Niania elektroniczna – zbędna rzecz czy przydatny gadżet?

0
mama z dzieckiem

Świeżo upieczeni rodzice nie mają lekko, ponieważ muszą zmierzyć się z nowymi obowiązkami. Często nie mają nawet chwili czasu dla siebie. Na szczęście producenci stworzyli urządzenie, które pozowli rodzicom jednocześnie czuwać na dzieckiem i odpoczywać w innym pomieszczeniu. Mowa oczywiście o niani elektronicznej, która umożliwia monitorowanie dziecka, które znajduje się w innym pokoju. Niania elektroniczna poinformuje rodziców, gdy dziecko się obudzi – gdy śpi, możemy odpoczywać lub oddać się innym obowiązkom. Jednak czy jest to rzeczywiście przydatny gadżet?


Na jakiej zasadzie działa niania elektroniczna?


Niania elektroniczna tak naprawdę składa się z dwóch urządzeń. Pierwszy to nadajnik, który musi znajdować się blisko dziecka, drugi – odbiornik – mają przy sobie rodzice. Niania elektroniczna składa się więc z dwóch urządzeń – ale jak one działają?
Nadajnik znajdujący się w pokoju dziecka posiada bardzo czuły mikrofon, dlatego gdy tylko dziecko się przebudzi – elektroniczna niania (odbiornik) nas o tym informuje. Wszystko działa za pomocą fal radiowych – a zasięg może być różny – w zależności od producenta oraz konkretnego modelu. Wiele modeli wyposażonych jest również w monitor oddechu, co z pewnością przyda się młodym, niedoświadczonym rodzicom.


Dlaczego warto inwestować w elektroniczną nianię?


Jeśli zainwestujemy w nianię elektroniczną, będziemy mogli swobodnie zająć się innymi obowiązkami, podczas gdy nasze dziecko będzie smacznie spało. W tym czasie możemy prasować, myć naczynia lub gotować obiad. Nawet jeśli będzie dość głośno, to i tak usłyszymy, gdy nasze dziecko się obudzi. Tak naprawdę elektroniczna niania robi za podsłuch w pokoju dziecka – dzięki temu nie musimy cały czas zaglądać do jego pokoju lub stać nad łóżeczkiem, ponieważ możemy kontrolować sytuację z odległości.
Najważniejsza jest skuteczność naszej elektronicznej niani, dlatego urządzenie powinno być odporne na wszelkie zakłócenia. Warto wybrać model z cyfrową technologią dźwięku oraz dużym zasięgiem – wtedy bez problemu będziemy mogli wyjść nawet do ogrodu.

Niania elektroniczna Neno Nero

Komunikacja Wyświetlacz
Pozostałe funkcje
6 poziomów głośności
Alarm
Tryb nocny
Przekątna ekranu (cal) 4.3
sprawdź cenę

Niania elektroniczna – zbędna czy przydatna?


Niania elektroniczna to dobry sposób na kontrolowanie tego, co dzieje się w pokoju dziecka, podczas gdy my jesteśmy w innym pomieszczeniu. Nie trzeba siedzieć przy dziecku – można zająć się czymś innym lub po prostu odpocząć. Wiele modeli wyposażonych jest także w monitor oddechu czy kamerki, co jeszcze bardziej powinno uspokoić młodych rodziców.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *