3 zalety pralki ładowanej od góry

pralka

Postęp techniki wciąż nas zaskakuje. Ilość dostępnych opcji i rozwiązań bez wcześniejszego rozeznania potrafi naprawdę zadziwić. Dawniej były dwa rodzaje pralek i nikt nie miał problemu z tym, które urządzenie powinien kupić. Dzisiejsze pralki dostępne są w wielu opcjach. Dostępne modele różnią się między sobą wielkością, klasą energetyczną, dodatkowymi funkcjami, ceną oraz umiejscowieniem drzwi. W poniższym artykule zajmiemy się tym ostatnim – czyli sposobem ładowania pralek. Okazuje się, że mamy do wyboru dwie opcje – pralki ładowane od frontu i pralki ładowane od góry. Dziś omówimy zalety pralki ładowanej od góry. Jesteście ciekawi?

1. Wąski front

Pierwszą zaletą pralek ładowanych od góry jest ich wąski front. W przeciwieństwie do pralek ładowanych od frontu – mamy tutaj do czynienia z węższym urządzeniem. Co to oznacza dla nas? Przede wszystkim to, że taką pralkę bez problemu wciśniemy nawet do małych łazienek. Bardzo często tradycyjne pralki po prostu nie mieszczą się w łazience, dlatego wiele osób decyduje się na trzymanie pralki w kuchni – co jest dość problematyczne. Hałas pralki może przeszkadzać podczas innych czynności, dlatego lepiej jest to urządzenie mieć w łazience.

2. Komfort w użytkowaniu i funkcjonalność

Pralka ładowana od góry to również większy komfort użytkowania. Wielu użytkowników tego typu urządzeń twierdzi, że wkładanie i wyjmowanie z nich ubrań jest o wiele wygodniejsze, niż w przypadku pralek ładowanych od frontu. Nie musimy mieć nie wiadomo jakiej przestrzeni, która umożliwi nam otworzenie drzwiczek – po prostu podnosimy klapę do góry i gotowe.

Oprócz tego, zyskujemy w łazience dodatkową półkę. Z pralki nie korzysta się codziennie, a więc możemy ją wykorzystać też w innym celu. W łazience mamy mnóstwo kosmetyków, akcesoriów do pielęgnacji – a to wszystko musi gdzieś stać. Górna powierzchnia pralki może świetnie sprawdzić się w tej roli.

Pralka Whirlpool TDLR 60112

Wysokość (cm) 90
Szerokość (cm) 40
Głębokość (cm) 60
Waga (kg) 56
sprawdź cenę
Pralka Whirlpool AWE 70122

Wysokość (cm) 90
Szerokość (cm) 40
Głębokość (cm) 60
Waga (kg) 57
sprawdź cenę
Pralka Candy CST G370D

Wysokość (cm) 85
Szerokość (cm) 40
Głębokość (cm) 60
Waga (kg) 56.5
sprawdź cenę

3. Bezpieczeństwo

W każdym mieszkaniu bardzo ważne jest bezpieczeństwo – szczególnie trzeba o nie zadbać, jeśli w naszym domu mieszkają dzieci. Jak wiadomo, maluchy są ciekawe świata – wszędzie zaglądają, wszystko dotykają – w takich sytuacjach nie trudno o wypadek. Wybranie pralki ładowanej od góry to dobry sposób, aby zwiększyć bezpieczeństwo w naszej łazience. Tego typu pralka nie jest już tak łatwo dostępna – drzwi znajdują się wyżej i zazwyczaj nie wyglądają tak ‘ciekawie’ jak te znajdujące się na froncie. Cały panel sterujący również znajduje się u góry urządzenia, dlatego nie jest tak łatwo dostępny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *