać moc pola grzejnego do rodzaju przyrządzanej potrawy. Niektóre płyty indukcyjne Amica, np. model Amica PIT 6541 NSU, posiadają zaprogramowane gotowe programy gotowania, co pozwala łatwiej wybrać odpowiednią temperaturę grzania. Szeroki wybór płyt indukcyjnych Amica znajdziesz w tej kategorii.

Oczywiście, nie zawsze uda się uniknąć wykipienia, a wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, by przypalić potrawę. W takich sytuacjach, nie ma co czekać na zakończenie gotowania. Najlepiej od razu wyłączyć urządzenie i jak pole ostygnie, usunąć rozlane zabrudzenia. W przeciwnym razie resztki żywności zaschną i będzie trudno się ich pozbyć, nie narażając płyty na porysowanie. Warto dodać, że wszystkie płyty indukcyjne Amica sterowane są elektronicznie, a nie mechanicznie. Dzięki temu zostało wyeliminowane największe siedlisko zabrudzeń, jakimi były pokrętła.

czyszczenie płyty indukcyjnej

Czym czyścić płytę indukcyjną?

Czyszczenie płyty indukcyjnej nie jest tak proste jak czyszczenie nowoczesnego piekarnika. Najbardziej zaawansowane modele posiadają szereg funkcji, które przeprowadzają automatycznie proces czyszczenia. Są to głównie kataliza, pyroliza i emalia łatwoczyszcząca – tą ostatnie mają praktycznie wszystkie piekarniki Amica. Wystarczy włączyć jeden przycisk, a urządzenie wyczyści się samodzielnie. Na szczęście płyty indukcyjne mają gładką powierzchnię, a to znacznie ułatwia czyszczenie. Najważniejsze jest, aby do mycia używać delikatnych gąbek lub miękkich ściereczek z mikrofibry. W przeciwnym razie można porysować ich powierzchnię, przez co stracą na swoim wyglądzie. Do czyszczenia zazwyczaj wystarczy nam ciepła woda, ale możemy również skorzystać z dedykowanych środków czyszczących.

Jak usunąć zaschniętą żywność?

Co zrobić z zaschniętymi plamami? Są na to dwa sposoby. Możemy użyć specjalnej skrobaczki, która usunie zabrudzenia, a przy tym nie porysuje powierzchni płyty albo skorzystać z domowych metod czyszczenia octem. Wystarczy stworzyć roztwór wody z octem i namoczyć w nim gąbkę, a następnie przetrzeć nią zabrudzenia.

Jak myć bez smug?

Jak widać czyszczenie płyty indukcyjnej wcale nie jest skomplikowane. Zabrudzenia z łatwością usuniemy za pomocą wilgotnej gąbki, jednak musimy się liczyć z tym, że na powierzchni mogą pozostać nieestetyczne smugi. Na szczęście w prosty sposób można sprawić, by nasza płyta błyszczała tak jak w dniu zakupu. Po czyszczeniu wystarczy przetrzeć jej powierzchnię miękką ściereczką, wykonując koliste ruchy. Można do tego również wykorzystać ręczniki papierowe, pod warunkiem, że są wystarczająco miękkie. Po takim zabiegu każda płyta indukcyjna będzie lśnić czystością.

czyszczenie płyty indukcyjnej
Płyta Indukcyjna Amica PIT 6541 NSU

Wykonanie płyty: Ceramika
Ilość pól grzejnych: 4
Moc całkowita (W): 7400
Ramka: Bezramkowa
Kolor płyty: Czarny
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *