Mop parowy – jak działa? Czy warto go kupić?

0
mop parowy

Nie lubisz myć podłóg, ale chciałbyś skutecznie pozbyć się kurzu, bakterii i alergenów? Ta nieprzyjemna czynność może stać się o wiele łatwiejsza, pod warunkiem, że kupisz wygodny w użyciu mop parowy. To praktyczne i łatwe w obsłudze urządzenie, które stanie się doskonałą alternatywą dla tradycyjnego mopa. Zastanawiasz się, czy warto kupić mopa parowego? Poznaj jego największe zalety.

Mop parowy działa dezynfekująco

Mop parowy usuwa zanieczyszczenia za pomocą pary wodnej, a jak powszechnie wiadomo, jest ona naturalnym środkiem dezynfekującym. Korzystając z mopa parowego, nie tylko dokładnie wyczyścisz podłogi z zabrudzeń, ale również usuniesz z nich bakterie, alergeny i inne szkodliwe dla zdrowia mikroorganizmy. Gorąca para wodna dokładnie odkazi i zdezynfekuje powierzchnię i to bez użycia detergentów. Mop parowy będzie więc doskonałym rozwiązaniem dla alergików i rodzin z małymi dziećmi. Jeśli masz w domu zwierzęta – koty lub psy – również powinieneś zainwestować w takiego mopa.

Wyczyści wiele powierzchni

Dzięki temu, że mop generuje parę wodną, jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Z jego pomocą umyjesz nie tylko podłogi we wszystkich pomieszczeniach w domu, ale również ściany w łazience, fugi czy inne wodoodporne powierzchnie. Poradzi on sobie również z usunięciem plam z dywanów, tapicerki meblowej czy samochodowej. Niektóre mopy parowe dostosowane są nawet do czyszczenia drewnianych podłóg i paneli. Wtedy zazwyczaj posiadają dedykowane ustawienia do tego typu powierzchni. Jeśli jednak producent wyraźnie nie zaznaczy, że jego mop parowy przeznaczony jest do mycia podłóg drewnianych, podczas sprzątania należy ograniczyć nadmuch pary i myć podłogę jak najkrócej.

mop parowy

Nie potrzebuje detergentów

Mop parowy pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy, a dodatkowo bardziej zadbać o środowisko naturalne. Dzięki temu, że generuje parę wodną, nie ma potrzeby korzystania z dodatkowych detergentów. Gorąca para sama poradzi sobie z usunięciem zanieczyszczeń. Korzystając z mopa, będziesz mógł zrezygnować z kupowania środków czystości, co korzystnie wpłynie na Twój domowy budżet.

Nie pozostawia smug i zacieków

Kolejną zaletą mopa parowego jest to, że na czyszczonych powierzchniach nie powstają nieestetycznie wyglądające smugi i zacieki. Mop moczy podłogę tylko w niewielkim stopniu, dzięki czemu wysycha ona bardzo szybko i równomiernie. Ma to również korzystny wpływ na jakość podłogi. Dzięki temu, że wysycha praktycznie po przetarciu mopem, nie ulega zniekształceniu ani zniszczeniu.

Mop parowy jest wygodny w obsłudze

Na koniec warto wspomnieć o wysokiej wygodzie użytkowania mopa parowego. W przeciwieństwie do tradycyjnego mopa nie wymaga on dźwigania ze sobą wiadra z wodą i płynem, ani wyciskania końcówki z nadmiaru wody. Mopa parowego nie trzeba mocno dociskać do mytej powierzchni, a jego czas nagrzewania wynosi zaledwie kilkadziesiąt sekund. Jedyne, co trzeba zrobić przed rozpoczęciem pracy z mopem, to napełnienie zbiornika wodą. Nie jest to jednak kłopotliwe, ponieważ w większości przypadków pojemnik można bez problemu odłączyć od urządzenia.

mop parowy Mop Vileda Steam

Zastosowanie: Podłogi drewniane, Panele, Płytki
Moc (W): 1550
Pojemność zbiornika (l): 0.4
Czas nagrzewania (min): 0.25
Zasilanie: Sieciowe
Wyposażenie: Nakładka do czyszczenia dywanów, 2 wkłady mikrofibry
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 0 Średnia: 0]

Bartosz Kempisty to prawdziwy pasjonat sprzętów AGD i entuzjasta nowych technologii. Od najmłodszych lat interesował się elektroniką i nowinkami technicznymi, a jego zamiłowanie do urządzeń gospodarstwa domowego stało się pasją. Zawsze gotów do eksperymentowania z nowymi rozwiązaniami, Bartosz jest znany w swoim kręgu znajomych jako - Gadżeciarz, fan burgerów i kumpel owczarka Bruno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *