Jak wybrać prostownicę do włosów?

0
prostownica do włosów

Prostownica do włosów to poręczne urządzenie, które pomoże nam wyprostować włosy bez wizyty w salonie fryzjerskim. Poradzi sobie zarówno z falowanymi włosami, jak i mocno skręconymi lokami. Dzięki niej na zawsze zapomnimy o odstających na wszystkie strony kosmykach i będziemy się cieszyć idealnie gładką fryzurą przez cały dzień. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Płytki w prostownicy

Najważniejszym elementem prostownicy są płytki, ponieważ to od nich zależy szybkość nagrzewania i bezpieczeństwo włosów. Dlatego, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie płytki zostały zamontowane w urządzeniu, a dokładniej mówiąc – jaką mają powłokę. Popularne są prostownice z płytkami teflonowymi. Choć teflon skutecznie chroni włosy przed niekorzystnym działaniem wysokiej temperatury, jest bardzo delikatny i łatwo można go zarysować. Zniszczona powłoka będzie się nierównomiernie nagrzewać i w rezultacie może doprowadzić do przypalenia włosów. Na dłuższą metę najlepiej sprawdzą się prostownice z płytkami ceramicznymi, tytanowymi, turmalinowymi i diamentowymi. Ich zaletą jest równomierne nagrzewanie i wysoka wytrzymałość, dzięki czemu włosy są odpowiednio chronione przed działaniem wysokiej temperatury.

Rozmiar płytek w prostownicy

Prostownica do włosów powinna być dobrana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dlatego warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał płytek, ale również na ich wielkość. Dla osób o cienkich i krótkich włosach lepszym wyborem będą krótkie i wąskie płytki, ponieważ pozwolą na łatwe prostowanie włosów u nasady. Z kolei do włosów grubych i gęstych polecane są prostownice z długimi i szerokimi płytkami.

prostownica do włosów

Moc prostownicy do włosów

Wybierając prostownicę powinniśmy również sprawdzić jaką maksymalną moc oferuje. To właśnie od niej zależy szybko nagrzewania się płytek, a w rezultacie cały zabieg prostowania włosów. Jeśli codziennie rano prostujemy włosy przed wyjściem do pracy czy na uczelnię, lepiej postawić na model o dużej mocy – około 170 W. Dzięki tak wysokiej mocy prostownica do włosów nagrzeje się zaledwie w kilkanaście sekund, co znacznie przyspieszy proces prostowania.

Możliwość regulacji temperatury

Wysoka temperatura ma niekorzystny wpływ na nasze włosy. Nieprawidłowo dobrana może nawet doprowadzić do ich przypalenia. Dlatego tak ważne jest, aby prostownica do włosów posiadała kilkustopniową regulację temperatury. Dzięki temu każdy użytkownik będzie mógł dobrać właściwą temperaturę do rodzaju i stanu swoich włosów. Cienkie i osłabione rozmaitymi zabiegami fryzjerskimi włosy powinniśmy prostować w temperaturze od 100°C do 170°C. Dla włosów normalnych i falowanych odpowiednia będzie temperatura 170°C – 200°C. Natomiast w przypadku włosów gęstych i mocno skręconych, można ustawić temperaturę powyżej 200°C.

Funkcja jonizacji

Na koniec warto zwrócić uwagę, czy prostownica do włosów posiada dodatkowe funkcje, które ułatwiają prostowanie i korzystnie wpływają na stan włosów. Jedną z najważniejszych jest funkcja jonizacji. Dzięki niej powstają jony ujemne, które niwelują niekorzystne jony dodatnie powstające pod wpływem wysokiej temperatury. Jony ujemne skutecznie domykają łuski włosów, dzięki czemu stają się one gładsze i bardziej podatne na układnie. Mało tego, jonizacja zapobiega elektryzowaniu się włosów, co jest problemem wielu kobiet. Funkcję jonizacji mają również suszarki do włosów.

prostownica do włosów Prostownica Remington S8540

Regulacja temperatury: 9 stopni
Zakres temperatur (st. C): 150 - 230 st. C
Czas nagrzewania (s): 15
Budowa: Ceramiczne płytki zawierające keratynę i olej migdałowy, Ruchome płytki
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *