5 funkcji piekarnika, które musisz mieć

piekarniki Amica

Nowoczesne piekarniki to już nie jedynie urządzenia, które służą wyłącznie do pieczenia. Obecnie są to wielofunkcyjne sprzęty, posiadające możliwości, które ułatwiają cały proces, gwarantują jeszcze lepsze efekty, a także zwiększają komfort codziennego korzystania z piekarnika. Poznaj 5, które musisz mieć!

Łatwa obsługa i proste monitorowanie

Programator sensorowy Ts, dostępny między innymi w piekarnikach do zabudowy Amica ED37214B X-TYPE, ED37618X X-TYPE i ED37614B X-TYPE OPENUP. Dzięki niemu panel sterujący jest łatwy w utrzymaniu czystości oraz bardzo prosty w obsłudze i monitorowaniu. Ponadto pozwala na kontrolowanie czasu pieczenia i wyłączenia sprzętu, a także umożliwia opóźniony start i nastawienie czasu pracy urządzenia.

Funkcja dla zabieganych

Niektóre funkcje piekarnika potrafią znacząco uprzyjemnić pracę ze sprzętem. Jeśli jest się w ciągłym biegu i bez przerwy na wszystko brakuje czasu, to każda zaoszczędzona chwila jest na wagę złota. Dzięki funkcji szybkiego nagrzewania wystarczą jedynie 3 minuty, by urządzenie osiągnęło temperaturę 150°C. Funkcja szybki nagrzew sprawia, że piekarnik może zostać włączony tuż przed przystąpieniem do pieczenia bez obaw o to, że nie zdąży się ze wszystkim na czas. W tę niezwykle przydatną funkcję wyposażonych jest większość modeli piekarników marki Amica.

piekarniki Amica

Równomierny obieg ciepła wokół potrawy

Termoobieg to kolejna bardzo przydatna i przyspieszająca pieczenie funkcja, która wykorzystuje w tym celu termowentylator umieszczony w centralnej części tylnej ściany komory urządzenia. Dzięki niej można stosować niższe temperatury, a korzystanie z tego sposobu zapewnia równe rozprowadzanie ciepła wokół potrawy umieszczonej w piekarniku. To funkcja przydatna nie tylko w przypadku samego procesu pieczenia, lecz także świetne rozwiązanie do równomiernego podgrzewania.

Koniec z poparzeniami

Zapewne każdy zna sytuację, w której ktoś poparzył się przez dotknięcie niechcący mocno rozgrzanej szyby piekarnika. O ile dorosłym raczej rzadko się to zdarza, o tyle dzieci mogą często w ten sposób robić sobie nieświadomie krzywdę. Posiadając piekarnik Amica, można zapomnieć o tego typu sytuacjach. Dzięki zastosowaniu chłodnego frontu zapewnione jest bezpieczeństwo wszystkich domowników, a w szczególności dzieci, które są bardzo ciekawe świata i lubią wszystkiego dotykać. Sprzęt wyposażony jest w 3 szyby – wewnętrzna jest refleksyjna, wobec czego odbija ciepło zapobiegając w ten sposób nagrzewaniu się szyby zewnętrznej.

Uciążliwy problem czyszczenia

Chyba nikt nie lubi szorowania piekarnika, które czasem potrafi zająć bardzo dużo czasu, a i tak nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów. Firma Amica wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i aby ułatwić żmudny proces czyszczenia, w swoich urządzeniach stosuje specjalną emalię łatwoczyszczącą EasyClean. Powłoka pozbawiona jest porów i wszelkiego rodzaju zagłębień, które jak wiadomo sprzyjają osadzaniu się tłuszczu i brudu. Dzięki zastosowanej emalii sprzątanie urządzenia jest dużo prostsze i przyjemniejsze, a także bardziej efektywne. Nie ma sensu tracić długich godzin na bezsensowne szorowanie piekarnika, podczas gdy można ten czas poświęcić na spędzenie go w sposób przyjemny.

Piekarnik Amica AMMB44E2GCW X-TYPE Piekarnik Amica AMMB44E2GCW X-TYPE

Wysokość (cm) 45.5
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 56.9
Waga (kg) 41
Rodzaj Piekarnik z kuchenką mikrofalową
Ilość komór 1
sprawdź cenę
Piekarnik Amica AMMB44E2GCI X-TYPE Piekarnik Amica AMMB44E2GCI X-TYPE

Wysokość (cm) 45.5
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 56.9
Waga (kg) 41
Rodzaj Piekarnik z kuchenką mikrofalową
Ilość komór 1
sprawdź cenę
Piekarnik Amica AMMB44E3GCW Q-TYPE Piekarnik Amica AMMB44E3GCW Q-TYPE

Wysokość (cm) 45.5
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 56.9
Waga (kg) 41
Rodzaj Piekarnik z kuchenką mikrofalową
Ilość komór 1
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *