Zmywarka dla singla – czy taki zakup się opłaca?

zmywarka dla singla

Zmywarka to nie tylko sprzęt dla dużych rodzin. W końcu każdy z nas chce oszczędzać wodę i czas, nieważne, czy nasze gospodarstwo domowe liczy kilka osób czy też mieszkamy sami. Dlatego też zakup zmywarki będzie dobrą inwestycją również w przypadku singla. Które zatem urządzenia będą najlepsze i jaką zmywarkę wybrać, by jej zakup szybko się zwrócił?

Zmywarka w kuchni jest potrzebna i to nie tylko ze względu na naszą wygodę. Nowoczesne urządzenia są w stanie o wiele oszczędniej zmywać naczynia, niż w sytuacji, gdy robimy to ręcznie. Oszczędność wody może być naprawdę zaskakująca, a to kwestia ważna nie tylko z punktu widzenia naszego budżetu, ale również ochrony środowiska. Dlatego też zmywarka sprawdzi się nie tylko w większych rodzinach czy u osób, które lubią często zapraszać znajomych. Równie dobrze może stanąć w kawalerce – u singla, który swoją kuchnię chce wyposażyć w nowoczesny sprzęt AGD.

zmywarka dla singla

Jaka powinna być zmywarka dla singla?

W przypadku wyboru zmywarki dla jednej osoby warto zwrócić uwagę na modele o nieco mniejszym załadunku. Dzięki temu mniejsze będą również rozmiary urządzenia. Zmywarki mieszczące od 9 do 10 standardowych kompletów naczyń doskonale sprawdzą się w mniejszej kuchni, gdzie będą mogły być wykorzystywane codziennie, przy zachowaniu wysokiego poziomu oszczędności. Takie rozwiązanie oferują zmywarki firmy Bosch, które dodatkowo wyposażone są w sensor załadunku. Oznacza to, że nawet jeżeli nie jesteś w stanie zapełnić całej zmywarki, odpowiednie czujniki będą czuwać nad tym, aby dobrać ilość wody odpowiednią dla liczby zmywanych naczyń oraz stopnia ich zabrudzenia. W ten sposób masz pewność, że urządzenie za każdym razem pobierze optymalną ilość wody do rodzaju załadunku, ale również, że zużyje mniej prądu do jej podgrzania.

Zmywarka dla jednej osoby – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poza rozmiarem zmywarki i jej wydajnością liczy się również oferowany przez nią komfort oraz skuteczność w zmywaniu naczyń i ich ochronie. Dlatego też warto przyjrzeć się jej funkcje dodatkowe. Asystent dozowania to system, który odpowiedzialny jest za dokładne rozpuszczenie tabletki zmywającej i dokładne rozprowadzenie detergentu po wnętrzu zmywarki. W ten sposób o efekty zmywania możesz być spokojny. Zwróć również uwagę na funkcje, które pozwalają Ci na elastyczny załadunek. Ruchome elementy w koszach czy dodatkowa szuflada na sztućce – to gwarancja stabilności naczyń, ale również możliwość pełnego wykorzystania wnętrza zmywarki.

zmywarka dla singlaZmywarka Bosch SPS 25CI00E

Instalacja: Wolnostojąca
Klasa efektywności energetycznej: A+
Pojemność znamionowa (kpl.): 9
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 220
Roczne zużycie wody (litr/rok): 2380
sprawdź cenę
zmywarka dla singlaZmywarka Bosch SPS 25CW03E

Instalacja: Wolnostojąca
Klasa efektywności energetycznej: A+
Pojemność znamionowa (kpl.): 9
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 220
Roczne zużycie wody (litr/rok): 2380
sprawdź cenę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *