Kupujemy lodówkę – na co zwrócić uwagę?

Niepodważalnie, kuchnia jest sercem każdego domu. Jest również najczęściej eksploatowanym pomieszczeniem, o czym świadczą liczne ankiety i badania. Okazuje się, że kuchnia to nie tylko miejsce, w którym przygotowujemy posiłki. Tutaj również jemy, odrabiamy lekcje z dziećmi, pracujemy i spędzamy czas z przyjaciółmi. Nieodłącznym elementem każdej kuchni jest oczywiście lodówka. Ciężko wyobrazić sobie to pomieszczenie bez chłodziarki. Dzięki niej, możemy swobodnie przechowywać produkty o krótszym terminie przydatności do spożycia, a nawet przedłużyć ich trwałość. Często podczas wybierania lodówki zwracamy uwagę tylko na cenę oraz wygląd urządzenia, tymczasem jest kilka innych parametrów, które należy również wziąć pod uwagę.

Klasa energetyczna lodówki

Lodówka jest urządzeniem, które cały czas podłączone jest do prądu. Wychodząc z mieszkania nie wyłączamy jej – ona działa cały czas. Non stop pobiera energię, dlatego klasa energetyczna jest tutaj tak ważna. Jest to parametr, który określa ilość prądu pobieranego przez urządzenie. Należy wybierać urządzenia oznaczone literą A – są to najbardziej energooszczędne modele.

Wygodne otwieranie drzwi chłodziarki

Często w ekscytacji urządzania nowej kuchni zapomina się o bardzo ważnej kwestii, czyli o kierunku otwierania drzwi lodówki. Ważne jest, aby korzystanie z chłodziarki było wygodne, dlatego sposób otwierania drzwi powinniśmy ustalić już podczas planowania kuchennej aranżacji. Jeśli w przyszłości planujemy przeprowadzkę lub remont, to dobrze jest wybrać model, w którym możliwa będzie zmiana kierunku otwierania drzwi.

Poziom hałasu, czyli jak wybrać cichą lodówkę

Skoro lodówka działa nieustannie, to też cały czas wytwarza jakiś dźwięk. Dlatego podczas zakupów warto zwrócić uwagę na poziom hałasu, który generowany jest przez dane urządzenie. Optymalna wartość, to hałas na poziomie 38 dB. Im mniejsza wartość dB, tym cichsza lodówka.

Chłodziarka Amica FK2995.2FTX
Wysokość (cm) 180
Szerokość (cm) 54.5
Głębokość (cm) 59
Waga (kg) 57
sprawdź cenę
Chłodziarka Amica FY418.4DFCX
Typ lodówki Side by Side
Wysokość (cm) 181.5
Szerokość (cm) 78.5
Głębokość (cm) 68.5
sprawdź cenę
Lodówka side by side Beko GN 163120 T
Kolor Titanium
Typ lodówki Side by Side
Wysokość (cm) 182
Szerokość (cm) 91
sprawdź cenę

Zamrażarka razem czy osobno?

Na rynku znajduje się bardzo szeroki asortyment chłodziarek. Dostępne modele mogą się różnić między sobą wielkością, dodatkowymi funkcjami oraz umieszczeniem zamrażalnika. W niektórych modelach występuje on na dole, w innych na górze. Warto zastanowić się, które rozwiązanie lepiej się u nas sprawdzi. Zamrażarka umieszczona na dole wiąże się z koniecznością schylania, zaś zamrażarka na górze jest wygodna i bardziej komfortowa, jednak utrudnia korzystanie z chłodziarki.

Jak widzicie, wybór lodówki idealniej nie jest taki prosty. Warto kierować się rozsądkiem, a nie ulegać aktualnym trendom i akcjom promocyjnym. Oprócz wyglądu, najważniejsza jest klasa energetyczna urządzenia. To ona będzie przekładać się na wysokość naszych rachunków w przyszłości, więc lepiej wybrać energooszczędny model. Urządzenie o dobrych parametrach z pewnością będzie nam służyć przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *