Czym powinien charakteryzować się oczyszczacz dla alergika?

0
oczyszczacz dla alergika

Katar, kaszel, kichanie, duszności czy łzawienie z oczu to typowe objawy alergii. Choć może wydawać się, że jest to jedynie problem sezonowy, ponieważ najbardziej uczulają pyłki roślin, niektórzy walczą z alergią przez cały rok. Alergeny z łatwością przedostają się do naszych mieszkań, przez co jeszcze bardziej nasilają objawy uczulenia, powodując przewlekłe choroby układu oddechowego. W walce z alergenami szczególnie przydatne okazują się oczyszczacze powietrza. Jakie więc parametry powinien posiadać dobry oczyszczacz dla alergika?

Filtr HEPA

Najwyższą skuteczność w usuwaniu alergenów wykazują filtry HEPA. Są one zbudowane z cienkich mikrowłókien, w których znajdują się mikroskopijne pory, pozwalające zatrzymać zanieczyszczenia większe niż 0,3 µm. Filtry HEPA występują w różnych klasach – począwszy od H10, a skończywszy na H14. Są w stanie usunąć: pyłki, kurz, pleśń, sierść i naskórek zwierząt, roztocza, bakterie i wirusy, a także smog. Znajdziemy je w wielu oczyszczaczach, m.in.: w modelu BlueAir Classic 280i (SM).

oczyszczacz dla alergika

Nocny tryb pracy

Oczyszczacz dla alergika powinien być wyposażony w nocny tryb pracy. Będzie on bowiem musiał zwalczać alergeny nie tylko w dzień, ale również w nocy. Dlatego jego praca nie powinna zakłócać snu domowników. W trybie nocnym urządzenie będzie pracować wolniej i z ciszej obracającym się wentylatorem, dzięki czemu będzie emitować mniejszą ilość decybeli. Dobrym przykładem jest oczyszczacz powietrza Philips AC 2887/10. Producent deklaruje, że podczas trybu nocnego generuje zaledwie 20,5 dB. Pracuje więc niemal bezgłośnie, dlatego nie powinniśmy mieć żadnych problemów z zasypianiem.

Jonizator powietrza

Osobom zmagającym się z uczuleniami z pewnością pomoże odpowiednia jonizacja powietrza. Jest to praktyczna technologia, która produkuje jony ujemne. Te z kolei neutralizują unoszące się w powietrzu wirusy, zarodniki pleśni oraz grzybów, zwiększając tym samym ochronę przed alergenami. Powietrze w pomieszczeniu staje się rześkie, zdrowe i wolne od zanieczyszczeń, dlatego oczyszczacz dla alergika powinien posiadać funkcję jonizacji. Dobrym wyborem będzie oczyszczacz powietrza Sharp UA-PG50E-W, w którym zastosowano opatentowaną przez producenta technologię Plasmacluster. Jest ona skuteczna w usuwaniu alergenów, a dodatkowo nawilża i poprawia jakość skóry.

Funkcja nawilżania

Suche powietrze może nasilić niektóre dolegliwości alergiczne, ponieważ w takim środowisku unosi się znacznie więcej kurzu i roztoczy. Z tego względu, oczyszczacz dla alergika powinien posiadać funkcję nawilżania. Dzięki niej, w pomieszczeniu powstawanie delikatna mgiełka, która zwiększy wilgotność do odpowiedniego poziomu. Funkcję nawilżania posiada wiele oczyszczaczy, jak choćby Panasonic F-VXR35G. Ten model skutecznie oczyści powietrze i utrzyma zdrowy poziom wilgotności przez cały rok.

oczyszczacz dla alergika Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PG50E-W

Moc (W): 47
Maks. powierzchnia pomieszczenia (m2): 38
Rodzaj filtrów : Wstępny, HEPA, Zapachu
Liczba stopni oczyszczania: 3 + automatyczna, Funkcja Sleep
oczyszczacz dla alergika
oczyszczacz dla alergika Oczyszczacz powietrza Philips AC1217/50

Maks. powierzchnia pomieszczenia (m2) 29
Wydajność (m3/h) 260
Rodzaj filtrów NanoProtect
Zastosowane czujniki Jakości powietrza
Liczba stopni oczyszczania 3 prędkości wentylatora + Turbo
oczyszczacz dla alergika
oczyszczacz dla alergika Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG30E-B

Max powierzchnia pomieszczenia (m2) 21
Max powierzchnia pomieszczenia (m2) 21
Rodzaj filtrów
Wstępny
Zapachu
HEPA
Liczba filtrów 3
Czujniki
Zanieczyszczenia powietrza
Wilgotności
Ilość prędkości 4
oczyszczacz dla alergika
oczyszczacz dla alergika Oczyszczacz powietrza Amica APM 3011

Maks. powierzchnia pomieszczenia (m2) 24
Wydajność (m3/h) 205
Rodzaj filtrów
Wstępny
Podstawowy filtr PET
HEPA H13
Węglowy
Liczba filtrów 4
Zastosowane czujniki Jakości powietrza
oczyszczacz dla alergika
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *