Jaki ekspres do kawy z młynkiem wybrać?

0
ekspres do kawy z młynkiem

jaki ekspres do kawy z młynkiem wybrać

Ekspres do kawy z młynkiem to urządzenie, które pozwala na przygotowanie kawy ze świeżo zmielonych ziaren. Dzięki niemu możemy delektować się pyszną i aromatyczną kawą o każdej porze dnia. Jakie rodzaje młynków znajdują się w ekspresach? Jaki wybrać ekspres z młynkiem? Zapraszamy do lektury.

Ekspres do kawy z młynkiem – jaki typ ekspresu?

Ekspresy do kawy z wbudowanym młynkiem są znacznie wygodniejsze i szybsze w obsłudze, ponieważ nie wymagają użycia osobnego młynka do kawy. Wystarczy wsypać do nich ziarna i od razu można przystąpić do parzenia kawy. Jakie rodzaje ekspresów mają wbudowane młynki do kawy?

Ekspres automatyczny z młynkiem

Jest to najbardziej zaawansowany typ ekspresu, który automatycznie mieli ziarna kawy, dostosowując grubość mielenia do wybranej przez nas kawy. Po mieleniu ekspres samodzielnie przygotowuje kawę – od ekspresji, przez spienianie mleka, aż po podanie napoju do filiżanki. To komfortowe rozwiązanie dla osób, które pragną cieszyć się świeżo mieloną kawą każdego dnia, bez konieczności manewrowania różnymi ustawieniami.

ekspres do kawy z młynkiem

Ekspres kolbowy z młynkiem

To klasyka wśród ekspresów do kawy. Tutaj zazwyczaj sami dokonujemy mielenia kawy. Jednak na rynku dostępne są ekspresy kolbowe, które mają wbudowane młynki do kawy. W takim ekspresie proces ekstrakcji obsługujemy ręcznie. Daje to większą kontrolę nad smakiem i aromatem napoju, ale wymaga pewnej wprawy i doświadczenia.

Ekspres przelewowy z młynkiem

Większość dostępnych w sprzedaży ekspresów przelewowych nie ma wbudowanego młynka. Tylko najbardziej zaawansowane modele oferują młynek, dzięki czemu znacznie ułatwiają proces parzenia kawy. Wystarczy nalać wodę do zbiornika, wsypać ziarna, a urządzenie zrobi resztę. Jeśli chcemy kupić tani ekspres do kawy z młynkiem, to model przelewowy będzie dobrym wyborem.

Młynki do kawy w ekspresach – rodzaje

Ze względu na technologię działania młynki można podzielić na udarowe i żarnowe. Zasada działania młynków udarowych polega na krojeniu ziaren kawy przy pomocy ostrzy, które obracają się z dużą prędkością. Są one zwykle szybsze niż młynki żarnowe, ale mielenie jest mniej jednorodne. Może to wpłynąć na nierównomierną ekstrakcję kawy podczas zaparzania, co może wpłynąć na smak i aromat.

W ekspresach do kawy stosuje się jednak wyłącznie młynki żarnowe. Składają się one z dwóch żaren – jedno jest nieruchome, a drugie obraca się, miażdżąc ziarna kawy pomiędzy nimi. Zaletą młynków żarnowych jest precyzyjne mielenie, które można dostosować do preferowanego rodzaju kawy – od grubo mielonej do kawy po turecku, po drobno mielonej do espresso. Poza tym ekspres do kawy z młynkiem żarnowym pracuje cicho i charakteryzuje się długą żywotnością.

ekspres do kawy z młynkiem

Młynek stalowy czy ceramiczny w ekspresie?

W ekspresach do kawy wbudowane młynki pełnią kluczową funkcję w procesie przygotowywania idealnej filiżanki kawy. Jednak nie każdy młynek jest taki sam. Dwie najbardziej popularne konstrukcje młynków to te wykonane ze stali nierdzewnej oraz ceramiczne. Oba typy mają swoje zalety i wady. Jak więc wybrać najlepszy dla siebie?

Młynek stalowy

Stalowe młynki są bardziej powszechne w wielu ekspresach do kawy, zarówno w modelach budżetowych, jak i tych premium. Są bardzo trwałe i mogą służyć przez długi czas. Oprócz tego zapewniają wysoką precyzję mielenia ziaren. Dzięki temu, że ziarna są szybko i efektywnie rozgniatanie, lepiej oddają smak po zaparzeniu.

Młynek ceramiczny

Młynki ceramiczne są często uważane za bardziej zaawansowane i pojawiają się w wielu ekspresach wyższej klasy. Są twardsze niż stalowe, co sprawia, że wolniej się ścierają. Poza tym nie nagrzewają się podczas pracy, dzięki czemu ziarna kawy są chronione przed nadmiernym ciepłem podczas mielenia. Ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym będzie nam dobrze służył przez długi czas.

ekspres do kawy z młynkiem

Dobry ekspres do kawy z młynkiem – jaki wybrać?

Wybór ekspresu do kawy z wbudowanym młynkiem będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie mają czasu na ręczne mielenie ziaren. Dzięki temu, że ekspres zmieli ziarna tuż przed zaparzeniem, zapewni świeżość i głęboki smak kawy. Ale jaki ekspres z młynkiem wybrać? Poniżej znajdziecie modele, które warto wziąć pod uwagę w czasie zakupów.

DeLonghi ECAM 350.55.B – mały ekspres do kawy z młynkiem

To mały ekspres ciśnieniowy do kawy z młynkiem, który bez problemu zmieści się nawet w małej kuchni. Oferuje system spieniania mleka LatteCrema, który umożliwia stworzenie gęstej i trwałej mlecznej pianki. Pojemnik na mleko czyści się automatycznie, a po zaparzeniu kawy można go schować do lodówki. Ekspres DeLonghi pozwala na zaparzenie wielu rodzajów kaw, m.in. espresso, long, doppio+, cappuccino, latte macchiato czy flat white. Dotykowe przyciski i wyświetlacz LCD zapewniają intuicyjną i wygodną obsługę.

ekspres do kawy z młynkiem
Ekspres ciśnieniowy DeLonghi ECAM 350.55.B

Moc (W): 1450
Ciśnienie (bar): 15
Rodzaj kawy: ziarnista
Młynek: Tak
Spienianie mleka: Tak
sprawdź cenę

Philips LatteGo Seria 2200 EP2235/40 – ekspres do kawy z młynkiem i spieniaczem

To kolejny ekspres do kawy z młynkiem i pojemnikiem na mleko. System LatteGo z dużą prędkością miesza mleko z powietrzem, tworząc aksamitną, mleczną piankę. System Aroma Extract zapewnia optymalną równowagę pomiędzy temperaturą parzenia a ekstrakcją aromatu, dzięki czemu za każdym razem możemy cieszyć się smakiem idealnej kawy. Młynek ma aż 12 stopni regulacji, co pozwala zmielić ziarna w dowolny sposób. Natomiast funkcja Moja Kawa umożliwia dostosowanie mocy i ilości kawy do swoich preferencji.

ekspres do kawy z młynkiem Ekspres ciśnieniowy Philips LatteGo Seria 2200 EP2235/40

Moc (W): 1500
Ciśnienie (bar): 15
Rodzaj kawy: ziarnista, mielona
Młynek: Tak
Spienianie mleka: Tak
sprawdź cenę

Ekspres ciśnieniowy Nivona NICR 821 – dobry ekspres ciśnieniowy z młynkiem

Ten ekspres automatyczny pozwala na zaparzenie zarówno kaw czarnych, jak i mlecznych, w tym: espresso, kawa czarna, americano, cappuccino czy latte macchiato. Dzięki nowej wylewce One Touch Spumatore DuoPlus możemy zaparzyć dwie kawy czarne lub mleczne za dotknięciem jednego przycisku. Do dyspozycji jest też funkcja Moja kawa, która pozwala zaprogramować i zapisać własne ustawienia napoju. Ekspres pozwala na zapisanie aż 10 indywidualnych przepisów zgodnych z naszymi preferencjami. Poza tym producent zastosował w ekspresie dwa systemy, które odpowiadają za wysoką jakość kawy. System Aromatica pozwala uzyskać bardziej aromatyczną kawę, a System Aroma Balance daje możliwość wyboru jednego z trzech profili smakowych.

ekspres do kawy z młynkiem Ekspres ciśnieniowy Nivona NICR 821

Moc (W): 1465
Ciśnienie (bar): 15
Rodzaj kawy: ziarnista
Młynek: Tak
Spienianie mleka: Tak
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Bartosz Kempisty to prawdziwy pasjonat sprzętów AGD i entuzjasta nowych technologii. Od najmłodszych lat interesował się elektroniką i nowinkami technicznymi, a jego zamiłowanie do urządzeń gospodarstwa domowego stało się pasją. Zawsze gotów do eksperymentowania z nowymi rozwiązaniami, Bartosz jest znany w swoim kręgu znajomych jako - Gadżeciarz, fan burgerów i kumpel owczarka Bruno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *