Blender ręczny czy kielichowy – który wybrać?

0
blender ręczny

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby koktajli owocowych, szczególnie takich przygotowywanych w domu. Koktajle mają wiele witamin i cennych wartości odżywczych, dlatego są doskonałym dopełnieniem tradycyjnych posiłków. Koktajle są bardzo zdrowe i niskokaloryczne, a ich przygotowanie zajmuje zaledwie kilka chwil. Wystarczy mieć w kuchni dobry blender. Jaki model warto wybrać? Blender ręczny czy kielichowy?

Niezbędny pomocnik kuchenny

Blender to niewielkie urządzenie, należące do tzw. małego sprzętu AGD, przez co nie sprawia problemów w przechowywaniu, gdyż zmieści się nawet w szufladzie. Choć jest mniej zaawansowany i oferuje mniej funkcji niż robot kuchenny, jest niezastąpionym pomocnikiem w kuchni. Do jego zadań należy rozdrabnianie i miksowanie produktów. Dzięki niemu z łatwością przygotujemy pyszny koktajl – wystarczy wybrać owoce i warzywa, umyć je, pokroić i zmiksować. Za pomocą blendera przygotujemy nie tylko koktajle, ale również smoothie, musy, zupy typu krem, domowe pesto czy sosy. Warto dodać, że blender jest wygodny i łatwy w użytkowaniu, a ponadto szybko się go myje.

blender ręczny

Blender ręczny

Na półkach sklepowych znajdziemy dwa rodzaje urządzeń do przyrządzania koktajli – blender ręczny i blender kielichowy. Ten pierwszy jest bardzo poręczny, łatwy w czyszczeniu i przechowywaniu. Dostępne są modele wykonane ze stali lub z tworzywa sztucznego. Tańsze są blendery plastikowe, jednak są one mniej odporne na wysokie temperatury i uszkodzenia.

Oprócz tego, trudniej się je czyści, ponieważ często ulegają przebarwieniom pod wpływem soków z warzyw i owoców. Natomiast modele stalowe są cięższe niż plastikowe, cechują się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia. Oprócz tego, bardzo dobrze znoszą wysokie temperatury i są łatwe do utrzymania w czystości.

Blender kielichowy

Drugim rodzajem blenderów są blendery kielichowe, nazywane również stacjonarnymi. Ze względu na swoją budowę, przeważnie cały czas ustawione są na blacie kuchennym. Zajmują więc więcej miejsca niż blendery ręczne, ale tak samo dobrze sprawdzają się podczas przyrządzania zdrowych i smacznych koktajli.

Blendery kielichowe nie wymagają naszej stałej ingerencji – wystarczy, że umieścimy owoce lub warzywa w specjalnym kielichu i naciśniemy odpowiedni guzik. Blender rozpocznie pracę, a po kilku chwilach będziemy mogli delektować się pysznym koktajlem owocowo-warzywnym. Tego typu blendery posiadają kielich plastikowy, akrylowy bądź szklany. Zdecydowanie najlepsze są modele z kielichem szklanym, ponieważ jest on odporny na zarysowania i uszkodzenia, dzięki czemu posłuży nam przez dłuższy czas.

blender ręczny Blender Adler AD 4607

Zastosowanie: Blendowanie, Rozdrabnianie, Ubijanie, Miksowanie
Moc (W) 1000
Ilość prędkości 5
Tryb pulsacyjny nie
Funkcja Turbo tak
Pojemność pojemnika (l) 0.6
Bezprzewodowa praca nie
sprawdź cenę
blender ręczny Blender Bosch MSM 2620 B

Rodzaj: blender ręczny
Moc (W): 600
Ostrza: stal nierdzewna
Ilość prędkości: 1
Tryb pulsacyjny: nie
Funkcja Turbo: nie
sprawdź cenę
blender kielichowy Blender Bosch MSM 26500

Zastosowanie: Blendowanie, Rozdrabnianie, Ubijanie
Moc (W) 600
Ostrza 4-skrzydła
Regulacja prędkości nie
Tryb pulsacyjny nie
Funkcja Turbo nie
Trzepaczka do ubijania tak
sprawdź cenę
blender kielichowy Blender Amica BTM 5012 1190251

Zastosowanie: Miksowanie, Rozdrabnianie,
Blendowanie
Moc (W) 800
Pojemność (l) 1.5
Pozostałe parametry Kielich HotSafe+ odporny na wysokie temperatury
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *