5 funkcji piekarnika, które musisz mieć

0
piekarniki Amica

Nowoczesne piekarniki to już nie jedynie urządzenia, które służą wyłącznie do pieczenia. Obecnie są to wielofunkcyjne sprzęty, posiadające możliwości, które ułatwiają cały proces, gwarantują jeszcze lepsze efekty, a także zwiększają komfort codziennego korzystania z piekarnika. Poznaj 5, które musisz mieć!

Łatwa obsługa i proste monitorowanie

Programator sensorowy Ts, dostępny między innymi w piekarnikach do zabudowy Amica ED37214B X-TYPE, ED37618X X-TYPE i ED37614B X-TYPE OPENUP. Dzięki niemu panel sterujący jest łatwy w utrzymaniu czystości oraz bardzo prosty w obsłudze i monitorowaniu. Ponadto pozwala na kontrolowanie czasu pieczenia i wyłączenia sprzętu, a także umożliwia opóźniony start i nastawienie czasu pracy urządzenia.

Funkcja dla zabieganych

Niektóre funkcje piekarnika potrafią znacząco uprzyjemnić pracę ze sprzętem. Jeśli jest się w ciągłym biegu i bez przerwy na wszystko brakuje czasu, to każda zaoszczędzona chwila jest na wagę złota. Dzięki funkcji szybkiego nagrzewania wystarczą jedynie 3 minuty, by urządzenie osiągnęło temperaturę 150°C. Funkcja szybki nagrzew sprawia, że piekarnik może zostać włączony tuż przed przystąpieniem do pieczenia bez obaw o to, że nie zdąży się ze wszystkim na czas. W tę niezwykle przydatną funkcję wyposażonych jest większość modeli piekarników marki Amica.

piekarniki Amica

Równomierny obieg ciepła wokół potrawy

Termoobieg to kolejna bardzo przydatna i przyspieszająca pieczenie funkcja, która wykorzystuje w tym celu termowentylator umieszczony w centralnej części tylnej ściany komory urządzenia. Dzięki niej można stosować niższe temperatury, a korzystanie z tego sposobu zapewnia równe rozprowadzanie ciepła wokół potrawy umieszczonej w piekarniku. To funkcja przydatna nie tylko w przypadku samego procesu pieczenia, lecz także świetne rozwiązanie do równomiernego podgrzewania.

Koniec z poparzeniami

Zapewne każdy zna sytuację, w której ktoś poparzył się przez dotknięcie niechcący mocno rozgrzanej szyby piekarnika. O ile dorosłym raczej rzadko się to zdarza, o tyle dzieci mogą często w ten sposób robić sobie nieświadomie krzywdę. Posiadając piekarnik Amica, można zapomnieć o tego typu sytuacjach. Dzięki zastosowaniu chłodnego frontu zapewnione jest bezpieczeństwo wszystkich domowników, a w szczególności dzieci, które są bardzo ciekawe świata i lubią wszystkiego dotykać. Sprzęt wyposażony jest w 3 szyby – wewnętrzna jest refleksyjna, wobec czego odbija ciepło zapobiegając w ten sposób nagrzewaniu się szyby zewnętrznej.

Uciążliwy problem czyszczenia

Chyba nikt nie lubi szorowania piekarnika, które czasem potrafi zająć bardzo dużo czasu, a i tak nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów. Firma Amica wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i aby ułatwić żmudny proces czyszczenia, w swoich urządzeniach stosuje specjalną emalię łatwoczyszczącą EasyClean. Powłoka pozbawiona jest porów i wszelkiego rodzaju zagłębień, które jak wiadomo sprzyjają osadzaniu się tłuszczu i brudu. Dzięki zastosowanej emalii sprzątanie urządzenia jest dużo prostsze i przyjemniejsze, a także bardziej efektywne. Nie ma sensu tracić długich godzin na bezsensowne szorowanie piekarnika, podczas gdy można ten czas poświęcić na spędzenie go w sposób przyjemny.

Piekarnik Amica AMMB44E2GCW X-TYPE Piekarnik Amica AMMB44E2GCW X-TYPE

Wysokość (cm) 45.5
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 56.9
Waga (kg) 41
Rodzaj Piekarnik z kuchenką mikrofalową
Ilość komór 1
sprawdź cenę
Piekarnik Amica AMMB44E2GCI X-TYPE Piekarnik Amica AMMB44E2GCI X-TYPE

Wysokość (cm) 45.5
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 56.9
Waga (kg) 41
Rodzaj Piekarnik z kuchenką mikrofalową
Ilość komór 1
sprawdź cenę
Piekarnik Amica AMMB44E3GCW Q-TYPE Piekarnik Amica AMMB44E3GCW Q-TYPE

Wysokość (cm) 45.5
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 56.9
Waga (kg) 41
Rodzaj Piekarnik z kuchenką mikrofalową
Ilość komór 1
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *