Co oferuje nowoczesny robot sprzątający Dreame X40 Ultra?

0
robot sprzątający Dreame X40 Ultra

Dreame zyskuje coraz większą popularność na naszym rynku. W jej asortymencie znajdziemy nie tylko nowoczesne urządzenia z kategorii beauty, ale również zaawansowane odkurzacze, w tym roboty sprzątające. Poprzednie modele zdobyły pozytywne oceny wśród konsumentów. Jednak najnowszy Dreame X40 Ultra ma szansę stać się najlepszym robotem sprzątającym na rynku. Sprawdźmy, jakie funkcje i technologie zastosował producent w swoim najnowszym urządzeniu.

Dreame X40 Ultra – czy to najlepszy robot sprzątający?

W ostatnich latach roboty sprzątające bardzo mocno się rozwinęły, a Dreame X40 Ultra zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Ten nowoczesny robot cechuje się nie tylko wysoką mocą ssania, która pozwala na skuteczne usuwanie zabrudzeń, lecz także nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki którym odkurzanie jest o wiele bardziej efektywne.

Na rynku dostępny jest podstawowy robot sprzątający Dreame X40 Ultra oraz jego bardziej rozbudowana wersja – Dreame X40 Ultra Complete. Ten drugi robot oferuje te same funkcje i technologie, co podstawowa wersja. Różni się natomiast od niej bogatszym zestawem akcesoriów.

Dreame X40 Ultra Robot sprzątający Dreame X40 Ultra Complete

Czas pracy (min): 260
Pojemność zbiornika na kurz (l): 0.3
Pojemność baterii (mAh): 6400
Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: Tak
Załączone wyposażenie: Baza x1, Uchwyt na nakładkę do mopa x2, Narzędzie czyszczące x1, Środek czyszczący 200 ml x1, Przewód zasilający x1, Przedłużenie rampy stacji bazowej x1, Worek na kurz 3,2 l x1, Krótki przewodnik x1, Instrukcja obsługi x1
sprawdź cenę
Dreame X40 Ultra Robot sprzątający Dreame X40 Ultra Complete

Czas pracy (min): 260
Pojemność zbiornika na kurz (l): 0.3
Pojemność baterii (mAh): 6400
Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: Tak
Załączone wyposażenie: Baza x1, Uchwyt na nakładkę do mopa x2, Narzędzie czyszczące x1, Środek czyszczący 1 l x1, Przewód zasilający x1, Przedłużenie rampy stacji bazowej x1, Worek na kurz 3,2 l x3, Torba z akcesoriami (w środku znajduje się: 1x szczotka główna, 2x szczotki boczne, 3x pojemniki na kurz, 3x filtry do pojemników na kurz, 3x worki na kurz, 6x par nakładek na mopy, 1x roztwór czyszczący 1 l, Krótki przewodnik x1, Instrukcja obsługi x1
sprawdź cenę

Jakie funkcje i technologie oferuje robot sprzątający Dreame X40 Ultra?

Zarówno Dreame X40 Ultra, jak i Dreame X40 Ultra Complete to nowoczesne roboty sprzątające. Potrafią nie tylko odkurzać, ale również myć podłogi. Dodatkowo wyposażone są w zaawansowane stacje dokujące, które szybko ładują akumulator. Do tego automatycznie opróżniają pojemniki na kurz i wymieniają brudną wodę ze zbiornika na czystą. Jakie jeszcze funkcje oferują? Co sprawia, że wyróżniają się na tle innych robotów sprzątających dostępnych na rynku?

Duża moc ssąca

System Vormax pozwala na osiągnięcie mocy ssącej do 12 000 Pa, co umożliwia skuteczne usuwanie różnych zanieczyszczeń. Nowe roboty sprzątające Dreame oferują 4 tryby sprzątania, dostosowując moc do rodzaju i stopnia zabrudzeń.

robot sprzątający Dreame X40 Ultra
źródło: materiały marki Dreame

Wysuwana boczna szczotka

Nowym rozwiązaniem w robotach sprzątających Dreame jest wysuwana szczotka boczna, która dociera do trudno dostępnych miejsc, w tym narożników. Co więcej, szczotka może unieść się na wysokość około 10 mm, co jest szczególnie ważne w przypadku dywanów. Dzięki temu robot sprzątający nie roznosi mokrych zabrudzeń po innych powierzchniach w mieszkaniu.

Wysuwany mop

Roboty Dreame z serii X40 Ultra mają obrotowe pady mopujące, dzięki którym skutecznie czyszczą podłogi. Do pracy wykorzystują technologię MopExtend™ RoboSwing – pady mopujące wysuwają się poza obręb urządzenia nawet do 4 cm. Dzięki temu docierają do narożników, krawędzi i innych trudno dostępnych przestrzeni. Poza tym unoszą się, gdy wykryją powierzchnię, której nie należy myć.

robot sprzątający Dreame X40 Ultra
źródło: materiały marki Dreame

Wielozadaniowa stacja dokująca

Stacja bazowa nie tylko ładuje akumulator robot sprzątającego, ale również automatycznie odbiera zanieczyszczenia ze zbiornika, odsysając je do specjalnego worka. Poza tym w stacji znajdują się też dwa zbiorniki na wodę – większy na wodę czystą i mniejszy na wodę z zabrudzeniami. Dzięki temu stacja dokująca jest w stanie automatycznie opróżnić zbiornik w robocie sprzątającym z brudnej wody i uzupełnić go wodą czystą. Dodatkowo zajmuje się czyszczeniem padów mopujących i ich suszeniem, co zapobiega rozwojowi pleśni bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Dzięki tej wszechstronnej stacji dokującej nie musimy zajmować się robotem przez 75 dni.

Inteligentne wykrywanie zabrudzeń

Producent Dreame wyposażył swoje urządzenie w technologie OmniDirt i CleanGenius, które zapewniają skuteczne wykrywanie i usuwanie zanieczyszczeń. Dzięki technologii OmniDirt robot jest w stanie ocenić po kolorze wody, czy należy powtórzyć cykl mycia. Poza tym kontroluje wilgotność padów mopujących, dzięki czemu na podłodze nie pozostają smugi. Z kolei technologia CleanGenius sprawia, że roboty sprzątające Dreame X40 Ultra i Dreame X40 Ultra Complete dostosują się do różnych typów podłóg i poziomów zabrudzeń.

robot sprzątający Dreame X40 Ultra
źródło: materiały marki Dreame

Nawigacja z rozpoznawaniem przeszkód

Jeśli chodzi o nawigację, to nowe roboty sprzątające Dreame wykorzystują radar laserowy, a także zestaw czujników i zespół rozpoznający przedmioty przed robotem AI Action. Ten zestaw został wyposażony w kamerę RGB, dzięki której roboty widzi znajdujące się przed nim przeszkody. Dodatkowo urządzenie ma diody LED, które doświetlają powierzchnie, umożliwiając skuteczne odkurzanie nawet w nocy.

Podsumowanie

Robot sprzątający Dreame X40 Ultra oraz jego bardziej rozbudowana wersja – Dreame X40 Ultra Complete, to jedne z najbardziej zaawansowanych urządzeń sprzątających na rynku. Zostały wyposażone w rozwiązania, takie jak wysuwana szczotka boczna czy potężna moc ssąca, którymi nie mogą pochwalić się żadne inne roboty sprzątające. Poza tym stacje dokujące tych robotów można podłączyć do domowej kanalizacji, co pozwoli na automatyczne opróżnianie zbiorników na wodę oraz czyszczenie wkładów mopujących. To kolejna nowość na rynku urządzeń sprzątających.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Bartosz Kempisty to prawdziwy pasjonat sprzętów AGD i entuzjasta nowych technologii. Od najmłodszych lat interesował się elektroniką i nowinkami technicznymi, a jego zamiłowanie do urządzeń gospodarstwa domowego stało się pasją. Zawsze gotów do eksperymentowania z nowymi rozwiązaniami, Bartosz jest znany w swoim kręgu znajomych jako - Gadżeciarz, fan burgerów i kumpel owczarka Bruno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *